نصب تابلوی «زمان پایان» عمر جمهوری اسلامی در شهرهای اورشلیم و تل‌آویو

 اورشلیم، اسرائیلرادیو فردا: بیلبوردهایی توسط یک گروه از مسیحیان انجیلی در شهرهای اورشلیم و تل‌آویو در اسرائیل نصب شده که «پایان» عمر جمهوری اسلامی ایران را پیش‌بینی می‌کند.

در این بیلبوردها بر زمینه سه رنگ پرچم ایران به زبان‌های عبری، انگلیسی و فارسی نوشته شده: «آغاز پایان جمهوری اسلامی ایران». سپس تاریخ هفتم آبان سال ۱۴۰۷، ۲۸ اکتبر ۲۰۲۸ میلادی در این بیلبوردها ذکر شده است.

این بیلبورد همچنین شامل جمله‌ای از کتاب مقدس است در تقدیر از کوروش کبیر و خدمات او برای احیای معبد مقدس یهودیان در امپراتوری هخامنشی: «کوروش نحمیا را برای بازسازی اورشلیم فرستاد».

این بیلبوردها از سوی گروه مسیحیان انجیلی که حامی قوی یهودیان و اسرائیل هستند، همزمان با عید مذهبی «پسح» یهودیان در اسرائیل و چند روز پس از حمله نظامی بی‌سابقه جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل با گسیل صدها موشک و پهپاد در تل‌آویو و اورشلیم نصب شده است.

هیئت نیایشگران اورشلیم وابسته به کلیسای مسیحیان انجیلی در این شهر این بیلبوردها را تأمین مالی و نصب کرده است. در میدانی در مرکز شهر اورشلیم، که محل برگزاری برخی کنسرت‌های رایگان در روزهای جمعه و تعطیلات ملی و مذهبی است، و در میان ساکنان قدیمی اورشلیم به «میدان گربه‌ها» آوازه دارد، این بیلبوردها این روزها توجه هزاران گردشگر در ایام عید «پسح» را که راهی اورشلیم شدند، به خود جلب کرده است.

این بیلبورد روبه‌روی موزه جدید «شکیبایی» در ضلع دیگر میدان و در چند قدمی پارک بزرگ کنار سفارت آمریکا بر دیوار یکی از ساختمان‌های پرجذبه شهر نصب شده است. میدانگاه محل رستوران‌های متعدد در فضای آزاد نیز هست.

موزه شکیبایی در این میدان که پس از حدود یک دهه کار احداث به تازگی درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشوده، در همین روزها بر سردر خود تابلویی از ملکه استر، ملکه دوران خشایارشاه را که منجی یهودیان بر اساس روایات «تومار استر» بوده در کنار شیرئل حییم‌پور نصب کرده است.

شیرئل حییم‌پور دختر سرباز اسرائیلی از خانواده‌ای با اصالت ایرانی بود که در آغاز حمله گروه افراطی حماس به خاک اسرائیل کشته شد و پدربزرگ اصفهانی‌اش بر مزار او یک آهنگ سوگواری ویژه یهودیان اصفهانی را خواند و مورد توجه بسیار قرار گرفت.

موزه شکیبایی زندگی و مبارزات زنان ایرانی از ملکه استر تا شیرئل حییم‌پور را در نمایشگاه خود ارائه کرده است.

بیلبوردهای مشابه در تل‌آویو در کنار بزرگراه اصلی که این کلان‌شهر را به شهرهای اقماری وصل می‌کند و روزانه صدها هزار خودرو از آن عبور می‌کنند، قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد تعیین تاریخ هفتم آبان سال ۱۴۰۷ به عنوان زمان پایان عمر حکومت ایران در بیلبوردهای نصب شده ریشه‌ای مذهبی داشته باشد.

هفتم آبان در تقویم غیررسمی اما محبوب برای ایرانیان به عنوان «روز کوروش بزرگ» تعیین شده است.

برای یهودیان در طول تاریخ کوروش بزرگ از زمان قدرت امپراتوری او بر بابِل، قابل احترام بوده و او تنها غیریهودی است که نامش در کتاب مقدس به عنوان منجی برده می‌شود. معبد مقدس یهودیان که ویران شده بود، با دستور کوروش کبیر بازسازی شد و زندگی یهودیان باستان را احیا کرده بود.

جمهوری اسلامی ایران از حدود ۹ سال پیش جمله‌ای از علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را که در تابستان ۱۳۹۴ گفت اسرائیل «۲۵ سال آینده خود را نخواهد دید»، به صورت بیلبورد در نقاط مختلف ایران نصب کرده و در برخی اماکن نیز مانند نزدیکی فرودگاه مشهد این بیلبوردها به طور خودکار شمار روزها را کم می‌کند یا به صورت «تابلوی ثانیه‌شمار نابودی اسرائیل» درآمده است
+220
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  این هم از شیخ علی‌ یاد گرفته. ولی‌ ۴۵ سال وعده ندهید. برای اولین بار در زندگی‌ مذهبی‌ می‌‌شوم .خدا از زبان شما مسیحی‌ها بشنود .ولی‌ من به بی‌ بی‌ و عصای موسی‌ بیشتر اعتماد دارم. مسیح خیلی‌ دل پاک بود و مهربان. موسی‌ این شوخی‌‌ها با کسی‌ نداشت از باران غورباقه گرفته تا وبا و طاعون به جان مخالفان می‌‌انداخت. ماشلاه عصا هم که عصا نیست تا شیخ علی‌ بیند. انگار ۱۰ تا ویاگرا بالا انداخته
  15
  67
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  جمهوری نکبت اسلامی اگر ۴ سال دیگر در حکومت باشد ، یک ساختمان یا تاسیسات یا منابع روی زمینی و یا زیر زمینی سالم باقی نخواهد گذاشت .
  21
  61
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  الهی آمین. انشاالله که همینطور شود. زیرا پایان ما یعنی ظهور پر میمنت آقا امام زمان عج و آغاز جمهوری اسلامی جهانی.
  74
  23
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران

  آقا تا سال ۱۴۰۷ نمیشه صبر کرد لطفا بگو همین ۱۴۰۳ ، بی نهایت و بیصبرانه منتظر نابودی و اتمام این رژیم ننگینِ ظالم آخوندی هستیم
  21
  61
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  اینها دارن کارهای ایران رو تکرار میکنن🤣🤣ایران چند سال پیش ساعت شنی گذاشته بود تا 2025 اسرائیل تموم میشه منگولها داران از ایران تقلید میکنن
  61
  30
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ادم مذهبی جماعت مغزش در مزخرفات گذشته گریپاژ کرده و در بلاهت فرقی بین مسلمان و یهودی و مسیحی و چپول نیست
  6
  26
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  زودتر نابود شین
  13
  37
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آهنگ رهایی - وایاکیل، اکوادور
  از ۲۸ آوریل تا ۴۸ وقت دیگر شاید ۴۸ روز یا هفته یا ماه یا سال دیگر اتفاق خیلی مهمی رخ خواهد داد..
  4
  10
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  با این تفاوت که اسرائیل بر عکس جمهوری اسـ...ه تو اهل عمل هست و هرکاری اراد کنه و بگه انجام میده.همه دنیا هم پشتش میایستند حتی همین مسلمانان و حتی سوریه و لبنان که شماها اینهمه روشون سرمایه گذاری کردید.🙂 الان حتی همون بشار هم به رژیم خامنه ای مفعول از پشت خنجر زد و شده قتلگاه سردارهای تنه لش و تروریست سپاه 😂 شما چه .. میخواهین بخورین آخه؟
  2
  6
  ‌سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.