ساعت جیبی طلای یک مسافر کشتی تایتانیک، ۹۰۰ هزار پوند به فروش رفت

بی بی سی: یک ساعت جیبی طلای متعلق به ثروتمندترین مسافر کشتی تایتانیک ، شش برابر قیمت پیشنهادی آن، به۹۰۰ هزار پوند (بیش از یک میلیون و ۱۳۷ هزار دلار)، به فروش رسید.

این ساعت از اموال جان جیکوب آستور، تاجر مسافر تایتانیک، بود و تخمین زده شده بود که به قیمت ۱۵۰ هزار پوند به فروش برود.

با احتساب مالیات و هزینه‌ها خریدار یک میلیون و ۱۷۵ هزار پوند پرداخت خواهد کرد، که به گفته برگزارکننده حراج، کل هزینه‌ها «رکورد جهانی» محسوب می‌شود.

پیش از این بالاترین مبلغ برای اشیا تایتانیک برای ویولنی بود که ۹۰۰ هزار پوند فروخته شد. اما با احتساب مالیات و هزینه‌های آن زمان، مبلغ نهایی به یک میلیون و صد هزار پوند رسید.

آن ویولن، که «نادرترین» قطعه به‌جا‌مانده از تایتانیک است، در سال ۲۰۱۳ جداگانه به حراج گذاشته شد.
این کیف متعلق به والاس هارتلی بود که برای آرام کردن مسافران هنگام غرق شدن کشتی ویولن می‌نواختدر این حراجی همچنین یک کیف چرمی ویولن متعلق به مردی که در زمان غرق شدن کشتی در سال ۱۹۱۲، ارکستر را بر روی عرشه رهبری می‌کرد، به۲۹۰ هزار پوند فروخته شد.

کشتی تایتانیک، در ۱۴ آوریل ۱۹۱۲، در مسیر حرکت از بندر ساوتهمپتون، در جنوب بریتانیا، به نیویورک، با کوه یخی در اقیانوس اطلس شمالی برخورد کرد. در این حادثه بیش از ۱۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

این ساعت و کیف چرمی قهوه‌ای ویولن متعلق به دو مسافر کشتی بود و این اقلام را پس از آن پیدا کردند که جسد صاحبانشان از آب بیرون آورده شد.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.