دیوارنگاره «منجیان» در پایتخت ونزوئلا؛ قاسم سلیمانی و هوگو چاوز در کنار مسیح و مهدی «موعود»

نقاشی چهره‌های نظامی و شبه‌نظامی وابسته به ایران در کنار هوگو چاوز، عیسی مسیح و مهدی موعودبی بی سی: دیوارنگاره‌هایی (گرافیتی) در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا نقش شده‌اند که هوگو چاوز، رئیس‌جمهور درگذشته این کشور را در کنار قاسم سلیمانی و چند چهره نظامی و شبه‌نظامی کشته شده را با عنوان «شهید» در کنار عیسی مسیح و امام مهدی نشان می‌دهد، دو شخصیتی که در مسیحیت و اسلام عنوان «منجی موعود» دارند.

در این نقاشی دیواری از چپ به راست، حمید تقوی‌فر، از فرماندهان کشته‌شده سپاه قدس و موسس نیروهای حشد شعبی در عراق، هوگو چاوز، رئیس‌جمهور درگذشته ونزوئلا، قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه، عیسی مسیح، پیامبر مسیحیان، مهدی، امام دوازدهم شیعیان، ابومهدی مهندس، معاون حشد شعبی (بسیج مردمی عراق) و رضی موسوی از فرماندهان ایرانی کشته‌شده در سوریه دیده می‌شوند. در این دیوارنگاره، این افراد به زبان اسپانیایی «منجیان» توصیف شده‌اند و به فارسی نوشته شده است: « راه شهدا برگرفته از مکتب انبیا الهی است.»
شمایل قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس در دیوارنگاره‌ای با عنوان «منجیان» در کاراکاسایران روابط خود را با ونزوئلا «راهبردی» توصیف می‌کند. از دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، روابط دو کشور نزدیک‌تر از قبل شد و او و آقای چاوز چندین بار با هم دیدار کردند.

ونزوئلا در حوزه انرژی در دو دهه گذشته از جمله کشورهایی بوده که در صدر اولویت‌های سیاست خارجی ایران قرار داشته است.

ایران و ونزوئلا چندین قرارداد همکاری در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی با یکدیگر دارند و ونزوئلا با تشدید تحریم‌ها یکی از مشتریان نفت ایران است.
+5
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  “ در کنار عیسی مسیح و امام مهدی نشان می‌دهد، دو شخصیتی که در مسیحیت و اسلام عنوان «منجی موعود» دارند.”. تعجبی نداره از متنی که یک مشت ۵۷ تی و اصلاحطلب رژیم در بی بی سی فارسی بنویسند! امام مهدی؟؟ امام زمان! فقط در مذهب شیعه وجود داره،در اسلام واقعی (سنی) اصلا چیزی به نام ناجی و “مهدی” که این احمقها میگن هزار ساله غیب شده و قراره بیاد با اسب و شمشیر همه انسانهای غیر شیعیان رو قتل عام‌کنه وجود نداره.یک الله میشناسند و یک محمد و بک قرآن تموم شد و رفت.این رو به مسلمانان غیر شیعه بگید،همونجا به نام الله و به جرم کفر کلتون رو گوش تا گوش میبرند.
  2
  4
  دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.