قطعنامه در پارلمان اروپا با درخواست تروریست ‌خواندن سپاه

پارلمان اتحادیه اروپا دویچه وله: پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل را محکوم کرد و دو طرف را به خویشتنداری فراخواند. نمایندگان پارلمان همچنین خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) در استراسبورگ با تصویب قطعنامه‌ای بر "حمایت کامل" خود از امنیت اسرائیل تاکید کردند. آنها در عین حال از حمله منتسب به اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق، پایتخت سوریه ابراز تاسف کردند.

این قطعنامه با اکثریت آرا، ۳۵۷ موافق و ۲۰ مخالف به تصویب رسید. در این قطعنامه همچنین به "نگرانی عمیق" درباره نقش بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی و شبکه نیروهای نیابتی تهران در خاورمیانه اشاره شده است.

در عین حال نمایندگان پارلمان اروپا از اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران استقبال کردند و بار دیگر خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

پارلمان اروپا همچنین از طرفین این مناقشه درخواست کرد تا از تشدید بیشتر درگیری‌ها اجتناب کنند و "بالاترین حد ممکن" خویشتنداری را از خود نشان دهند.

یسرائیل کاتس، وزیر امور خارجه اسرائیل قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا را به عنوان "موفقیت دیپلماتیک دیگری برای اسرائیل و ضربه‌ای دیگر به جمهوری اسلامی" توصیف کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل آمده است: «ما در حال محکم کردن حلقه دور گردن رژیم جمهوری اسلامی هستیم.»

جمهوری اسلامی روز ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) با بیش از ۳۰۰ فروند پهپاد و موشک به خاک اسرائیل حمله کرد.

این حمله، اقدام تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی در واکنش به کشته شدن دو فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله منتسب به اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه بود و در اول ماه آوریل (۱۲ فروردین) صورت گرفت.
+68
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  پارلمان اروپا غلط کرد ، من یک پارلمان دیگر درست میکنم و فاطی را ریاست و بقیه اراذل اوباش را که اینجا بیکارند نماینده میکنم. ایرانین یو که را هم بر میدارم تا دیگر سانسور نکند . خداوند امثال آخوند وشبهه آخوند را منزوی تر کند
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اقا عجب شغلی دارن! کارشون یا محکوم کردنه، یا ابراز تاسف هست یا نگرانی عمیق! 😀😀 خسته نشین بابا. رفتن نشستن مرز المان و فرانسه بعد از ظهرش هم میرن winery تا خستگی ابراز تاسف رو در کنن 😀😀 واقعا دنیا جای شخمی شده
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.