شاهزاده رضا پهلوی: مرتکبان جنایت علیه نیکا شاکرمی و مسئول اصلی آن خامنه‌ای به دست عدالت سپرده خواهند شد

صدای آمریکا: شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به گزارش‌ جدید منتشر شده در بی‌بی‌سی جهانی درباره تعرض جنسی و قتل نیکا شاکرمی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «مرتکبان جنایت علیه نیکاشاکرمی، و مسئول اصلی آن علی خامنه‌ای به دست عدالت سپرده خواهند شد.»

او در ادامه نوشته است: «در کنار مادر گرامی نیکا و خواهر شجاعش آیدا شاکرمی که با وجود همه تهدیدها و فشارها، مبارزه او برای آزادی را ادامه داده‌اند، هستیم.»

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه پست خود خطاب به «مردم ایران» نوشت :«بار دیگر از همه مردم ایران به‌ویژه مردان سرزمینم می‌خواهم که امروز بیش از هر زمان دیگری در کنار خواهران و مادران و دختران و همسران و همه زنان ایران بایستید و از آنان دفاع کنید. آن که در این تجاوز سازمان‌یافته، زنان ایران را می‌آزارد دشمن است: دشمن شما و دشمن ایران. دفاع از زنان میهن‌مان یک وظیفه انسانی و ملی‌ است. در این مسیر، آنها که به دفاع از زنان ایران برمی‌خیزند، پا جای پای سلسله بلندی از جاویدنامان در درازنای تاریخ پرشکوه‌مان می‌گذارند؛ دلاورانی که در برابر متجاوزان ایستادند، گارد جاویدان ایران بودند تا خاک و نام ایران جاویدان بماند.»

بی‌بی‌سی جهانی روز دوشنبه در یک گزارش تفصیلی اعلام کرد به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد نیکا شاکرمی، نوجوان ۱۶ ساله معترض ایرانی، پاییز ۱۴۰۱ همزمان با اعتراضات سراسری در ایران، مورد تعرض جنسی ماموران حکومتی قرار گرفته و کشته شده است.
این شبکه متعلق به دولت بریتانیا می‌گوید دلیل ادعایش گزارشی «بسیار محرمانه» از جلسه استماع پرونده نیکا شاکرمی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شامل اسامی قاتلان او و فرماندهان ارشدی است که سعی کردند حقیقت را پنهان کنند.

بر اساس این گزارش که «برای صدای آمریکا بطور مستقل قابل تایید نیست»، نیکا شاکرمی برخلاف گزارش‌های رسمی جمهوری اسلامی خودکشی نکرده، بلکه پس از بازداشت توسط سه مرد وابسته به نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و با وجود بسته بودن دست‌ها و پاهایش و خوردن ضربات متعدد باتوم، در برابر ماموران مقاومت زیادی از خود نشان داده است.

این گزارش می‌افزاید، ماموران حکومتی نیکا را ایستاده بر روی سطل آشغال در نزدیکی پارک لاله در تهران مشاهده و در حالی که علیه رهبر جمهوری اسلامی شعار می‌داده او را به‌عنوان «رهبر اعتراضات» شناسایی کرده و برای بازداشت او در میان جمعیت معترض اقدام می‌کنند، اما نیکا شاکرمی از چنگال ماموران فرار کرده ولی یک ساعت بعد بازداشت شده و به داخل یک ون یخچال‌دار منتقل می‌شود.

بی‌بی‌سی جهانی بر اساس اسنادی که می‌گوید به‌دستش رسیده «آرش کلهر، صادق منجزی و بهروز صادقی» را ماموران بازداشت‌کننده نیکا شاکرمی و «مرتضی جلیل» را سرپرست گروه معرفی و عنوان کرده که به‌علت مقاومت بیش از حد نیکا در برابر ماموران و ادامه سردادن شعار، بازداشتگاه موقت از پذیرش او سر باز زده و قرار می‌شود نیکا را به زندان اوین منتقل کنند، که در بین راه نیز در داخل ون با ماموران درگیر می‌شود و به همین علت «آرش کلهر» با جوراب‌هایش دهان نیکا را بسته سپس «صادق منجزی» روی او نشسته تا اوضاع آرام شود.

