فرمانده ارتش: جمهوری اسلامی به هر کجای اسراییل که بخواهد موشک می‌زند

ایران وایر: در ادامه تهدیدات مقامات جمهوری اسلامی علیه اسرائیل، فرمانده کل ارتش ایران امروز ششم اردیبهشت در یک سخنرانی عمومی با تهدید مجدد اسرائیل گفت: «جمهوری اسلامی به هر کجای اسراییل که بخواهد موشک می‌زند.»

«عبدالرحیم موسوی»، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «عده‌ای می‌گفتند مگر می‌شود به اسراییل موشک زد»، گفت: «بله اگر لازم باشد، جمهوری اسلامی به هر کجای اسراییل که بخواهد موشک می‌زند.»او افزود: «اگر باز هم خطایی سر بزند قدرتمندتر از قبل پاسخ می‌دهیم.»

موسوی در سخنرانی خود در استان کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه عملیات «وعده صادق» خنجر امت اسلام بود، گفت: «این عملیات نشان داد هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران پاسخ شدیدی در پی دارد.»

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی درباره حمله موشکی و پهپادی به اسرائیل مدعی شد: «این عملیات یک عملیات پیچیده و ترکیبی بود که توانست با عبور از سامانه‌های متعدد و چند لایه ناتو و اسرائیل عبور کند.»

ادعای فرمانده ارتش در حالی مطرح شده است که پیشتر اسرائیل از رهگیری و انهدام ۹۹ درصد از موشک‌ها و پهپادهای ایران پیش از اصابت به هدف گزارش داده بود. عملیات صادق اگرچه موفق ارزیابی نشد، با محکومیت گسترده بین‌المللی همراه بود و تحریم‌های بسیاری علیه ایران به همراه داشت. بسیاری از کشورها جمهوری اسلامی را به ایجاد تنش و نا امنی در منطقه متهم کردند و حتی ستاد کل ارتش ایران نیز همراه با سپاه هدف تحریم گسترده غرب قرار گرفت.

اسرائیل در واکنش به عملیات وعده صادق، سامانه پدافند هوایی اصفهان در نزدیکی سایت هسته‌ای را هدف قرار داد. این حمله که اسرائیل رسما مسئولیت آن را به عهده نگرفت، به تاسیسات پدافند ایران خساراتی وارد کرد. مقامات جمهوری اسلامی با وجود تهدید به «پاسخ شدید» در صورت حمله اسرائیل، بعد از حمله به اصفهان تلاش کردند این حمله محدود را کم اهمیت جلوه دهند. با این حال خبرگزاری رویترز در گزارشی در تحلیل توان نظامی و اطلاعاتی ایالات متحده در خاورمیانه به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که جمهوری اسلامی چون خواهان جنگ همه جانبه با اسرائیل نیست حمله اسرائیل را «کم‌اهمیت» جلوه می‌دهد.
+14
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  شیطون ، معلومه تازه از پای منقل بلند شدیها !؟ آب دماغو بکش بالا و بگو جنس از کجا میگیری !؟ قاطی زیاد داره ، بخاطر همینه که قاط زدی !
  7
  84
  ‌پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  قیافه اسـ... این بدبخت رو ببینید!! سردارهای ارتش و سپاه دو دسته هستند یا شکل شیره ای ها و معتادها ریقو هستند یا مثل بشکه انگار با تلمبه بادشون کردند
  3
  81
  ‌پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  “یک عملیات پیچیده و ترکیبی بود که توانست با عبور از سامانه‌های متعدد و چند لایه ناتو و اسرائیل عبور کند” داداش پارک ات رو عوض کن. چی رد شده؟ تف توی اون لباسی که تو بعنوان ارتشی میپوشی.
  2
  43
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  فرض کن که بزند. ابله جواب ان مهم است. حماس مگر به یهودیان شبیخون نزد!؟ باعث نابودی و خودکشی خودش شد. حساب دو گردان باقیمانده را هم بزودی میرسند
  4
  42
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران

  منظوره این ناموس فروش همون ایران خودمونه که می تونن نابودش کنن وگرنه ....اضافه دیگه نمی خورن با اسراییل
  1
  39
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  فکر کنم قبل از تهدید اسرائیل این فرمانده شیره ای سپاه با آنها تماس گرفته و اجازه تهدید را از اسرائیل گرفته است وگرنه خیلی شجاع بایستی باشد
  2
  38
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین

  مواد سنگین
  3
  39
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ali51reza - وستروس، سوئد

  شما سرباران هر حرفی که دلتان میخواهد میتوانید بزنید ولی آنچه که ما در عمل میبینیم اینست که اسرائیل هر کدام از شما تروریست‌های اسلامی را در هر نقطه که بخواهد کتلت خواهد کرد
  2
  41
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  فقط جان مادرت رحم کن بزار اول اون اجساد حملهً اولتون رو جمع و دفن کنن این بیچارها بعد بهرجا که خواستین دوباره آفتابهای پرنده تون رو شلیک کنین. 😂
  1
  37
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اگه بچه باباتی؛دوتا به کاخ سفید بزن قلبا مریت شماها میشوم
  1
  7
  جمعه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.