حماس: به دنبال جایگزینی برای قطر نیستیم؛ ۴ پیشنهاد برای آتش‌بس دادیم اما اسرائیل خواستار توافق نیست

العربیه: ولید الکیلانی، مسئول رسانه‌ای حماس در لبنان به العربیه گفت، رهبران این جنبش که در حال حاضر در قطر اقامت دارند، قصد ترک این کشور را ندارند. الکیلانی گفت: «ما به دنبال جایگزینی برای قطر به عنوان محل سکونت نیستیم.»

این مقام افزود: «حماس از طریق میانجی‌گران، چهار گزینه برای توافق احتمالی آتش‌بس به اسرائیل پیشنهاد کرد، اما اسرائیل مایل به توافق نیست و قصد جدی در مورد روند مذاکرات ندارد.»

پس از انتشار اخباری مبنی بر انتقال مقر حماس از قطر به ترکیه یا کشورهای دیگر، این جنبش تایید کرد قطر درخواست خروج از دوحه را نداده و اخبار منتشر شده را تکذیب کرد.

محمد نزال، سخنگوی این جنبش در مصاحبه‌ای به «العربیه» گفته بود، قطر درخواست خروج این جنبش را نکرده و این نشان می‌دهد اخبار مبنی بر خروج حماس از این کشور، تلاش‌هایی برای تحت فشار قرار دادن آن است.
افزایش فشار بر دوحه
روزنامه «وال استریت ژورنال» روز شنبه گزارش داد، رهبران سیاسی جنبش حماس، با افزایش فشار اعضای کنگره آمریکا بر دوحه، انتقال مقر خود به خارج از قطر را بررسی می‌کنند.

این روزنامه به نقل ازبرخی مقامات عرب نوشت، حماس در روزهای اخیر با حداقل دو کشور منطقه در درباره انتقال رهبران سیاسی خود به پایتخت‌هایشان، تماس گرفته است.
+11
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  حـ... خوب بجنگ تا نابودیت ،ادمکشهای وحشی،مردم رو بدبخت کرده حالا به ..مالی افتادن
  21
  16
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  هرگونه توافق باحماس بدترین اشتباه اسرائیل خواهد بود. باید فرصت را از دست ندهند و کل غزه را منطقه جنگی و خواستار خروج همه شوند.
  20
  15
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اخه خار مادر....!! غیر از قطر کجا میتونین مفتخوری بکنین و مردم خودتون رو جلوی توپ و بمب بذارین. اسراییل باید تک تک حماسی ها رو روانه بهشتوشن کنه. هم أونها به إرزوشون برسن هم مردم
  14
  8
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  کار حماس تمام است و تا حداکثر 1 ماه دیگر ترتیب 2 گردان باقیمانده داده خواهد شد و باید بروید به تخم های خامنه ای اویزان شوید
  8
  7
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۱-دوستان اَزیز:روندجنگ بین اسراییل وحماس حرروز داره بدترمیشه.حدود۷ماح ازجنگ گزشته ولی حَنوز گروگانا آزادنشدن. ژنرالهای رتبه بالای اسراییل دارن استعفا میدن.رییس حای دو سازمان اطلاعاتی اسرائیل "موساد و شین بت" در برابر نتانیاهو قرار گرفتن.ناتانیاحو فکرمیکرد زودترقال حماس رودربیاره.حالا فشارحای داخلی وخارجی روی ناتانیاحو بیشترمیشه.اسماعیل هنیه دردیدارش ازترکیه گفت:خاسته ما اینه که کشورایی چون ترکیه،قطر،مصر،روسیه وسازمان ملل آتش بس روتَزمین بکنن.امریکا حم میتونه بعدن وارد بشه.که اسراییل مخالفت میکنه.
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲-قطرکوچولو ازسال ۲۰۱۲ بطوررسمی میزبان حماسی حا حستش.که حتی خودقطریا گفتن که خاست امریکا حستش که حماسی حا پیش ماباشن.بنابراین خیلی ساده لوحانه حستش که قطرمیزبان گروه حماس باشه،ولی چراغ سبزازعموسام نداشته باشه.امریکا لابدفکرمیکنه بهتره این حماسی حا دم دست باشن،تابشه باشون صحبت کرد.مثلا حماس بره دفترش روبزنه توی تهران یا دمشق!بعدمیخان چکارکنن؟مگه نصرالله بیخ گوش اسراییل قایم نشده؟اسراییل چرا نمی کشش!؟.
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  نابودی کامل حماس غیر ممکن است ، اما پایگاه مردمی و‌جایگاه اجتمایی خودش را کاملا از دست داده ، شاه فقید نیم قرن پیش به فلسطینی ها هشدار داد ، که اگر روش های غیر اخلاقی و تروریستی را گزینه کنید‌، اعتبار و حمایت جهانی را از دست میدهید‌، فلسطینی در دهه هفتاد با هواپیما ربایی و‌کشتن ورزشکاران اسراییلی در مونیخ نفرت جهانی را برخوردار شدند ، درس نگرفتند و با جنایات وحشیانه در هفت اکتبر ، همان کمی اعتبار و حمایت را هم از دست دادند
  8
  6
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.