بر اساس این گزارش، ماموران همراه نیکا شاکرمی در حین انتقال او به زندان اوین، او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده و پس از مقاومت نیکا در برابر اقدامات آنها با باتوم او را مضروب کرده و کشته‌اند و سپس جسدش را به دستور «نعیم ۱۶»، با هویت «سروان محمد زمانی» در خیابانی خلوت در بزرگراه یادگار امام تهران رها کرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی و تلویزیون حکومتی در روایتی مدعی شدند که نیکا شاکرمی از پشت‌بام یک ساختمان به پایین پریده و خودکشی کرده است.
+236
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  رضا گلابی لاشخور از خداشه تو ایران یکی کشته بشه تا اینم بتونه به بهانه ابراز تاسف خودی نشون بده. بی غیرت!
  80
  15
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  زنده باد. مملکت بدون شاه بی صاحب است!
  18
  71
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  شعار بسه یکم عمل از خودت نشون بده تا توماج و و و را هم اعدام نکردند
  16
  48
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  به امید روزی که یکبار، فقط یکبار از ما جوانهای ایرانی بخواهی تا حسابونم رو برای همیشه با این مفعولین یکسره کنیم، یعنی‌میشه یه ذره از ابهت بابا بزرگ خدابیامرزت رو‌نشون بدی!؟ این جماعت مفعول و مسئولین مفعول، یکی میخوان مثل پدر بزرگ مرحومت، از جنازه پدر بزرگ تو ترس دارن چه برسه به ظهور یکی مثل اون خدابیامرز. فقطیکی مثل رضا شاه بزرگ باید الان ظهور کنه واسه ایران و بس، این جماعت مفعول ناپاک زاده فقطبا زبان رضاشاه باید حالیشون کرد، تمااااام، جاوید شاه ، پاینده ایران، لعنت بر خمینی و مرگ بر خامنه ای
  17
  50
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  رضی جان تو دیگه فشار الکی به خودت نیار و زیادی نارا حت نشو ، فعلا برو ورزش کن و ...
  73
  23
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  mahdi moud - تهران، ایران

