جروزالم پست: اسرائیل رامین یکتاپرست، یکی از نیروهای سپاه را در خاک ایران کشته است

دویچه وله: بر اساس گزارشی که جروزالم پست منتشر کرده، "اسرائیل یکی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در خاک ایران کشته است". سایر رسانه‌ها نام این فرد را "رامین یکتاپرست" عنوان کرده‌اند.

بر اساس گزارشی که جروزالم پست منتشر کرده، "اسرائیل یکی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در خاک ایران کشته است". سایر رسانه‌ها نام این فرد را "رامین یکتاپرست" عنوان کرده‌اند.

این روزنامه اسرائیلی نوشته "عامل حذف شده" به مراکز یهودی در آلمان خسارت وارد کرده است. با این حال، غیر از شناسایی اولیه، هیچ اطلاعات یا جزئیات بیشتری در مورد ترور یا تایید اینکه چه کسی پشت آن بوده، منتشر نشده است.

پس از چند حمله به ساختمان چند کنیسه و مرکز یهودیان در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان، دادستان کل این کشور تحقیقات در این باره را بر عهده گرفته است.

دسامبر ۲۰۲۲ شبکه اول تلویزیون آلمان در برنامه "کنتراسته" (ARD Kontraste ) به نقل از محافل امنیتی آلمان خبر از دخالت احتمالی سپاه پاسداران و یک ایرانی-آلمانی داد که در حمله به مراکز یهودیان در غرب آلمان شرکت داشته است.

برنامه کنتراسته این شخص را "رامین ی." معرفی کرد که یک ایرانی-آلمانی است و گفت در مرکز تحقیقات بازرسان قرار دارد. او ظاهراً در سپتامبر ۲۰۲۱ به ایران گریخته است.

روزنامه واشنگتن پست نیز در مارس ۲۰۲۳ در گزارشی از قول پنچ مقام امنیتی آلمان و دو مقام امنیتی غربی مسئول تیراندازی در شهر اسن آلمان به "کنیسه قدیمی یهودیان" را رامین یکتاپرست معرفی کرد.

به گفته این روزنامه آمریکایی، یکتاپرست به خواست "سپاه پاسداران جمهوری اسلامی" این حملات را هدایت کرده است.

این حملات بخشی از آن چیزی است که سرویس‌های امنیتی آلمان آن را افزایش فعالیت‌های رژیم جمهوری اسلامی در حمله به اهداف یهودی و همچنین مهاجران ایرانی در آلمان می‌دانند. این روزنامه تاکید کرد که این ارزیابی با افزایش تهدیدهای ترور و آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در اروپا و آمریکا نیز مطابقت دارد.

واشنگتن‌پست نوشت تحلیلگران می‌گویند "جمهوری اسلامی در حالی که در داخل کشور با اعتراضات مردمی مواجه است، به طور فزاینده‌ای برای حمله به آنچه به عنوان تهدید خارجی برای رژیم می‌بیند از باندهای جنایتکار استفاده می‌کند".
رامین یکتاپرست کیست؟
رامین یکتاپرست متولد آلمان و بزرگ شده این کشور است؛ ۳۵ ساله است و در اینستاگرام بیش از ۲۱۵ هزار فالوئر دارد. او در صفحه اینستاگرامش فیلمی از موتور سواری‌ با هشتگ "زندگی من" و همچنین پرتره‌هایی از خود منتشر کرده است.

یکتاپرست کار خود را به عنوان دربان در کلوب‌های شبانه آغاز کرد. گفته می‌شود که پیش از آن به عنوان بادیگارد فعالیت می‌کرده است.

در فاصله زمانی بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ یک روسپی‌خانه در شهر لورکوزن آلمان را اداره می‌کرده و پس از آن به عضویت کلوب باندیدوس در آمده است؛ کلوبی متشکل از طرفداران راک و موتورسورانی که به بزهکاری شهرت دارند.

گفته می‌شود که در سال ۲۰۱۱ اقدام به راه‌اندازی شعبه‌ای از کلوب باندیدوس در لورکوزن می‌کند که متشکل از شش عضو بوده است. از آنجا که این شعبه مرکز و مکان مشخصی نداشته، در تمام ایالت نوردراین-وستفالن آلمان فعالیت می‌کرده و از این منظر هم رهگیری آن برای پلیس دشوار بوده و هم موجد خطرات بیشتری بوده است.

