درمان آکنه، ژیمناست نخبه بریتانیایی را تا آستانه بازنشستگی رساند

بی بی سی: یکسال پیش آلیس کینسلا می‌خواست ژیمناستیک را برای همیشه کنار بگذارد.

دارنده مدال برنز المپیک وقتی درمان آکنه‌هایش را شروع کرد، هرگز فکر نمی‌کرد که این فرآیند او را به آستانه بازنشستگی از ورزش مورد علاقه‌اش بکشاند.

این دختر ۲۳ ساله که به تیم ژیمناستیک زنان بریتانیا کمک کرد تا در عین شگفتی برنده مدال برنز المپیک توکیو شود، می‌گوید برای بهبود وضعیت پوستش از قرص ضد بارداری استفاده می‌کرده، اما این موجب شده پارسال دچار اضطراب و افسردگی شود.

او به بخش ورزشی بی‌بی‌سی گفت: «خیلی به بازنشستگی نزدیک بودم. نمی‌تواستم درست و حسابی تمرین کنم. کارها جلو نمی‌رفت، به خصوص در بارفیکس. مهارت‌هایی که از ۱۰ سالگی آموخته بودم را دیگر نمی‌توانستم انجام دهم.»

«با خودم می‌گفتم، "خب، انجامش می‌دهی." بعد ناگهان بدنم متوقف می‌شد و حالت هیستریک پیدا می‌کردم چون وضعیت خیلی استرس‌زا بود.»

کینسلا قرص‌ها را کنار گذاشت و می‌گوید حالا در «موقعیت بسیاری خوبی» قرار دارد. او که ۵ مدال مسابقات قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد، این هفته می‌خواهد رکوردش را بهتر هم بکند.

او در کنار بکی دواین که دوباره به فرم مطلوب برگشته است و همچنین رابی ایونز، جورجیا مافنتون و ابیگل مارتین نمایندگان بریتانیا در مسابقات ریمنی ایتالیا هستند.

غایب بزرگ بریتانیا البته اوندین آچاپونگ است که این مسابقات را به دلیل مصدومیت (پارگی رباط صلیبی جلویی زانو) از دست داده است.
«مامان مراقب مدالم است»
کینسلا امسال به مدالی که در المپیک توکیو برده خیلی فکر کرده است، هر چند نگهداری از این مدال فعلا «فقط برای اطمینان خاطر» بر عهده مادرش است، چون کینسلا به خودش اطمینان ندارد.

او از این که تابستان امسال شانس بردن مدالی دیگر در المپیک پاریس را دارد بسیار خشنود است، و امیدوار است المپیک بهتری از توکیو در پیش داشته باشد.

در توکیو اوضاع چندان هم جذاب نبود. مسئله فقط این نبود که تیم به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا باید جلوی صندلی‌های خالی رقابت می‌کرد، بلکه درد «شدید» ناشی از پارگی رباط قوزک پا هم امان کینسلا را بریده بود.

او گفت: «هیچ چیز نمی‌تواند بدتر از توکیو باشد.»

کینسلا ماه قبل درست پیش از آغاز مسابقات قهرمانی بریتانیا مصدوم شد و نتوانست در رقابت‌ها حاضر شد. او حالا می‌خواهد با عملکردی قابل قبول در ایتالیا، جای پایش را در تیم محکم کند.

بریتانیا فهرست اعضای تیم ژیمناستیک اعزامی به پاریس را در ژوئن اعلام می‌کند.

جسیکا و جنیفر گادیرووا، خواهران دو قلویی که جزو تیم برنده مدال در توکیو بودند، به احتمال فراوان به دلیل مصدومیت به المپیک پاریس نمی‌رسند، اما امیلی مورگان کماکان شانس حضور در پاریس را دارد. مورگان که امسال برای ادامه تحصیل و شرکت در مسابقات دانشگاه‌های آمریکا راهی این کشور شد، در ایتالیا از اعضای ذخیره تیم بریتانیا خواهد بود.
+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.