مکرون نسبت به خطر «از بین رفتن» اروپا هشدار داد

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه حین سخنرانی در دانشگاه سوربندویچه وله: امانوئل مکرون، رئیس‌ جمهوری فرانسه با اشاره به ضرورت تقویت نظامی اروپا نسبت به خطر "از بین رفتن" این قاره هشدار داد. او تاکید کرد که اروپا در حال حاضر در یک "نقطه عطف" قرار دارد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) در سخنرانی خود در دانشگاه "سوربن" پاریس تقویت نظامی کشورهای اروپایی را الزامی خواند.

او به طور صریح هشدار داد: «این خطر وجود دارد که اروپای ما از بین برود. اروپا در نقطه عطفی قرار دارد و باید اقدامات بیشتری انجام دهد تا قابلیت رقابت با رقبای جهانی را که سریعا در حال تقویت نیروی نظامی خود هستند، داشته باشد.»

رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد: «بزرگترین تهدید برای امنیت اروپا، جنگ در اوکراین است. پیش‌شرط اساسی برای برقراری امنیت ما این است که روسیه در این جنگ تجاوزکارانه پیروز نشود.»
مکرون: اتحادیه اروپا "دنباله‌رو" آمریکا نیست
مکرون در این سخنرانی همچنین ایجاد یک "آکادمی نظامی اروپایی" را پیشنهاد کرد. او علاوه بر این خواستار تقویت امنیت سایبری اروپا و نیز حمایت از امور مربوط به ارتقاء صنایع داخلی برای تولید تسلیحات نظامی در این قاره شد.

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد: «در عرصه مسائل دفاعی، تقویت روابط با بریتانیا که اتحادیه اروپا را ترک کرده است، از اهمیت بالایی برخوردار است.»

او همچنین خاطرنشان کرد: «اروپا باید بتواند گفت‌و‌گوها با کشورهای ثالث را دنبال کند و نشان دهد که دنباله‌رو ایالات متحده آمریکا نیست.»

مکرون در زمینه امور اقتصادی نیز اشاره کرد که "اروپا در معرض خطر عقب‌ماندن در عرصه بین‌المللی قرار دارد و باید محاسبات رشد خود را مورد بازبینی قرار دهد."

مشاوران رئیس جمهوری فرانسه سخنرانی او را به عنوان "نقش فرانسه در تدوین برنامه استراتژیک اتحادیه اروپا برای پنج سال آینده" توصیف کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، قرار است پس از انتخابات پارلمان اروپا که در ماه ژوئن سال جاری میلادی برگزار می‌شود، در مورد دستور کار مربوط به این برنامه، تصمیم‌گیری شود.
+9
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.