پاداش ۱۰ میلیون دلاری آمریکا در ازای اطلاعات درباره این سه هکر ایرانی

دویچه وله: آمریکا در ازای دریافت اطلاعات از سه هکر ایرانی متهم بە سازمان‌دهی و مشارکت در حملات سایبری علیه نهادهای این کشور، جایزه ۱۰ میلون دلاری تعیین کرد. در همین زمینه دو شرکت و چهار ایرانی متهم به همکاری با سپاه نیز تحریم شدند.

برنامه "پاداش برای عدالت" علیه سه هکر ایرانی متهم به انجام فعالیت‌های مخرب سایبری علیه آمریکا، نفوذ سایبری به ۱۲ شرکت آمریکایی و همچنین تلاش برای نفوذ به سامانه‌های کامپیوتری وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری ایالات ‌متحده جایزه ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرد.
صفحه توییتری برنامه "پاداش برای عدالت" وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار تصاویر این افراد، هویت سه هکر ایرانی را "حسین هارونی"، "کمیل برادران سلمانی" و "رضا کاظمی‌فر" اعلام کرده است.

همچنین این صفحه از افراد خواسته است تا اگر اطلاعات دیگری از شرکت‌های پوششی فعال در ایران از جمله "داده‌افزار آرمان"، "داده‌پردازان شرق"، "محک رایان‌افزار" و یا هر فرد و نهاد مرتبط با این افراد در اختیار دارند با آن‌ها به اشتراک بگذارند.
مطابق گزارش منتشر شده، این سه هکر ایرانی با همکاری و هدایت‌ شرکت‌های نیابتی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات سایبری انجام داده‌اند.
تحریم دو شرکت و چهار شخص توسط آمریکا
روز سه‌شنبه ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت ۱۴۰۳)،  وزارت خزانه‌داری و وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کردند که دولت این کشور دو شرکت به نام‌های "مهرسام اندیشه‌ساز نیک" و "داده‌افزار آرمان" را به همراه چهار شخص تحت تحریم قرار داده است.

یکی از افراد تحریم‌شده "علیرضا شفیعی‌نسب" معرفی شد که مدتی در شرکت «محک رایان‌افزار» فعالیت می‌کرده و سه ایرانی دیگر نیز به ترتیب حسین محمدهارونی، کمیل برادران سلمانی و رضا کاظمی‌فر رحمان بودند.

این افراد در ارتباط با کارزارهای فیشینگ هدفدار و حملات بدافزاری تحت فرماندهی سایبری-الکترونیکی سپاه پاسداران علیه چندین نهاد آمریکایی، از جمله خود این وزارتخانه، توسط آمریکا تحریم شدند.

در همین زمینه دادستان‌های فدرال در منهتن گفتند که اهداف این شرکت‌ها عمدتاً پیمانکاران دفاعی بودند که به اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی داشتند، در حالی که سایر اهداف شامل یک شرکت حسابداری و یک شرکت مهمان‌داری مستقر در نیویورک بودند.
+28
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  کماندوی سبز - تهران، ایران
  نوش جونه امریکا که دیگه به این تروریست های مفعول بیشتر کمک نکنه
  17
  17
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  آمریکا خودش ویروس استاکس نت رو انداخت توی تاسیسات اتمی ایران و سیستم‌های اون موقع رو هک کرد، واسه آمریکا مشگلی نیست اگر از این کارا بکنه ولی ایران اگر کاری بکنه باید جریمه بشه
  5
  9
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.