هوش مصنوعی با استفاده از دوربین پلیس گزارش می‌نویسد

العربیه: «آکسون» که شرکت سازنده شوکر و پیمانکار پلیس آمریکاست، یک مدل هوش مصنوعی جدید به نام «پیش‌نویس یک» ارائه کرده است که می‌تواند با استفاده از صدای دوربینی که ماموران پلیس به سینه می‌زنند، شرح ماوقع بنویسد.

رسانه‌ها درباره این گونه استفاده از هوش مصنوعی اظهار نگرانی کرده‌اند، و می‌گویند پرونده‌های موجود در آرشیو پلیس که برای آموزش این هوش مصنوعی استفاده شده است، ممکن است دچار پیش‌داوری‌های مختلف شامل مسائل نژادی باشد، که هوش مصنوعی را نیز دچار تعصب می‌‌کند. علاوه بر این، تمایل هوش مصنوعی به «توهم زدن» می‌تواند مشکلات را چند برابر کند.

آکسون ادعا می‌کند که ابزار هوش مصنوعی جدیدش می‌تواند به پلیس کمک کند تا زمان کمتری برای نوشتن گزارش روزانه صرف کند. به گفته آنها، اگر مأموری نصف روز خود را صرف نگارش گزارش کند، و اگر آنها بتوانند این زمان را نصف کنند، حدود 25 درصد زمان افسر آزاد می‌شود تا به کار مفید پلیسی برسد.

آکسون تاکید کرد که ابزار هوش مصنوعی خود برای پلیس را طوری تنظیم کرده که نتواند از ریل خارج شود. به گفته این شرکت، ساده‌ترین کار برای جلوگیری از خرابکاری هوش مصنوعی این است که توانایی خلاقیت آن را خاموش کنید.

به گفته آکسون، این باعث می‌شود که توهمات و اشتباهات هوش مصنوعی کاهش چشمگیری پیدا کند، چرا که هرچه تولید می‌کند، صرفا بر اساس همان صوتی است که از دوربین روی سینه افسر دریافت می‌کند.

این شرکت می‌گوید درباره تعصب نژادی، آزمایش‌ها نشان داد که هیچ تفاوت آماری معنی‌داری در برخورد این ابزار هوش مصنوعی با نژادهای مختلف وجود ندارد.

آکسون همچنین تاکید می‌کند که صرف استفاده از هوش مصنوعی مطلوب نیست، بلکه افسران پلیسی که مخصوص این کار آموزش دیده‌اند، باید برای اطمینان حاصل کردن از دقت کار، گهگداری گزارش‌های هوش مصنوعی را بررسی کنند.
+1
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.