فاطمه سپهری مجددا به دادگاه احضار شد؛ اتهام: «محکوم کردن حمله تروریستی حماس»

 فاطمه سپهریصدای آمریکا: اصغر سپهری برادر فاطمه سپهری از احضار خواهرش به دادگاه با اتهامی تازه خبر داد و گفت که گمان می‌رود این پرونده در مورد «محکوم کردن حمله تروریستی حماس» از سوی او باشد.

اصغر سپهری در توضیح این پرونده در رسانه اجتماعی «ایکس» نوشت: «احضاریه‌ای از سوی مدیر شعبه پنجم دادگاه انقلاب مشهد، سهیلا قائمی، برای فاطمه سپهری صادر شده که براساس آن خواهرم باید در تاریخ ۱۷ اردیبهشت از زندان وکیل‌آباد به دادگاهی در خیابان کوهسنگی مشهد برود تا به اتهامی‌ جدید پاسخ دهد.»

او خاطرنشان کرد محتوای این پرونده جدید مشخص نیست اما گمان می‌رود که در مورد «محکوم کردن حمله تروریستی حماس» در پانزدهم مهرماه سال گذشته به اسرائیل باشد. اصغر سپهری برادر فاطمه سپهری روز شنبه ۱۸ فروردین در پستی در ایکس خبر داد که خواهرش به علت محکوم کردن حمله ۷ اکتبر حماس به اسرائیل، به «حمایت از اسرائیل» متهم شده است.

او با به اشتراک‌گذاری ویدیویی از توضیحات مادرش در این زمینه نوشت: «فاطمه سپهری، مهر سال گذشته دو هفته بعد از عمل جراحی قلب باز، در ویدیویی حمله تروریستی حماس به اسرائیل را محکوم کرد و روز شنبه هجدهم فروردین‌ماه، از زندان وکیل‌آباد در جلسه مجازی بازپرسی به حمایت از اسرائیل متهم شد.»

فاطمه سپهری، فعال سیاسی و از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴» برای گذار از جمهوری اسلامی و استعفای رهبر آن علی خامنه‌ای، آخرین بار ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در فاصله کوتاهی پس از کشته شدن مهسا امینی و آغاز اعتراضات سراسری بازداشت و به اتهامات «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، همکاری با دولت‌های متخاصم، و توهین به خامنه‌ای» به ۱۸ سال زندان محکوم شد.

این زندانی سیاسی با وجود بیماری و چند بار جراحی از جمله عمل قلب باز، همچنان در زندان وکیل‌آباد مشهد به سر می‌برد.
+8
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  اتهام = اینکه به نظر ما حماس خوب کرده و تو چرا نظرت مخالف نظر ماست !!!! 😁 محکوم = یه پیرزن بدبخت !!!!! 😁😁😁 جمهوری ا س ه ا ل ی به معنای واقعی کلمه به ا س ه ا ل افتاده و به آخر خط رسیده . اینا از اظهار نظر یه پیرزن میترسن !! آقای اقتدار منطقه !! 😁😁😁 ذااااااارررررت 😁😁😁 خاک ایران تو سرتون
  1
  17
  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  منفی دادن یعنی این خبر مهم نیست. مثبت بدید که خبر بیاد بالا. احضاریه‌ای از سوی مدیر شعبه پنجم دادگاه انقلاب مشهد. علم الهدی و زن سنده اش صاحب خانه عفاف همون خانه را به دادگاه بفرستید. نه یک زن باشرف و با شخصیت را. به امید دادگاهی شدن خامنه ای و اهل بیتش..
  0
  3
  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران
  زنان کشور ایران را از دست گرگها نجات میدهند. زنده باد بانوی ایران فاطمه سپهری، فعال سیاسی. راستی , میدونستید که اخوندها چون تمایل جنسی به پسر بچه ها و مردها دارند دشمن درجه یک زنان هستند..اگر هم زن میگیرند چون با باجناق ها حال میکنند.
  0
  4
  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.