یافته‌های جدید متخصص پزشکی قانونی درباره علت مرگ مارادونا

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتیندویچه وله: هشت پزشک متهم قرار است بزودی در آرژانتین بخاطر "مسئولیت در مرگ مارادونا" محاکمه ‌شوند. یک متخصص پزشکی قانونی اما گفته است ضربان قلب سریع و نامنظم مارادونا احتمالا منشا طبیعی داشته و یا ناشی از مصرف کوکائین بوده است.

دیگو آرماندو مارادونا در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ در سن ۶۰ سالگی بر اثر ایست قلبی در خانه‌اش درگذشت. او در آن‌زمان پس از جراحی مغز از بیمارستان مرخص شده بود و در منزل خود در حال استراحت بود.

پس از مرگ این اسطوره فوتبال آرژانتین ماموران پلیس منازل و مطب پزشکان مارادونا را مورد تفتیش قرار دادند. خانواده مارادونا از قوه قضائیه این کشور خواست مداخله کند.

دادستان کل در نهایت هشت پزشک را به اتهام "قتل مارادونا" دستگیر کرد. اتهام این پزشکان جدی است و می‌تواند به مجازات‌های بین هشت تا ۲۵سال زندان منجر شود. دادگاه قرار است در چهارم ژوئن برگزار شود.

در این پرونده لئوپولدو لوکه، جراح مغز و اعصاب و هفت تن دیگر متهم هستند و "مسئول مرگ" قابل اجتناب مارادونا شناخته شدند.

اما اکنون پرسش‌های زیادی در مورد مسئولیت پزشکان متهم مطرح شده و یک متخصص پزشک قانونی به نمایندگی از یکی از متهمان تحقیقات در مورد علت مرگ مارادونا را دوباره آغاز کرده است.
متخصص پزشکی قانونی چه می‌گوید؟ 
پابلو فراری، متخصص پزشکی قانونی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که ضربان قلب سریع و نامنظم مارادونا یا منشا طبیعی دارد یا ناشی از یک عامل خارجی، احتمالا دارویی مانند کوکائین بوده است.

فراری همچنین گفته است به دلیل نمونه ناکافی ادرار مارادونا نمی‌تواند گزارش سم‌شناسی تهیه کند. این یافته‌های جدید اما با یافته‌های هیئت پزشکی ۲۰ نفره که مرگ مارادونا را بررسی کردند، در تضاد است.
گزارش قبلی پزشکان معالج را متهم کرده است
هیات تحقیق پزشکان در سال ۲۰۲۱ تیم پزشکی مارادونا را متهم کرده بودند که این تیم "ناسنجیده، ناقص و بی‌ملاحظه" عمل کرده و این فوتبالیست را بیش از ۱۲ ساعت پیش از مرگش با ترس و وحشتی مرگبار به حال خود رها کرده‌اند.

پابلو فراری ادعای "میزان درد" این هیات پزشکی را اما رد می‌کند و می‌گوید که "اریتمی قلبی" یا غیرطبیعی بودن ریتم قلب که پزشکان از آن سخن گفتند، نمی‌تواند بیشتر از چند دقیقه یا حداکثر چند ساعت طول بکشد.

وادیم میشانچوک، وکیل مدافع آگوستینا کوساچوف، روانپزشک مارادونا، گفته است یافته‌های متخصص پزشکی قانونی "تحولی بسیار مهم و تعیین کننده در روند پرونده" است. او استدلال می‌کند به جای یک حادثه قلبی که چند روز طول کشیده، اکنون گفته می‌شود فقط چند دقیقه طول کشیده است.

دادستان ولی ضمن رد یافته‌های جدید متخصص پزشکی قانونی گفته است که گزارش او عجولانه و در ۷۲ ساعت تهیه شده است. او پابلو فراری را متهم کرده است که از شواهد جمع آوری‌شده طی چهار سال به خاطر چند "مدرک دفاعی" غفلت کرده است.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.