وکیل توماج صالحی: موکلم از فساد فی الارض تبرئه شده و شامل عفو رهبری می‌شد

عصر ایران: وکیل توماج صالحی گفت : قضات این استدلال را دارند که اتهام افساد فی الارض جزو مستثنیات بخشنامه آزادی‌های پیش از موعد و عفو رهبری است. در بخشنامه عفو رهبری برخی موارد خاص مستثنی شده بود.

مصطفی نیلی وکیل توماج صالحی گفت: در رسیدگی‌های سال گذشته، توماج از فسادفی‌الارض تبرئه شده بود و شامل عفو رهبری می‌شد.
 
روزنامه اعتماد با مصطفی نیلی، وکیل توماج صالحی گفتگو کرده است.
 
بخش‌های مهم این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.
 
* بر اساس قانون، فرصت ۲۰ روزه‌ای برای فرجام‌خواهی وجود دارد. از این فرصت استفاده می‌کنیم تا عدالت در خصوص این پرونده اجرا شود.
 
 * کلیت پرونده توماج مبتنی بر رخداد‌های اعتراضی سال ۱۴۰۱ است. البته پرونده‌ای هم علیه ایشان باز شده که مربوط به مصاحبه توماج پس از آزادی با وثیقه است. به خاطر این مصاحبه یک حکم یکساله علیه توماج صادر شده و موضوع دیگری هم در این میان وجود ندارد.
 
*  این پرونده مربوط به رخداد‌های سال ۱۴۰۱ است و ربطی به وقایع بعدی ندارد؛ بنابراین باید موضوع عفو هم در پرونده توماج لحاظ می‌شد.
 
*  قضات این استدلال را دارند که اتهام افساد فی‌الارض جزو مستثنیات بخشنامه آزادی‌های پیش از موعد و عفو رهبری است. در بخشنامه عفو رهبری برخی موارد خاص مستثنی شده بود.
 
*  در رسیدگی‌های سال گذشته، توماج از فسادفی‌الارض تبرئه شده بود و شامل عفو رهبری می‌شد.
+57
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  توماج کاری نکرده که‌حتی با خطکش بزنن کف دستش چه‌برسه به این مجازات‌های غیر انسانی. با این‌ کارهاتون نمیتونید چهره خامنه را سفید کنید.
  4
  67
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  بیشتر به دستگیری ها ، بخشش و خودکشی توجه کنید و گول این حربه موشکی این نظام را نخورید. یکی آزاد میشود و خبر خودکشی او هم میرسد و یا مانند ترانه به بیماری ناشناخته مبتلا می شود یا می کنند ؟ دیگری مثل أدم نما تتلو با ابراز پشیمانی و عفو رهبری همزمان با پارتی بازی . حال چنین جوان مبارز که اتهام افساد فی الارض به اعدام محکوم شد .
  4
  52
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  سید علی ای جانم به فدایت، قربان اون قلب پر محبت و عطوفت تو، تا ابد در دل مهر تو. ایکاش امیر جان را هم مورد عفو رهبری قرار گردد، جوان بود و خام. ولی مؤمن به اهل بیت ع استش.
  69
  12
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.