آریان کجاست؟ بزرگترین عملیات جستجو در تاریخ آلمان

تشکیل زنجیره ۸۰۰ نفری برای جستجوی کودک گم‌شده آلمانیدویچه وله: حدود یک هفته از گم شدن کودک ۶ ساله آلمانی به نام آریان که به اوتیسم مبتلا است می‌گذرد. بیش از ۱۲۰۰ نفر از سربازان ارتش و امدادگران در جستجوی او هستند. تلاش‌های جستجوگران برای یافتن این کودک تا کنون نتیجه‌ای نداده است.

جستجو برای یافتن آریان با گذشت نزدیک به یک هفته هنوز ادامه دارد. پهپادها و حتی هواپیمای تورنادوی آلمان برای یاری به جستجوی این کودک از هوا دست بکار شدند اما همه این تلاش‌ها تا کنون نتیجه‌ای نداده است.

بیش از ۱۲۰۰ نفر از سربازان ارتش و نیروهای امدادگر در بزرگترین عملیات جستجوی تاریخ آلمان برای یافتن آریان دخیل هستند. سخنگوی پلیس صبح روز یکشنبه ۲۸ آوریل (۹ اردیبهشت) اعلام کرد که جستجو با تشکیل یک زنجیره انسانی بزرگ و هماهنگ ۸۰۰ نفره برای روز یکشنبه برنامه‌ریزی شده است.

علاوه بر آن ۱۰ پهپاد نیز به جستجوگران کمک خواهد کرد. در طول شب نیز تیم‌های جستجو از ایجاد سر و صدا اجتناب کردند به این امید که این کودک شش ساله خود را نشان دهد.

آریان که به گفته پلیس اوتیست است از عصر دوشنبه ۲۲ آوریل منزل پدر و مادر خود را ترک کرده و ناپدید شده است.

 از آن زمان به بعد صدها نیروی امدادی در حال جستجو در زادگاه این کودک شش ساله و اطراف آن هستند. آریان اهل برمرفورده-الم در ایالت نیدارزاکس است که بین برمرهافن و هامبورگ واقع شده است.
نیروهای ارتش و آتش‌نشانی در جستجوی آریان در رودخانه‌های اطراف محل سکونت اوطبق گزارش رسانه‌های آلمان یک دوربین مداربسته او را که به طرف جنگلی می‌دوید نیز ثبت کرده است.

گم شدن آریان برای نیروهای امدادی چالشی بزرگ به حساب می‌آید و آنها را مجبور کرده است راه‌های متفاوتی برای یافتن این کودک جستجو کنند.

متخصصین می‌گویند افراد اوتیست دنیا را متفاوت‌تر از بقیه می‌بینند، می‌شنوند و حس می‌کنند. جهان ‌آنها با دیگران فرق دارد. آنها حالتی از بی‌قراری دارند و به محیط اطراف بی‌توجهند.

حواس پنجگانه اوتیست‌ها بسیار حساس‌تر از سایرین است. مثلا صدای ضعیف جارو یا هم‌زن برقی که برای دیگران یک صدای پس زمینه است، می‌تواند برای یک مبتلا به اوتیسم، ده برابر قوی‌تر از صدای فردی باشد که دارد با او گفت‌وگو می‌کند.   

جستجوگران با استفاده از استراتژی به اصطلاح  "ترقند بی‌صدایی و سکوت" به جستجوی آریان پرداختند. به گفته پلیس، این موضوع با یک متخصص اوتیسم در میان گذاشته شده است. قبل از آن نیز با پخش موسیقی محبوب آریان و آتش‌بازی تلاش شده است توجه او را جلب کرده و پیدایش کنند.

حدود ۳۰ سرباز ارتش آلمان نیز شامگاه شنبه ۲۷ آوریل یک مرتع در این منطقه را در گروه‌های کوچک با دستگاه‌های دید در شب جستجو کردند.

سخنگوی پلیس اما گفته تاکتیک‌های آنها برای جستجو تغییر کرده زیرا این روش‌ها موفقیت آمیز نبودند.

سخنگوی پلیس تاکید کرده است که هیچ مدرکی دال بر جنایی بودن ناپدید شدن آریان وجود ندارد. او همچنین حمله احتمالی گرگ‌ها را هم رد کرده است.

ولفگانگ آلبرشت که درباره گرگ‌ها تحقیق‌می‌کند می‌گوید خطر حمله گرگ‌ها فقط در موارد خاص آن‌هم زمانی که یک گرگ احساس خطر می‌کند امکان‌پذیر است.
+18
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.