ادعای معاون وزیر کشور: طی اجرای «طرح نور» حتی یک مورد اعتراض هم نداشته‌ایم

 مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشوررادیو فردا: یک مقام ارشد وزارت کشور ایران با دفاع از دور جدید تحمیل حجاب اجباری از سوی نیروی انتظامی، ادعا کرد که از زمان آغاز دور تازه برخوردها در اواخر فروردین، حتی یک مورد «اعتراض» به این طرح و پلیس به عنوان مجری آن وجود نداشته است.

مقامات جمهوری اسلامی با هدف بازگرداندن گشت ارشاد به خیابان‌های ایران، از روز شنبه ۲۵ فروردین برخورد خشن با شهروندان را دوباره آغاز کرده‌اند و نام این برنامه را «طرح نور» گذاشته‌اند.

مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور روز جمعه، هفتم اردیبهشت‌ماه، در گفتگو با خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران گفت: «همه مسئولین قوا بلاتفاق بر اجرای قانون تاکید دارند و حامی فراجا هستند.»

پیش از این نیز غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه به شکل تلویحی دولت ابراهیم رئیسی را متهم کرد که در اجرای طرح جدید و سختگیرانه برای برخورد با زنان مخالف حجاب اجباری مسئولیت خود را نمی‌پذیرد.
او فاش کرد که تصمیم برای برخورد شدید نیروهای پلیس با زنان و بازگشت گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها پس از جلسات مشترک با ابراهیم رئیسی در بهمن و اسفند سال گذشته گرفته شده است.

مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه اظهارات خود گفت: «اینکه دشمنان می‌گویند فراجا این مسئله‌ای را بدون حمایت و همراهی انجام می‌دهد، مطلقاً حرف درستی نیست».

ادعای معاون وزیر کشور از عدم اعتراض مردم به «طرح نور» در حالی مطرح می‌شود که شدت عمل نیروی انتظامی و لباس‌شخصی در برخورد با زنان مخالف حجاب اجباری به گونه‌ای بوده که حتی اعتراض برخی از نیروهای هوادار جمهوری اسلامی را نیز برانگیخته است.

در موارد متعددی شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند هرگونه اعتراض افراد خانواده و همراهان زن بازداشت‌شده در خیابان، به بازداشت آنها منجر شده است.

احمدرضا رادان، فرمانده نیروی انتظامی نیز روز پنج‌شنبه، ششم اردیبهشت، در جمع طلاب و برخی از هواداران تحمیل حجاب اجباری در قم، در مقام دفاع از این خشونت‌ها برآمد و گفت که «در مسیر اجرای طرح نور راه پرفراز و نشیبی داریم.»

رادان همچنین در سخنان خود این ادعا را که طرح نور یک کار «امنیتی» است را رد کرد، با این وجود مشخص نیست به چه دلیل معاون امنیتی و نظامی وزیر کشور در این زمینه با خبرگزاری فارس مصاحبه کرده است.
سخنرانی فرمانده نیروی انتظامی در قم در حالی انجام شد که در تصاویر منتشر شده از این مراسم از سوی خبرگزاری مهر برخی از طلاب این شهر با لباس نظامی و پلاکاردهایی در دفاع از اقدامات جدید نیروی انتظامی حاضر شدند.

روزنامه اعتماد نیز با انتشار برخی از این تصاویر مدعی شد که این طلاب «ظاهر غیرایرانی» دارند.

انتشار تصاویر طلاب با لباس نظامی موجی از انتقادها را در فضای مجازی برانگیخته و شماری از فعالان سیاسی مدنی نوشته‌اند که این اقدام آشکارا نشان می‌دهد در باور مقام‌های جمهوری اسلامی، «تحمیل» بر «اقناع» غلبه کرده است.
+2
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  در دین مبین اسلام، یکی از ارکان اصلی آن، دروغ است که حناق نیست. دین اسلام دین صلح است، دین راستی و‌راستگویی و‌درستی، دین بخشش و اعتماد، دین مهربانی، دینی است آزاد، حتی اگر دین ندارید، آزاد مرد باشید. دینی است که تکمیل است، دینی است که اگر حق الناس را بخواهی هپلو‌ کنی یا هپلو کنی و مردم ساده لوح مشنگ بفهمند، اگر امام جمعه باشی و یا در رأس حکومت یا از سران حکومت دختری به تو داده اند تا آنرا هر شب به حجله ببری و‌ به سر سیخت بکشی، تو را با یک کلام، اشتباهی رخ داده و من نبودم‌دستم بود تقصیر آستینم بود میبخشند، ولی مردم عادی را هنگام مطالبه حقشان، با تفنگ ساچمه ای کور میکنی یا دخترانشان را از ساختمان بلند پرت میکنند و‌ مرگ وی را خودکشی جلوه میدهند، شاعر مخالف نظر حکومت دیکتاتوری را حکم اعدام میدهند و و و این داستان بخاطر سکوت ما مردم همه چیز دان با فهم و‌شعور ادامه دارد. حال، قضاوت با شما و‌اندکی، فقط اندکی تفکر.
  6
  13
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد
  ... عمه دروغگو
  2
  17
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  حتی یک اعتراض نداشتید؟پس مورد چند روز پیش چی بود در مترو شیراز نمی دانم مشهد با پشتیبانی مردم از دست وحوش آزاد شد و بقیه صحنهای درگیری حتمأ دوربین مخفی بود.
  1
  17
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  پایه های این دین متعفن تازی از اساس بر روی دروغ و ریا بنا شده است
  5
  12
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  عجب تو سوپر احمقی هستی؟45سال اعتراض اثری داشت؟ملت باید خود راسا به گزمه ها در خیابان با چک و لگد اعتراض کنند
  6
  12
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  قیافه کلا پیوند ولفور با منقله اونهم بدون چایی نبات
  0
  6
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.