مستند «فریاد‌های قبل از سکوت» در مورد تجاوزهای جنسی اعضای حماس منتشر شد

 آرشیوصدای آمریکا: مستند «فریاد‌های قبل از سکوت» عنوان تازه‌ترین اثر شریل سندبرگ، مدیر ارشد سابق شرکت متا است.

به نوشته «تایمز اسرائیل»، شریل سندبرگ مستندی ساخته است که جنایات جنسی اعضای گروه شبه نظامی حماس در ۱۵ مهر سال گذشته و پس از آن را نشان می‌دهد. این مستند که به تازگی در یوتیوب منتشر شده، به شهادت بازماندگان، گروگان‌های آزاد شده و اولین شاهدان این فاجعه پرداخته است.
هشدار: ویدیو حاوی  صحنه هایی ناراحت کننده است +18

شبه‌نظامیان گروه حماس که از حمایت جمهوری اسلامی برخوردار است، در حمله ۱۵ مهر سال گذشته به جنوب اسرائیل، ۱۲۰۰ تن را کشتند و بیش از ۲۴۰ تن دیگر را به گروگان گرفتند. اکثر کشته شدگان و گروگان ها، غیر نظامی بوده اند.

آمیت سوسانا، که در حمله شبه نظامیان حماس از کیبوتص «کفارآزا» ربوده شد، به عنوان یکی از شاهدان این مستند در مقابل دوربین نشست.

در ماه مارس، سازمان ملل گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد تجاوز جنسی و تجاوز گروهی در جریان حمله شبه نظامیان حماس رخ داده است.

بر اساس این گزارش، شواهدی روشن و قانع‌کننده وجود دارد که نشان می‌دهد گروگان‌ها در هنگام بازداشت در غزه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و گروگان‌هایی که در حال حاضر در اسارت حماس هستند، هنوز با چنین سوء استفاده هایی روبرو هستند.

دو گزارشگر ویژه حقوق سازمان ملل متحد خواستار پاسخگویی حماس به دلیل انجام شماری از جنایات نسبت داده شده به این گروه شبه‌نظامی، از جمله شکنجه و تجاوز جنسی، در جریان حمله روز ۱۵ مهر به اسرائیل شدند.

آلیس جیل ادواردز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد شکنجه، و موریس تیدبال بینز، گزارشگر ویژه در امور قتل‌های فراقانونی، از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده‌اند ولی از جانب سازمان ملل اظهارنظر نمی‌کنند.

آنها گفتند: تعداد فزاینده‌ای از شواهد، انجام اعمال نگران‌کننده‌ای چون شکنجه جنسی، تجاوزهای گروهی، مثله کردن و شلیک گلوله به ناحیه تناسلی را نشان می‌دهد.

این دو گزارشگر «این‌گونه اقدامات را «نقض فاحش قوانین بین‌المللی» دانستند که به تاکید آنها، به «جنایات جنگی تبدیل می‌شود.»

