تظاهرات گسترده در اسرائیل به‌دنبال انتشار ویدئویی از یک گروگان زخمی ۲۳ ساله توسط حماس

 هِرش گلدبرگ پولین، گروگان ۲۳ ساله اسرائیلی در غزهرادیو فردا: در پی اقدام گروه افراطی حماس در انتشار فیلمی از هِرش گلدبرگ پولین، یک مرد اسرائیلی ۲۳ ساله گروگان در غزه، که در آن یکی از دستان بریده‌شده او قابل مشاهده است، صدها اسرائیلی به خیابان‌های اورشلیم ریختند.
معترضان خواستار موافقت دولت با شرایط حماس برای دستیابی به یک توافق هستند. این تجمعات اعتراضی روز پنجشنبه هم در تل‌آویو ادامه دارد.

هرش گلدبرگ پولین یکی از صدها جوان اسرائیلی شرکت کننده در جشنواره موسیقی نووا در جنوب اسرائیل بود که در حمله اعضای حماس در روز ۱۵ مهر کشته، زخمی یا ربوده شدند.

تنها فیلمی که از هرش تا حال وجود داشت، مربوط به همان روز ربایش بود که او را با دست خون آلود در احاطه شماری از اعضای حماس نشان می‌داد که با خود به سوی غزه می‌بردند. در بیش از ۲۰۰ روز اخیر هیچ نشانه دیگری از او بدست نیامده بود.

هرش در فیلمی که حماس چهارشنبه پنجم اردیبهشت منتشر کرد، نام والدین و دو خواهر و برادر خود را برد و گفت آن‌ها را بسیار دوست دارد و می‌داند که در تلاش برای بازگرداندن او به خانه هستند. وی از دولت اسرائیل نیز خواست موجبات آزادی‌اش و سایر گروگان‌ها را فراهم کند. والدین هرش در یک ویدیو خطاب به پسرشان گفتند که اگر این فیلم را می‌بیند، از او می‌خواهند طاقت بیاورد و برای بقا بکوشد.

مادر این گروگان که در دوره بحران گروگان‌گیری اسرائیلی‌ها برای آزادی پسرش تلاش وسیعی در جهان کرده، به تازگی از سوی مجله تایم به عنوان یکی از صد زن تأثیرگذار سال انتخاب شده بود.

پدر هرش پنجشنبه به شبکه کان گفت دولت باید هم اکنون معامله با حماس را انجام دهد.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان، دولت آمریکا از وجود این فیلم از روز دوشنبه این هفته آگاه بود.

به گفته شبکه کان اسرائیل، فیلم این گروگان این احتمال را نیز تقویت کرده که «همانند موارد دیگری در جریان عملیات زمینی ارتش اسرائیل در غزه، حماس ممکن است او را اعدام کند».

پلیس اسرائیل شماری از اسرائیلی‌های معترض در جریان تجمع و راه‌پیمایی‌های شبانه در کنار اقامتگاه بنیامین نتانیاهو به ظن زیرپا گذاشتن قانون و ارتکاب خشونت، بازداشت موقت کرد.

تظاهرکنندگان روز پنجشنبه نیز به محل برگزاری کابینه جنگ اسرائیل در تل‌آویو رفته و خواهان آن شدند که ارتش به جای آغاز عملیات زمینی در رفح، ابتدا توافق تبادل گروگان‌ها با زندانیان امنیتی فلسطینی را انجام دهد.

به گزارش کان، رئیس ستاد ارتش این کشور پنجشنبه با شماری از خانواده‌های گروگان‌ها دیداری کم سابقه انجام داد.

موساد در بیانیه روزهای گذشته خود اعلام کرده بود حماس تمامی کوشش‌ها برای تنظیم توافق را در جریان مذاکرات اخیر دوحه و قاهره ناکام گذاشت. مقامات ارشد آمریکا نیز اظهارات مشابهی بیان کردند.

در حمله حماس به اسرائیل ۲۵۳ اسرائیلی که برخی از آن‌ها تابعیت دوگانه کشورهای غربی را داشتند، ربوده شدند. حدود ۷ هفته پس از آغاز جنگ، در یک معامله ۱۱۰ گروگان اسرائیلی و چند کارگر تایلندی آزاد شدند.

اسرائیل ارزیابی می‌کند که شماری از ۱۳۳ گروگان باقی‌مانده کشته شده باشند اما معتقد است که هنوز از راهکار نظامی می‌تواند بر حماس برای قبول یک معامله فشار وارد کند.

وبسایت اکسیوس و شبکه کان اسرائیل گزارش دادند ارتش دو تیپ از نیروهای ذخیره خود را برای عملیات زمینی در رفح، به مرز غزه فراخوانده و انتظار می‌رود این عملیات بسیار زود آغاز شود
+8
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  جایی باید آدم بودکه انسانیت مرده باشد!متاسفانه دراین میدان هم آدمیت بدارکشیده شده است وهم انسانیت اخته شده است!پس نبایدازقتل وشکنجه خشونت علیه هیچ کسی خوشحال بود.آنهایی که ازتجاوز وکشتارعلیه اسراییلی ها خوشحال میشوند،آدمک هایی هستند پست وابله.آنهایی که ازتجاوز وکشتارعلیه فلسطینی ها سرازپا نمی شناسند،آدمک هایی هستند بازهم پست ونادان!پس خیمه جنگ باید برچیده بشود، وحامییان وجانیان این جنگ باید محاکمه بشوند.
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  حتی پدر و مادرش گفتند دستش در اثر انفجار نارنجک همون روز حمله حماس قطع شده بود! دست بریده رو از کجا آوردین؟ تو تلویزیون های خبری اینجا نشون دادند که روز ٧ اکتبر وقتی داره بزور سوار یک وانت میشه دستش قطع شده!
  6
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.