دایی توماج صالحی تائید کرد: برای توماج حکم اعدام صادر شده است

توماج صالحیصدای آمریکا: اقبال اقبالی، دایی توماج صالحی، روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت در گفت‌وگو با صدای آمریکا خبر صدور حکم اعدام برای این هنرمند معترض را تأیید کرد.

روزنامه شرق چاپ تهران پیشتر در روز چهارشنبه به نقل از وکیل توماج صالحی گزارش داده بود که دادگاه برای این هنرمند زندانی بر اساس اتهام «افساد فی‌الأرض» حکم «اعدام» صادر کرده است.

امیر رئیسیان، یکی از وکلای توماج صالحی، به شرق گفته است که دادگاه بدوی حکم دیوان عالی جمهوری اسلامی را «ارشادی» دانسته و «آن را اجرا نکرده است»

به گفته رئیسیان، «شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان، در اقدامی که در نوع خود بی‌سابقه است، حکم دیوان عالی کشور درباره پرونده سال ۱۴۰۱ توماج صالحی را اجرایی نکرد و با "ارشادی" خواندن این حکم و تاکید بر استقلال دادگاه بدوی، توماج صالحی را به اتهام افساد فی‌الأرض، به اشد مجازات یعنی اعدام محکوم کرد.»
مصطفی نیلی، دیگر وکیل توماج صالحی، نیز با اعلام این که «امروز (چهارشنبه) رأی توماج صالحی ابلاغ شد»، در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «متاسفانه برای ایشان توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان حکم اعدام صادر شده است.»
به گفته او، «از نظر وکلا این رأی دارای تعارضات حقوقی عیان است» و وکلای این هنرمند زندانی «در مهلت قانونی فرجام‌خواهی را انجام» می‌دهند.
روز سه‌شنبه حساب کاربری توماج صالحی که توسط ادمین اداره می‌شود پیامی از او را منتشر کرد که گفته بود حکم او ابلاغ شده، اما به این دلیل که «ممکن است تأثیر روانی بر روی هواداران کم سن و سال» او بگذارد، از اعلام آن خودداری می‌کند.
توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی، در حال حاضر در زندان دستگرد اصفهان به سر می‌برد.

جلسه رسیدگی به اتهامات توماج صالحی، خواننده معترض، مرتبط با پرونده سال ۱۴۰۱ او، روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان با افزوده شدن دو اتهام «اجتماع و تبانی، و معاونت در بغی» برگزار شده بود.

توماج صالحی با رد اتهامات وارده و «غیرقانونی» دانستن این دادگاه، گفته که محاکمه‌اش «نه بر اساس قانون، بلکه به خواست نهادهای اطلاعاتی» صورت گرفته است.
+9
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  بی پدر مادر ها به دین کثافت خودشون هم مقید نیستن. مگه کسی رو کشته که قصاص اعدام داره؟
  4
  85
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  مردم باید دادگاه اصفهان را با خاک یکسان کنند و به آتش بکشند. غیر این باشه بی وجودترین مردمانند
  4
  95
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  خطابم به زنهایدلیر و با شهامت ایران است، نه آن گربه صفتانی که چون گربه سیبیل گذاشته و خود را مرد مینامند. بانوان دلیر، با شهامتان تاریخ ای دلاوران شیر زن، گامی بردارید و توماج را از رهایی از زندان و چوبه اعدام نجات دهید. ای کاش مردان ایرانی کمی از زنانمان یاد‌میگرفتند. هیچوقت فکر نمیکردم و اصلا از فکرم خطور نمیکرد که ایران با این همه عظمت تاریخی، این همه نامرد داشته باشد.
  56
  71
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  از شیطان و جمهوری فاسد ولایت فقیه جز بوی مرگ و ستمگری چیزی انتظار نداشته باشید.
  53
  75
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  شاید و به جرأت بتوان گفت که نیمی از مصائب و بدبختی‌های مردم و حاکم شدن مُلای لواطکار و حال و روز امروز ایران و مردم ، از حماقت و پاچه خواری شماری از همین مردم اصفهان بوده و هست ! بدنه اصلی سپاه و اکثر فرماندهان سپاه و اعضای سپاه از اصفهان هستند ! خیلی از مسئولان بلند پایه مملکتی از همین اصفهانند ! یکمشت بی ناموس و عوضی و فرصت طلب‌ ! امیدوارم وکلای توماج بتونن با فرجام خواهی و به نحو مطلوب از حق زندگی توماج دفاع کنند ! درود به شرف این هنرمند واقعی .
  8
  45
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  این احمقها فکر می‌کنند با حذف فیزیکی توماج داستان توماج به پایان می‌رسد! غافل از اینکه هر گزندی به جان توماج ماشه آتشفشان توماج کشیده می‌شود و آتش آن دامنگیر آن وجودهای ناپاک و کس کارتشان خواهد شد!
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.