تشکیل ۵ پرونده قضایی علیه چهره‌ها با اتهام موضع‌گیری علیه موشک‌پرانی جمهوری اسلامی به اسرائیل

صدای آمریکا: بنابر گزارش رسانه‌های ایران سخنگوی جدید قوه قضاییه در نخستین نشست خبری خود از تشکیل پنج پرونده علیه برخی چهره‌ها بخاطر موضع گیری علیه عملیات «وعده صادق» یا همان موشک‌پرانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاک اسرائیل خبر داد.

اصغر جهانگیر ادعا کرده است که علمیاتی که مقامات جمهوری اسلامی از آن با نام «وعده صادق» یاد می‌کنند «افتخارآمیز بود» که به گفته او «مورد اتفاق و حمایت همه مردم بود» و اگر «افراد معدودی بخواهند ساز مخالف بزنند به محض اعلام گزارش و شکایت از مراجع ذیربط دستگاه قضایی ورود پیدا می‌کند.»

به گفته جهانگیر در همین رابطه شکایاتی از سوی دستگاه‌های مختلف مطرح و پنج پرونده تشکیل شده و افرادی به دادسرا احضار و تفهیم اتهام صورت گرفته است.

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر برخورد با فعالان در فضای مجازی را تشدید کرده است. برهمین اساس در مواردی از جمله حمله به اسرائیل و اتفاقات سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی که برای حکومت از حساسیت بالایی برخوردار است با مخالفان و منتقدان به سرعت برخورد کرده است. این درحالی است که جمهوری اسلامی همواره مدعی داشتن «بالاترین» حد «آزادی بیان» در ایران را دارد.

در همین راستا دی ماه سال گذشته یک پزشک فوق تخصص اطفال در بجنورد پس از انتشار تصویر «کتلت» در صفحه اینستاگرام خود بازداشت شد. نیروهای اطلاعات سپاه یزد همچنین یک دانشجوی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی در این شهر را به دلیل انتشار توییت انتقادی درباره انفجارهای صورت گرفته در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در کرمان بازداشت کردند
+9
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.