پیش از این، مقام‌های اسرائیلی، حماس را به انجام این‌گونه اقدامات متهم کرده بودند و بازرسان پلیس این کشور هم در حال جمع آوری شواهدی از موارد خشونت جنسی هستند. با این همه، گروه حماس این اقدامات را تکذیب کرده است.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در واکنش به اظهارات دو گزارشگر ویژه این سازمان، در شبکه‌های اجتماعی خواستار آن شده بود که اقدامات حماس در انجام خشونت‌های هولناک جنسی فورا و به صراحت محکوم شود.
+49
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  تصور کنین ۱۴۰۰ سال پیش را که تازیان به سرزمین زیبای مادریه ما هجوم آوردنند، درد آور تر اون ایرانیان نادانی هستند که برای متجاوزان به ابا اجدادشون بر سر خود میکوبند.
  0
  49
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وقتی خود محمد صدها مورد از این زشتی ها را در مقابل چشم امتش انجام داده است این ها قسمتی از نکبت های قوانین اسلامی هستند
  0
  20
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  1:از نظر چپ جهانی‌ و ۵۷ اتی خودمان این تجاوز نیست. این مبارزه با صیونیست و امپریالیست است. بی‌ حیا آن‌ها که عملا دفاع. خجالتی‌ها سکوت می‌‌کند. بین خودمان تعارف نداریم در همین ایران خود حتا زمان شاه آنتی سیمیت در خون ما بود. فراموش نکرده زمان کودکی . بر خورد والدین ما. شب بیرون نروید. جهود‌ها شما را می‌‌کشند و خون شما را می‌‌نوشند. یا اگر رفتار خوب نداشته باشید.پیرزن یهودی می‌‌یاد و شما را می‌‌برد. در تاریخ چپ جهانی‌ در مورد یهودی‌ها بجز کلیشه.نفرت آنتی سیمیت پیدا نمی‌‌کنید. حتا از مارکس که خود نیمه یهودی بود. و با او هم چپ آنتی سیمیت آغاز شد. یهودی‌ها را نزول خار می‌‌خواند. انگار که سود بانکی خودمان یا بهره بانکی در بانک‌ها کشور‌ها مسیحی‌ چیز دیگری است. غافل از اینکه حتا ریشه این یعنی نزول خواری ریشه در همبستگی‌ یهودی‌ها با هم دارد.در ۴۰۰۰ سال پیش که روم سرزمین یهود را اشغال کرد. کنسیه‌ها را آتش. از هر حقوقی محروم. اجازه کار کردن نداشتند. تا به دور هم جهم و تصمیم گرفتند آنچه از مال باقی‌ نمانده سر هم و به غیر یهودی قرض می‌‌دادند و با بهره آن جامعه یهودی را کمک می‌‌کردند.
  0
  11
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  2:زمانی که کسی‌ مثل مارکس با این پدیده آشنا نیست.درک نمی‌‌کنید که ما ۵۷ با مشتی روشنفکر الاغ سر کار داشتیم.که در اصل آنتی سیمیت و نه آنتی سیوسینت بودند. چیزی به نام صیونیست و فریب جهانی‌ وجود ندارد. کلیشه پیر مرد پول دار یهودی در زیرکانه بر تمام جهان حکومت می‌‌کند. اولین بار این تز یک نویسنده آنتی سیمیت روسی ۱۸۵۰ در یک نوشته با نام مردان سیون منتشر شد و تا به امروز از تاکسی‌ ران دمشق تا روشنفکر ۵۷ تا مارکس تا این جفنگ‌ها را تکرار می‌‌کنند. تنها فرقی که کرده آنتی سیمیت را با انتی صیونیست عوض کرده. چون آنتی صیونیست عوام پسند است .آن‌ها را طرفدار حقوق بشر و حافظ آزادی نشان می‌‌دهد ولی‌ در اصل خر همان خر است فقط پالان عوض شده. حسود هستیم ۴۰۰۰ سال کوشش ۸ میلیون یهوی را قتل عام کنیم بعد از ۴۰۰۰ سال سالمتر از همه دنیا سفت و سخت سر جا خود ایستاده. ۸ میلیون یهودی ۹۰% برندأگان صلح نوبل را تشگیل می‌‌دهند . بقیه مسلمان ها.مسیحی‌‌ها و ادیان دیگر ۱۰% . از حسادت داریم می‌‌پوکیم.
  1
  8
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3:رومی‌ها حریف این‌ها نشدند. در اروپا ۶۰۰ میلادی طاعون چینی‌ نیمی از اروپا را به قتل رساند یهودی قتل عام می‌‌کردند.می‌ گفتند مقصر این‌ها هستند.در اسپانیا مسلمان و مسیحی‌ ۶۰۰ سال جنگ داشتند.یهودی قتل عام می‌‌کردند. در انگلستان کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها جنگ داشتند. یهودی قتل عام می‌‌کردند .آتاترک دعوا با باز ماندگان عثمانی داشت. یهودی خوب قتل عام نکرد ولی‌ سلب املاک می‌‌کرد آن هم از یهودی ترکی‌ که ۶۰۰ سال قبل آتاترک ترک از اسپانیا به ترکیه مهاجرت کرد. ترک بیشتر از هر ترکی‌ امروز. دست اخر هم که با هولوکس به نطفه عطف خود رسید. شما بودید نمی‌‌گفتید بعد از این همه جنایت ۴۰۰۰ ساله بیلاخ: حالا که این همه ما را آزار می‌‌دهید. ما بر می‌‌گردیم سرزمین مادری خود و هر کی‌ خایه دارد بیاد پس بگیرد. چطور همه دنیا مدعی و صاحب قسمتی از کشور دیگر است؟ ایران نصف روسیه. روسیه آلاسکا . عراق کویت . فقط مال ما استخوان دارد و حق نداریم ؟ بعد از ۴۵ سال فاجعه در ایران هنوز درک نکرده آنتی سیمیت ربطی‌ به آنتی امپریالیست ندارد یا ما را با آب مقدس شستشو نمی‌‌دهد.
  0
  9
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  4:ما را با آب مقدس شستشو نمی‌‌دهد. تا روح پلید خود یعنی‌ آنتی سیمیت را از صلح جهانی‌ نشان دهیم. می‌‌گویند هیتلر در طی‌ سخنرانی‌ که هنوز قدرت نداشت.فریاد می‌‌زد. همه مشکلات ما از یهودی‌ها است. یکی‌ از میان فریاد .و از دوچرخه سوار ها. هیتلر.آلمان ضعیف است و در حال تجزیه مقصر یهودی . یکی‌ از وسط .و دوچرخه سوار. هیتلر خشمگین فریاد. هر موقع می‌‌گویم یهودی شما می‌‌گید دوچرخه سوار . چرا دوچرخه سوار. ؟ مرد پاسخ می‌‌دهید ."خوب شما بگید چرا یهودی؟" پاسخی برای این افتضاح ۵۷ داریم ؟ خیر پس دیوار از دیوار یهودی کوتاتر پیدا نمی‌‌کنیم .در زیر نقاب خلق غزه . دمکراسی .آزادی وجدان خود را راحت می‌‌کنیم .غافل از اینکه به قول احمدی یک حرف راست زد، آن ممه را لو لو برد. یکی‌ مثل بی‌ بی‌ اون وسط است و می‌‌گوید وسط آن همه همانیست شما . بعد از ۴۰۰۰ سال جنایت به یهود .دیگر حاضر نیستیم. این لوس بازی‌ها حقوق بشری ۵۷اتی را بذار برا عمه جان .بیضه داری بیا جلو. ما هم در ایران یک بی‌ بی‌ لازم داریم
  0
  8
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  مستندی که صدای آمریکا و تایمز اسرائیل و نویسنده اسرائیلی تهیه کرده باشند کاملا بر مبنای واقعیت ساخته شده
  0
  1
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  دقیقا . الان جامعه داخل ایران دو دسته شده . یک سمت 85 درصد ایرانی که هنوز اسیر تازی ها هستند . 15 درصد تازی زاده که راه اجدادشون رو دارن میرن و اسلحه و حکومت دست اونهاست .
  0
  1
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  دقیقا . الان جامعه داخل ایران دو دسته شده . یک سمت 85 درصد ایرانی که هنوز اسیر تازی ها هستند . 15 درصد تازی زاده که راه اجدادشون رو دارن میرن و اسلحه و حکومت دست اونهاست .
  0
  0
  شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.