شبه‌نظامیان حوثی: در جنگ فراگیر علیه اسرائیل از ایران حمایت خواهیم کرد

العربیه: با ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن، نصرالدین عامر، معاون دبیر رسانه‌ای این گروه یمنی، گفت در صورت آغاز جنگ فراگیر در منطقه حوثی‌ها خود را «متعهد به دفاع از ایران و سایر شرکایش در محور مقاومت» می‌دانند.

این مقام حوثی به مجله «نیوزویک» گفت، شبه‌نظامیان حوثی آمادگی دارند با ایفای «نقش رهبری در برابر هر گونه تجاوز خارجی یا غربی» از ایران و سایر گروه‌های وابسته به این کشور حمایت کنند. او تاکید کرد، «حتی اگر یکی از کشورهایی باشد که با آن اختلاف داریم، هرگز آن‌ را تنها نخواهیم گذاشت.»

عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌ها، پیشتر تهدید کرده بود حملات این گروه در دریای سرخ علیه کشتی‌های تجاری افزایش پیدا خواهد کرد.

این شبه‌نظامیان اعلام کردند، از 19 نوامبر سال گذشته، یک ماه پس از آغاز جنگ در نوار غزه، بیش از 100 کشتی را در دریای سرخ و دریای عرب هدف حملات پهپادی و موشکی قرار داده‌اند.

ایالات متحده و بریتانیا، با هدف تضعیف توانایی این گروه در تهدید آزادی کشتی‌رانی و تجارت جهانی، حملات هوایی علیه مواضع حوثی‌ها در یمن را افزایش دادند.
+13
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  چقدر زر می‌زنند بجای این حرفا فکر نون و آب مردم مملکتتون باشید که لنگ نبندید و نون خشک نخورید
  3
  25
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  این میمونهای نیمه تکامل یافته جوری هم حرف میزنند انگار قدرت تکنولوژیکی یا اتمی هستند.با اون‌صندل و عبا و خنجر ،برای از بین بردن اینها مگس کش و پیف پاف کافیه.
  3
  20
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  وقتی این اتفاقات خاورمیانه رو میبینی انگار تاریخ برگشته همون 2500 سال پیش, اون موقع هم ایران وسط یه مشت وحشی بود و مجبور بود همیشه با دشمناش در کل خاورمیانه بجنگه، امروز هم انگار همون زمان هست، بیشتر عربها و کسانی که دور کشور ایران رو گفتن همه خواهان شکست ایران هستن، 2500 سال پیش هم ایران به کمک نیروهای خودش و هم پیمانش دشمنان رو نابود می‌کرد امروز هم اینجوریه.
  15
  8
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  ... خورا دوبار شووع کردن،اسراییزن این تروریست ها رو پودر کن ،گنده شون تار و مار شده دیگه رجز ممیخوره
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.