اوایل سال ۲۰۱۲ بین اعضای کلوب موتورسوران باندیدوس و کلوب متخاصم، یعنی کلوب "فرشتگان جهنم" در شهر مونشن‌گلادباخ آلمان درگیری روی می‌دهد.

پلیس احتمال می‌دهد که رامین یکتاپرست و دیگر اعضای باند او در حمله و مجروح کردن اعضای کلوب "فرشتگان جهنم" نقش داشته‌اند. جراحات برخی از اعضای آن کلوب بسیار شدید اعلام شده است.
پیوستن به کلوب "فرشتگان جهنم"
رامین یکتاپرست در اواخر همان سال از کلوب باندیدوس جدا می‌شود و همراه پیروان خود در باند "باندیدوس وست‌گیت" به کلوب "فرشتگان جهنم" می‌پیوندد.

در فوریه سال ۲۰۱۴ یکی از اعضای کلوب یاد شده‌به نام کای ام. به قتل می‌رسد. به او اتهام جاسوسی و خبرچینی زده بودند. در همین رابطه پلیس آلمان به رامین یکتاپرست مشکوک می‌شود و در روز ۲۸ ژوئیه سال ۲۰۱۶ او را در منزلش بازداشت می‌کند. اما چندی پس از بازداشت به علت کافی نبودن مدراک، پلیس او را مجددا آزاد می‌کند.

در ارتباط با پرونده تیراندازی به خودروی یکی از اعضای کلوب رقیب، بار دیگر انگشت اتهام پلیس آلمان متوجه رامین یکتاپرست می‌شود.

یکتاپرست متهم اصلی پرونده قتل کای ام‌. در فوریه سال ۲۰۱۴ است. گفته می‌شود که او به همراه دو نفر از اعضای باندش جسد قربانی را تکه‌تکه کرده و در رود راین انداخته‌اند.

رامین یکتاپرست پس از فرار به ایران رفت و با پست تصویرها و ویدیوهایی پلیس آلمان را به سخره گرفت.

آلمان فرمان تعقیب بین‌المللی برای او صادر کرده بود.
+251
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ممنون اسرائیل بابت از بین بردن این ناموجود ناپاک، ممنون، هر چه از این آشغالها و‌کثافتها از کره زمین کم شود، بشریت راحت تر زندگی میکند. ممنون
  14
  266
  ‌سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  عجب کو*ک*ی بوده جا*ش!!؟
  5
  118
  ‌سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اسراییل دست از سر این نوچه ها بردار برو سراغ اغا مجی و رییسی .
  4
  138
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hiwa68 - رتردام، هلند

  مردم ارزو میکنند بچه‌هایشان در اروپا به دنیا بیاند که دکتر مهندس بشوند. این گواد از اب درامد.
  2
  124
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  واقعا عالی.دست و پنجه موساد درد نکنه این گاومیش سپاهی رو در خاک ایران اونهم در پناه سپاه جنایتکار به هلاکت رسوندند.
  4
  117
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران

