رئیس پلیس آگاهی تهران از شهروندان خواست از مجرمان «تصویربرداری» کنند

 علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهرانرادیو فردا: رئیس پلیس آگاهی تهران با وجود انتقادات زیاد از عملکرد نهاد تحت مدیریتش، از شهروندان خواست در مورد «جرائم و قانون‌شکنی‌ها» بی‌تفاوت نباشند و با «تصویربرداری» از مجرمان و اقدامات آنها، این موارد را «مستندسازی» کنند.

علی ولی‌پور گودرزی روز یکشنبه، نهم اردیبهشت‌ماه، با اشاره به بازداشت فردی که در اتوبوس بی‌آرتی اقدام به «ضرب‌وشتم»‌ مسافران کرده بود، با انتشار یادداشتی اعلام کرد که عملکرد پلیس تهران در این پرونده و بسیاری از موارد دیگر «درخشان» است.

اواخر اسفندماه گذشته ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن فردی با زنجیر به یک مسافر در اتوبوس بی‌آرتی حمله کرد و سپس از محل متواری شد.

روز یکشنبه، نهم اردیبهشت، نیروی انتظامی تهران اعلام کرد که تصویر ثبتا‌شده توسط شهروندان از این واقعه منجر به بازداشت این فرد شد که به یکی از استان‌های غرب ایران گریخته بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران در حالی اقدامات پلیس را «درخشان» خوانده است که شهروندان پایتخت نسبت به عملکرد این نهاد و ناتوانی آن در پیشگیری و کنترل جرائم انتقادات زیادی را مطرح می‌کنند.

همچنین شدت عمل نیروی انتظامی و لباس‌شخصی در برخورد با زنان مخالف حجاب اجباری با عنوان «طرح نور» به گونه‌ای بوده که حتی اعتراض برخی از نیروهای هوادار جمهوری اسلامی را نیز برانگیخته است.

در همین زمینه برخی نیروی انتظامی ایران را متهم کرده‌اند با وجود آمار بالای جرائم در شهرهای ایران به خصوص تهران نیروهای خود را در خیابان‌ها صرف مبارزه با زنان مخالف با حجاب اجباری کرده است.

بر اساس گزارش‌‌های رسمی آمار سرقت در ایران در سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی یافته است.

اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی قوه‌ قضائیه، دی‌ماه ۱۴۰۱ گفته بود که در طول پنج سال سرقت به عنوان اولین جرم کشور مطرح شده است.
+5
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  نیازی به گرفتن عکس مجرمان شناخته شده از گُنده ترشون مفعول ، تا خود بی ناموست نیست چون به اندازه کافی شناخته شده اند و فقط مونده که حکم اعدامتون رو مردم اجرا کنند !!
  7
  57
  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  تاپاله، چندش...
  5
  47
  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.