وزارت خارجه آمریکا: «در حال مذاکره مستقیم با ایران در مورد برجام، چه در نیویورک و چه در هیچ کجا نیستیم.»

صدای آمریکا: معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره شایعات مطرح شده در زمینه آغاز دوباره مذاکرات احیای برجام گفت: «ما در حال مذاکره مستقیم با ایران در مورد برجام، چه در نیویورک و چه در هیچ کجا نیستیم.»

ودانت پاتل روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت در کنفرانس خبری خود با وجود رد «مذاکرات مستقیم» با جمهوری اسلامی، از اظهارنظر درباره «مذاکرات غیرمستقیم» با حکومت ایران در زمینه مذاکرات موسوم به احیای برجام خودداری کرد.

برخی منابع در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی چندی پیش اعلام کردند که ایران نامه‌ای را از آمریکا دریافت کرده که در آن پیشنهاد شده با از سرگیری مذاکرات توافق هسته‌ای و در صورت همکاری تهران در محدودسازی اتمی خود، بخشی از تحریمهای اقتصادی و غیراقتصادی ایالات متحده لغو خواهد شد.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه همچنین در پاسخ به پرسشی درباره گزارش تازه ایالات متحده از وضعیت حقوق بشر به ویژه تهدیدهای مطرح شده برعلیه روزنامه‌نگاران گفت: «جمهوری اسلامی همچنان یکی از بزرگترین صادرکنندگان تروریسم است و از سال ۱۳۵۷ نشان داده که به آزادی اعتنایی ندارد و همچنان به سرکوب جدی جامعه مدنی، تهدید رسانه‌ها و تضییع حقوق انسانها ادامه می‌دهد.»

ودانت پاتل افزود: «با توجه به این موارد ما به برداشتن گام‌هایی برای پاسخگو کردن رژیم ایران در قبال شهروندان خود و نقض حقوق اساسی آنها ادامه خواهیم داد.»

وزارت امور خارجه ایالات متحده، روز دوشنبه در گزارش سالانه خود اعلام کرد وضعیت حقوق ابتدایی بشر در دو سال گذشته در ایران، چین و روسیه، به طرز چشمگیری بدتر شده است.
+12
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان
  بروید این مسخره بازی ها را برای خودتان و طرفداران بی مخ خودتان تعریف کنید ، خود جمهوری اسلامی دارا میگه در عرض یک هفته می توانیم تست کنیم بعد این احمق ها هنوز دنبال مذاکرات هستند. جمهوری اسلامی درست کرده خوبش را هم درست کرده خودتان هم می دانید ولی ترس از رو شدن دارید . اینقدر تحریم موشکی کردید و طرفداران شما از جمله خود من یک روز می گفتیم موشک کاغذی الان از ایران شلیک می کنند چند لایه بهترین دفاع هوایی را رد می کنه و می خوره تو یکی از محافظت شده و گرانترین پایگاه دنیا پس چه بخواهیم و نخواهیم جمهوری اسلامی به دانش ها ی زیادی رسیده و این تحریم‌ها هم هیچ جوابگو نیست .
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.