اعتصاب در بازار طلای تهران؛ کسی حاضر به خرید و فروش نیست

 بازار سکه و طلا نیز در ایران دوره بی‌ثباتی را می‌گذراند.صدای آمریکا: یک روزنامه چاپ تهران در گزارشی میدانی از بازار طلا به بررسی موضوع اعتصاب در این بازار پرداخته و نوشته است که بخشی از واحدهای صنفی تعطیل هستند و آنهایی که تعطیل نکرده‌اند نیز هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌دهند.

روزنامه «دنیای‌اقتصاد» در شماره امروز یازدهم اردیبهشت ماه نوشت که فعالان آزاد تمایلی به فروش دارایی‌های خود در سطوح قیمتی حال حاضر ندارند. به عقیده این افراد، روند کاهشی نرخ ارز و طلا به‌گونه‌ای است که در صورت فروش دارایی‌ها دچار ضرر می‌شوند.

بنابر گزارش صدای آمریکا این نگرانی فعالان بازار ناشی از امنیتی شدن بازار طلا و ارز پس از موشک‌پرانی جمهوری اسلامی به خاک اسرائیل است که با عبور دلار از مرز ۷۰ هزار تومان در بازار رخ داد.

بر همین اساس فعالان بازار معتقدند کاهش قیمت‌ها مصنوعی بوده و دوباره فنر قیمت‌ها رها خواهد شد و در چنین شرایطی با فروش کالا امکان جایگزینی آن میسر نخواهد بود.

روزنامه دنیای‌اقتصاد نیز در گزارش خود به نقل از فعالان بازار نوشته است که «نرخ‌های حال حاضر محل مناسبی برای تبدیل ارز و طلا به ریال نیست.»

براساس گزارش صدای آمریکا از بازار تهران در ۲۶ فروردین ماه، پس از حمله موشکی وپهپادی جمهوری اسلامی به اسرائیل، نگرانی‌ها در ایران به اوج رسید و هر دلار آمریکا در بازار ایران از ۷۰ هزار تومان عبور کرده بود. بنابر اعلام وب‌سایت‌های اطلاع رسانی طلا و ارز در معاملات صبح ۲۶ فروردین در بازار ارز تهران، هر دلار آمریکا به ۷۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده بود. در همین حال هر یورو نیز به ۷۴ هزار و ۷۵۰ تومان و پوند انگلستان به ۸۷ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شده بود.

بازار طلا نیز متاثر از این افزایش قیمت‌ها در تلاطم بود که با ورود گسترده نیروهای امنیتی، معاملات در بازار متوقف شد.
+18
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.