«آبجوساز خودکار»؛ مرد متهم به رانندگی هنگام مستی به دلیل تولید طبیعی الکل در بدنش تبرئه شد

یورونیوز: یک مرد بلژیکی که پلیس او را به رانندگی در حالت مستی متهم کرده بود، پس از اینکه ثابت کرد معده‌اش بر اثر ابتلا به یک سندرم نادر الکل تولید می‌کند، توانست خود را در دادگاه تبرئه کند.

سندرم «تخمیر خودکار» که با نام سندرم «آبجوسازی خودکار» نیز شناخته می‌شود، یک اختلال عجیب است که باعث بالا رفتن سطح الکل در خون و بروز حالت مستی می‌شود.

دستگاه گوارش افراد مبتلا به این سندرم با مصرف غذاهای پر کربوهیدرات مانند نان، سیب‌زمینی و لوبیا، اتانول تولید می‌کند.

وکیل این مرد ۴۰ ساله با تایید این اطلاعات گفت که موکلش روز دوشنبه ۲۲ آوریل در دادگاه تبرئه شد.

به گفته این وکیل، تاکنون تنها ۲۰ نفر از کسانی که به این سندرم مبتلا هستند در جهان شناسایی شده‌اند.

وی در ادامه افزود که موکلش در این روند قانونی با مشارکت سه پزشک توانست به دادگاه ثابت کند که معده‌اش به صورت خودکار الکل تولید می‌کند.

پلیس بلژیک آوریل سال ۲۰۲۲ این شخص را به دلیل وجود ۰.۹۱ میلی‌گرم الکل در خون حین رانندگی، جریمه کرده بود. هرچند او گفته بود که هیچ نوشیدنی الکلی مصرف نکرده است اما پلیس حرفش را باور نکرده بود و یک ماه بعد نیز دوباره به دلیل وجود ۰.۷۱ میلی‌گرم الکل در خونش هنگام رانندگی جریمه شد.

این راننده قبلاً در سال ۲۰۱۹ به همین دلیل به جریمه نقدی و تعلیق گواهینامه رانندگی محکوم شده بود. در آن زمان با وجود این‌که این مرد بارها اعلام کرد که الکل مصرف نکرده است اما کسی حرفش را باور نکرد.

گفته می‌شود این مرد بلژیکی از حالا به بعد از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی می‌کند که می‌تواند از بروز این سندرم جلوگیری کند.

طبق قوانین بلژیک تا سقف ۰.۲۲ میلی‌گرم الکل در خون حین رانندگی منعی ندارد.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.