مؤسسه نظرسنجی «هاروارد- هریس»: اکثریت مردم آمریکا مذاکره و «توافق اتمی» با جمهوری اسلامی را بی‌فایده می‌دانند

تهران، خیابان «انقلاب»کیهان لندن: بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز مطالعات سیاسی آمریکا در دانشگاه هاروارد و مؤسسه افکارسنجی هریس (مؤسسه هاروارد-هریس) که ۲۹ آوریل ۲۰۲۴ (دهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) منتشر شد، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی معتقدند جمهوری اسلامی مسئول حمله تروریستی «هفت اکتبر» حماس به اسرائیل است و بر این باورند که کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مسئولیت دارند از اسرائیل در مقابل حملات جمهوری اسلامی حمایت کنند.

طبق این نظرسنجی، ۶۷ درصد از رای‌دهندگان موافق هستند که ناتو باید از اسرائیل در مقابل حملات جمهوری اسلامی پشتیبانی کند.

از هر چهار رای‌دهنده سه نفر فکر می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران مسئول حملات مرگبار «هفت اکتبر» حماس به اسرائیل است و اکثریت می‌گویند که حکومت ایران مقصر تشدید درگیری‌هاست. (صفحه ۶۰)
صفحه ۶۰اکثریت قوی رای‌دهندگان (۸۰ درصد) با نگرانی از تهدیدات جمهوری اسلامی آن را یک خطر در سطح جهانی می‌بینند و تایید می‌کنند که باید از دستیابی رژیم ایران به سلاح اتمی جلوگیری کرد. (صفحه ۶۱)
صفحه ۶۱از هر سه رای‌دهنده دو نفر موافق‌اند که مذاکره با جمهوری اسلامی کارساز نیست و بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را تحریم و انزوای بین‌المللی این رژیم می‌دانند.

طبق این نظرسنجی ۶۵ درصد رای‌دهندگان معتقدند مذاکره و رسیدن به یک توافق برای مقابله با دستیابی رژیم به سلاح اتمی بی‌فایده است و ۶۷ درصد رای‌دهندگان نیز موافق تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی جمهوری اسلامی‌اند.(صفحه ۶۲)
صفحه ۶۲اکثریت قوی رای دهندگان (۷۱ درصد) می‌گویند که ایالات متحده باید نفت ایران را تحریم و مانع فروش و ورود آن به بازار شود.

طبق نظرسنجی مؤسسه «هاروارد- هریس» اکثر رای دهندگان طرفدار ناتو هستند و از هر پنج نفر سه نفر می‌گویند که این ائتلاف در جلوگیری از حملات دشمنان از جمله جمهوری اسلامی و روسیه مؤثر است.
+32
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  مردم آمریکا؟ بابا آمریکایی ها یه مشت جاهل نادان تن پرور هستند که حتی نمی‌دانند آمریکا چند ولایت داره یا در چه قاره ای هستند! باور کنید شوخی نیست دهه نود میلادی آنجا بودم و فهمیدم فقط مک‌دونالد، بورگر کینگ، پیتزا هات و استارباکس واسشون مهمه و در نهایت وییید)علف( ا. مگه احمقها مال نظرسنجی هستند
  11
  2
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  ها ها ها.. اکثریت مردم در آمریکا اصلا نمی‌دونن ایران کجاست....این خبر یک جوک بیشتر نیست
  11
  3
  ‌چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.