هشدار جمهوری اسلامی به اتحادیه اروپا در مورد «تروریستی» خواندن سپاه

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایراندویچه وله: سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به پیشنهاد "تروریستی" اعلام کردن سپاه پاسداران گفت، "اگر نقش ضد تروریسم سپاه نبود باید اعضای پارلمان اروپا در پشت در‌های پارلمان در معرض تهدید تروریست‌های تکفیری قرار می‌گرفتند".

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل) در نشست هفتگی با رسانه‌ها، با اشاره به طرح موضوع قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی در پارلمان اروپا، مدعی "ضد تروریستی" بودن این نهاد حکومتی شد.

کنعانی سپاه پاسداران را "بزرگترین نیروی ضد تروریستی جهان" خواند و مدعی شد: «اگر نقش ضد تروریسم سپاه نبود، باید اعضای پارلمان اروپا در پشت در‌های پارلمان در معرض تهدید تروریست‌های تکفیری و چندملیتی قرار می‌گرفتند.»

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در سخنان خود همچنین سپاه پاسداران را "نیروی رسمی نظامی ایران" نامید. او به اعضای پارلمان اروپا توصیه کرد که "درباره سپاه درست بیندیشند و برای هر تصمیمی درست فکر کنند".

در جریان حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل، نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا روز ۲۵ آوریل (ششم اردیبهشت‌) در قطعنامه‌ای بر حمایت کامل خود از امنیت اسرائیل تأکید کرده و در عین حال خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

کنعانی در سخنان خود همچنین بر همکاری جمهوری اسلامی با روسیه در مقابله با تروریسم تأکید کرد و گفت: «هرگونه اقدام ایران در مبارزه با تروریسم در کنار دوستان و از جمله روسیه است. تروریسم تهدیدی مشترک برای همه کشورهای جهان است.»

بحث بر سر گسترش تحریم‌های پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی از سوی اتحادیه اروپا پس از حمله سپاه پاسداران به اسرائیل در روز ۲۵ اردیبهشت صورت گرفت که در جریان آن بیش از ۳۰۰ پرتابه به سوی این کشور شلیک شد.

با وجود توافق برای افزایش تحریم‌ها هنوز در مورد قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی توافقی حاصل نشده است.

در جریان حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل و همچنین فروش تجهیزات پهپادی به کشور روسیه، موضوع تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران بیش از پیش در محافل سیاسی اروپا مطرح شده است. حمایت مالی و مادی و تجهیزاتی ایران از گروه تروریستی حماس و همچنین گروه‌های نیابتی از جمله حوثی‌های یمن نیز در ماه‌های اخیر موضوعی برای طرح این پیشنهاد ایجاد کرده است.
+14
رأی دهید
-107

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  آخوندا دست اروپای بی عرضه و اخوندوستو خوندن. نوش جون اروپا و اکثر امت همیشه در صحنه. تمام.
  1
  33
  دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  هشدار این تروریست های کودک کش هیچ ارزش و ملاکی بر چیزی نیست. مانند همان انتقام سخت گرفتن ها از اسرائیل است. پس بگذارید نام نحس و نکبتی این جنایتکاران را در لیست تروریستی
  6
  34
  دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  خیلی ترسیدم والا، ببخشید تاریک بود سبیل مبارک رو ندیدم. چشم بخاطر گل روی شما این نیروی تلمبه لازم رو ارتش صلح جهانی نامگذاری میکنیم.
  1
  13
  دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  اعیار اروپا در جریان اعتراضات ونزوئلا مشخص شد، حرفهای خوشگل پسند میزنند بعد کاری را میکنند که به نفعشان هست.
  0
  6
  دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هشدار و تهدید نظام خون و جنایت آخوندی به اندازه هشدار و تهدیدهای ارزش دارد که دولت اسرائیل را تهدید به نابودی میکردن . دیگر نه اروپا و نه کشورهای دیگر اهمیتی برای تهدیدات تو خالی نظا
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.