تجمع ایرانیان در کشور‌های مختلف در حمایت از توماج صالحی

ایران اینترنشنال: روز شنبه هشتم اردیبهشت‌ ایرانیان مقیم آلمان برای حمایت از توماج صالحی در شهرهای هامبورگ، گوتین و رگنسبورگ تجمع برگزار کردند.
ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی است تجمع‌کنندگان شعارهایی مانند «زن، زندگی، آزادی» و «به پا خیز این هم‌وطن، جان توماج در خطر» سر دادند.

دایی توماج صالحی حکم اعدام او را اوج بربریت جمهوری اسلامی خوانداقبال اقبالی، دایی توماج صالحی در مصاحبه با ایران‌اینترنشنال به واکنش مردم سراسر دنیا به حکم اعدام این رپر زندانی اشاره کرد و گفت: «جامعه ایرانی بسیار خشمگین بود و با اعلام این حکم، مانند بشکه باروت اعتراض کرد.»
او حکم توماج صالحی را یکی از ناعادلانه‌ترین احکام صادر شده از سوی جمهوری‌اسلامی خواند و گفت: «آن‌ها جوانی را به جرم خوانندگی، بیان حقیقت، طرح مسائل جامعه و انتقاد به حکومت دستگیر و تا حد مرگ شکنجه و با وثیقه آزاد کردند. اما این جوان بعد از ۱۲ روز دوباره زندانی و به اعدام محکوم شد.»

به گفته اقبالی، این حکم «اوج بربریت» جمهوری‌اسلامی است.

دایی توماج صالحی در ادامه یادآور شد: «در حکومت اسلامی بی‌قانونی، فساد، دزدی، غارتگری و بی‌قانونی، قانونمند شده است. ما از دنیا می‌خواهیم که اگر به حقوق بشر پایبند هستند، حکومت را از نظر سیاسی اقتصادی و تجاری بایکوت و وابستگان‌شان را از کشورهای خود بیرون کنند.»

او گفت دولت‌های غربی باید با جمهوری اسلامی همان برخوردی را داشته باشند که با حماس و داعش دارند.

تاکید بر اتحاد ایرانیان در تجمع‌های شهرهای اروپاییسخنرانان در تجمع‌های روز شنبه در کشورهای اروپایی بر اتحاد ایرانیان در برابر جمهوری اسلامی تاکید کردند.
فریبا بلوچ یکی از سخنرانان در تجمع استکهلم به ایران اینترنشنال گفت که ایرانیان خارج از کشور در یک سال و نیم گذشته تلاش خود علیه جمهوری اسلامی را متوقف نکردند.

تجمع ایرانیان در شهر کلن آلمان در اعتراض به صدور احکام اعدام در ایرانبر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، ایرانیان مقیم آلمان روز شنبه هشتم اردیبهشت‌ماه برای اعتراض به احکام اعدام صادرشده در دادگاه‌های جمهوری اسلامی، در شهر کلن تجمع برگزار کردند.
ایرانیان مقیم سوئد در حمایت از توماج صالحی تجمع کردندویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد روز شنبه هشتم اردیبهشت‌ماه ایرانیان مقیم سوئد در حمایت از توماج صالحی، رپر محکوم به اعدام، در شهر استکهلم تجمع برگزار کردند.

در روز جمعه، دست‌کم در شهرهایی از آلمان، کانادا و آمریکا تجمع‌های مشابهی برگزار شده بود.

در این تجمع‌ها، شرکت‌کنندگان خواستار توقف صدور و اجرای احکام اعدام از سوی جمهوری اسلامی شدند.
 
جمعی از ایرانیان مقابل پارلمان کانادا تجمع کردند ویدیوی دریافت‌شده نشان می‌دهد روز جمعه هفتم اردیبهشت‌ماه، ایرانیان ساکن اتاوا در حمایت از زندانیان سیاسی و معترضان زندانی محکوم به اعدام همچون توماج صالحی، در مقابل پارلمان کانادا دست به تجمع زدند.
در این تجمع، شرکت‌کنندگان خواستار توقف صدور و اجرای احکام اعدام از سوی جمهوری اسلامی شدند. در روز جمعه همچنین ایرانیان مقیم آلمان در اعتراض به صدور حکم اعدام برای توماج صالحی در برلین و هامبورگ تجمع کردند. شماری از ایرانیان ساکن آمریکا نیز روز جمعه هفتم اردیبهشت در حمایت از توماج صالحی و اعتراض به صدور حکم اعدام برای او مقابل ساختمان دادگستری شهر سن‌دیه‌گو در کالیفرنیا تجمع کردند.
+62
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  lehrte - هانوفر، آلمان

  من قبلا هم گفتم این ملت ترسو بلند بشو نیست فقط ده در صد این مردم شجاع هستند ان هم یا الان در زندان هستد یا کف خیابان ده درصد هم عوامل و مزدوران و جنایتکاران رژیمند بقیه 80 در صد هم از ترس هیچ کاری برای بهتر زندگی کردن نمیکنن این مردم از اول هم همین بودن کتاب خاطرات حاج سیاح رو بخوانید که در زمان قاجار نوشته شده تا مردم ایران را بهتر بشناسید در گوشه ای از کتاب نوشته شده اگه هزاران هزار از مردم فرهیخته ایران را بکشند باز بقیه مثل گوسفند در حال چرا هستند اخه با پشت کامپوتر نشتن که نمیشه توماج عزیز را ازاد کرد کمی غیرت
  1
  27
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  خودشان بخوبی می دانند که با اعدام توماج صالحی اعتراضات تمام ایران را بر خواهد گرفت و شاید پایان حکومت کثیف اسلامی شود.
  11
  29
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  داد می‌زنند جمهوری اسلامی نمیخوایم جمهوری اعدامی نمیخوایم! و بعدش در اولین فرصت تو فرودگاهن عازم ایران با لبی خندان و ایران ایران. برید جمع کنید بند و بساط مزخرفتون
  3
  21
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  من با اعدام هر انسانی مخالفم هر مجرمی باید در زندان باشه تا آدم بشه. فقط خداوند جان آفرین حق مرگ و زندگی آفرینندگان خود را دارد. آقا اعدام نکنید بخدا عملی وحشی و بدور از انسانیت است.
  2
  16
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.