  باید قصاص بشن و با دختر های خودشون هم همونکار انجام بشه
  17
  52
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  شازده بجای موج سواری یک اقدام عملی بکن. نه ببخشید اقذام عملی نکن. تا بحال فقط جریانات اپوزیسیون را بهم زدی و پول برای مبارزه گرفتی و هاپولو کردی.ببین شازده مشکوک میزنی چرا اسم دخترانت را نورالزهرا و ایمان الفاطمه گذاشتی نکنه پاسدارها فیلمت کردن که اگر اپوزیسیون را نابود کنی تورا شاه می‌کنند و سپاه از آخوند بیزار شده و دنبال شاه میگرده..🤣🤣همان حرفهای احمدی نژاد ایران اسلامی مترقی مثل ترکیه؟ ؟؟؟؟ فیلمت کردن اخوی اینها همان ساواکی‌ها هستند که بابات آموزش داد ولی شماها که در رفتین آنها هم به خدمت اسلام درآمدند. خدایی شماها کی هستین ؟؟ اسم زنت هم که اعتماد است شازده؟؟ شازده ماکه نمیگیم کورش بخواب که ما بیداریم. آسمان را از شاهنامه انتخاب کردن چرا شما همه اسم‌های اسلامی دارین. نکنه الله باجناقت است؟؟ 🤣🤣لیسندگان راست روده همایونی حمله 🤣بدو سبک مغز بدو گند جاویدان از هامبورگ
  71
  17
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  بعضی ها (( البته بعضی ها)) اگر به جنابعالی برنمیخوره و فکر نکنی منظورم توست!! میدونی که چه کسی رو میگم!! چقدر احمقند موضوع نیکا شاکرمی چه ربطی داره به ساواک؟!؟ لابد چون نام خانوادگیش با شا شروع میشه فکر کردی این هم از خانواده شاه هستش ولی خوشبختانه اسمش نیکاست و دست گرفتن واسه اسم این یکی هزینه داره واسه این خل و چل!! .....
  12
  47
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  اخر انگل راستگو حرف حساب شما چیست ؟ اسراهیل می‌‌زند یک پاسدار مزدور سپاه ساکن آلمان هلاک .ربط می‌‌دی به ساواک. همه اشگ در چشم به خاطر این جنایت هولناک به نیکا. ربط می‌‌دی به ساواک. همه نگران به خاطر سیاوش ایران .توماج .ربط می‌‌دی به ساواک. خوب نون مفت در حوزه به شما که این همه پروار و تپل مپل شده. آنجا محترم خیلی‌ سفید مفید شده ؟ ...
  10
  38
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  این رضاپخملوی فکر کرده کیه?امام خمینیه?که فتوا بده?تازه امام خمینی تو کل 15 سالیکه بیرون ایران بود.روهم.پنج شش تا بیشتر بیانیه وفتوا نداد.خودتو سبک کنی.رو هرچیز بیانیه.ازاعهتبار میوفتی.
  36
  7
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  ادبیات شما نشان از این دارد که آخوندی که در حوزه شما را تعلیم میداده رفتار خیلی مهربانی نداشته و گاهی با فشار وارد عمل میشده که باعث ایجاد عقده در وجود شما شده. برای شما متاسفم.
  11
  32
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  آخه دماغ دراز بابای گور به گور خودت هزاران هزار آدم بیگناه رو کشت مگه محاکمه شد که حالا بقیه محاکمه بشن؟
  25
  9
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اتفاقاً باباش هرچی خائن وطنفروش بود رو کشت و اگر بقیه حـ... ها مثل خمینی رو به جای اینکه تبعید کنه میکشت امروز مملکت دست یک مشت بچه کش دزد اختلاسگر قاچاقچی نمی افتاد و همینطور جیره خور حزب دولایی مثل خودت
  7
  15
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  غیر از ۱۵ خرداد میشه بگی کی آدم کشت ؟ البته همون ها رم الان همه میگن حقشون بود . بخاطره همونهایی که ۱۵ خرداد ریخته بودن توی خیابون ببین تو ی این ۴۰ ساله چقدر آدم کشته شدن , اگه ۱۵ خرداد همشونو میکشت الان کلی آدم بی گناه زنده بودن
  3
  5
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  فقط توی فیلم هندیاس که یه سوپرمن آخره فیلم میاد همرو مجازات میکنه ! تو واقیت اگه مردم جربزه نداشته باشن هیشکی بدادشون نمیرسه, حالا هی بشینیم امامه زمان , امریکا , شاهزاده , اسرائل , بت من بیان ما رو نجات بدن , خمینی تا آخره عمرش کشت و از بین برد هیچ اتفاقی هم براش نیفتاد , خامنه ای هم که دیگه عمرشو کرده , بعدی هم میاد همین اشو همین کاسه
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مبارز01 - تهران، ایران
  آقای پهلوی، ضمن احترامی که برای دستاوردهای خاندان شما برای مردم ایران قائلم، احساس می کنم شما هم مانند پدر گرامیتان هنوز جنس آخوند حـ... را نمی شناسید. این حرامزادگان در هیچ استاندارد اخلاقی، سیاسی و اجتماعی قابل دسته بندی نیستند و لذا حالا که به قول خودشان بر خر مراد سوار هستند فقط و فقط زبان خوشونت رو برای پایین اومدن می فهمند. اینها مملکت رو ثروتی باد آورده می دانند که تا ته آن را بالا نکشند دست بر نمی دارند و این من و این شما، روزی که سقوط کنند، ایرانی بدهکار و پر از چالش فرهنگی تحویل خواهند داد که درست کردنش حداقل دو الی سه دهه طول خواهد کشید. لپ مطلب اگر می توانید به تشکیل گروه های چریکی که لرزه بر تن حمایان چسکی شان بندازه و بین شان ترس واقعی ایجاد کنه، کمک کنید.
  0
  0
  شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  سبکمغز عزیز این قضاوتش با خودت. 🤣🤣 شاه همیشه یک آخوند باهاش بود. من تربیت آخوندی دارم؟ ولیعهد اسم بچه اش را گذاشته نورالزهرا و ایمانالفاطمه بعد من تربیتی آخوندی دارم🤣 زن رضا پهلوی اعتماد دوست پسر داره و گند‌ش در امده من تربیت آخوندی دارم🤣🤣. تو همش کلمات جنسی برای توهین به خانمهای سایت استفاده ده میکنی و معلومه در چه ..... من تربیت آخوندی دارم. 🤣🤣تو منجلاب کثافت پهلوی دست و پا میزنی و مسائل و مشکلات اخلاقی شان را سرپوش میزاری من تربیت آخوندی دارم🤣🤣اینکار که تو میکنی حاجی بهش میگن ..... ادامه بده برادر....
  0
  0
  دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.