  روزیه بقیه حـ... های رژیم اخوندی
  8
  96
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  دوباره جنایت و ترور بوسیله گروه تروریستی داعشی اسراییل....جرثومه فساد و جنایت رژیم صهیونی فقط یک نفر رو بخاطر تعرص به یک کنیسه ( محل حضور تروریستها) ترور می‌کنه. به اینها میگن تروریست‌های دمکراسی
  138
  15
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  با پیروزی انقلاب 57 تقریبا تمامی کادرهای مهم ساواک به همکاری با دولت جدید روی آوردند و به استقرار جمهوری اسلامی کمک شایانی کردند. بنیان گذار جمهوری اسلامی چنان‌ اسلام را در ایران تثبیت کرده بود که احمد کسروی جاوید نام را با چاقو و اسلحه کشتند ولی پاسبان شاهنشاهی ایستاده نگاه می‌کرد و قاتل بعد آزاد شد. تمامی بگیر ببندها و جو اختناق مولود برنامه ریزی افراد آموزش دیده ساواک بود که به دریوزگی آخوند در آمدند. وقتی ناخدای ایران بجای فدا کردن جانش و مبارزه برای ناموس و میهن و تمدن و ارزش‌های ایران بزدلانه می‌گیرد و می‌گوید وای وای اگر مانده بودم مرا می‌کشتند و ملت را تنها می‌گذارد خوب از مامورین ساواک چه انتظاری می‌توان داشت.انها هملن کاری را کردند که دانشمندان آلمانی پس از مرگ هیتلر کردند یعنی برای دشمن کار کردند و این سیستم مخوف امنیتی جمهوری اسلامی را بنیان گذاشتند. فقط ارازل و اوباشی مثل این جذب این سیستم اطلاعاتی میشون
  121
  19
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  جمهوری نکبت اسلامی علاوه بر آنکه برای ملت ایران مضر است ، وجودش برای دنیا هم فاجعه بار میباشد . دنیا باید( قبل از اینکه مشابه القاعده دیر شود) مشابه نازیسم هیتلری با این تئوری شوم مبارزه کند .
  6
  95
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  مشخصه از تخم و ترکه تازی ها بوده که به درک واصل شده . ایران هم دنیا اومده بود میشد یه بسیجی دهن و ک*ن گشاد زیر باجناق خواب
  6
  68
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  اخر "ج." شیخ باز شروع کردی به دری وری گفتن؟ همین یک جمله نشان می‌‌دهد که طلب..... حوزه هستی. "با پیروزی انقلاب ۵۷" چه کسی‌ امروز هنوز به ۵۷ می‌‌گوید انقلاب؟ اون خاک بر سر‌ها ۵۷ اتی دست کم می‌‌گویند "انقلاب دزدیده شده ۵۷" حالا چی‌ چی‌ این انقلاب دزدیده شد .۴۵ سال است یک پاسخ بدهکار هستند. تازه چه ربطی این مقاله به ساواک داشت ؟ چه کسی‌ سر پشت بام مدرسه رفا پاک‌ترین افسران این وطن را تیر خلاص زد؟ ما که ۵۷ سپاه پاسداران نداشتیم ؟ همین مجاهدین و چیریک‌ها بودند. چه کسی‌ گفت اگر امام من را شکنجه دهد. بکشد. من تا قطره آخر از امام این بزرگ مرد ضد امپریالیست دفاع می‌‌کنم .ساواکی‌ها بودند یا مریم فیروز همسر کیانوری؟ چه کسی‌ افسران پادگان نوژه به جرم کودتا فله فله سلاخی کرد؟ خلخالی . با کمک چه کسی‌؟ ساواکی‌ها یا افسران نفوزی حزب توده .چریک‌ها یا سازمان مجاهدین ؟ اون‌ها خودشان در روزنامه زوزه می‌‌کشیدند.ما بودیم که این حشره‌ها امپریالیست را به خلخالی لو دادیم یک طلبه ...امروز چیز دیگر. دست کم روزنامه خود را بخوان.
  5
  45
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  ادامه :دست کم روزنامه خود را بخوان. چه کسی‌ سال‌ها بعد در نشست داخلی‌گفت؟ بزرگترین اشتباه سیاسی ما لو دادن ماهوهیست‌ها به آخوند‌ها بود ساواکی‌ها یا فرخ نگردار ؟ اخر خاک بر سر در زندان شما یک بند پیدا نمی‌‌کردید که ناظم بند یا چریک بود یا حزب توده نبود. همان زمان هم می‌‌گفتند این‌ها از خودمان هستند.اداره بند ها را دست این‌ها بدهیم. مگر مجبور هست لیتر لیتر بخوری و از چیزی سخن بگی‌ که مطلع نیستی‌ ؟من هم ۴۵ سال است که کوشش با به خریت زدن خود روزی خود را در زندگی‌ به دست آورم. امروز درک که چرا غیر ممکن است. با وجود لشگری از شما و این همه رقیب ممکن نیست
  3
  44
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زرتشت اهورا مزدا - لندن، انگلستان
  کثیف ترین شخص که قاتل و مدیر یک فاحشخانه بود کل خوانوادشون آدم فروش هستند با پول مردمشان بهترین ومدرترین اتومبیل ها توی شهر رفت و اومد داشت هنوز پدر و مادرش را توی شهر میبینم مایه شرم هستن
  0
  19
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.