حسین عزقول فرمانده حزب‌الله که دیروز در جنوب لبنان توسط اسرائیل ترور شد، کیست؟

العربیه: ارتش اسرائیل از ترور حسین علی عزقول، یکی از فرماندهان برجسته یگان هوایی شبه‌نظامیان حزب‌الله در جنوب لبنان خبر داد.

از سوی دیگر گروه حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای کشته‌شدن این فرمانده خود را تایید کرد.

به گفته حزب الله، حسین علی عزقول «هادی»، متولد سال 1981 میلادی از اهالی شهر قلاویه و ساکن منطقه عدلون لبنان بود.

خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داد که عزقول در پی حمله هواپیمای بدون سرنشین به خودرویی در منطقه «ابو الاسود» در شمال لیطانی کشته شد.

از سوی دیگر ایدی کوهین، روزنامه‌نگار و پژوهشگر سرشناس اسرائیلی که از یهودیان لبنان است، عزقول را «یک شکار بسیار ارزشمند» برای ارتش اسرائیل توصیف کرد و ترور او را «ضربه‌ای دردناک برای نصرالله»، دبیر کل گروه شبه‌نظامیان حزب‌الله دانست.

افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «ارتش اسرائیل حسین علی عزقول یکی «یکی از مسئولان اصلی یگان هوایی حزب‌الله» را هدف قرار داد.»

اسرائیل عزقول را به «دست‌داشتن در فعالیت‌های یگان هوایی حزب‌الله و ایفای نقش در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های تروریستی مختلف» متهم کرد و تأکید کرد که کشته‌شدن این فرمانده حزب‌الله آسیب‌های محسوسی به فعالیت‌های این گروه در منطقه جنوب لبنان وارد خواهد کرد.
ایران اینترنشنال:پس از گذشت ۲۰۰ روز از آغاز جنگ در غزه، آتش‌باری متقابل در مرز لبنان و اسرائیل همچنان ادامه دارد. ارتش اسرائیل در حملاتی جداگانه به جنوب لبنان، دو تن از اعضای ارشد حزب‌الله را از پا درآورد.

در حمله پهپادی اسرائیل به منطقه عدلون در نزدیکی شهر ساحلی صور که بامداد چهارم اردیبهشت انجام گرفت، حسین علی عزقول، یکی از اعضای ارشد سامانه پدافند هوایی حزب‌الله کشته شد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای کشته شدن عزقول را «ضربه‌ای قابل توجه» به سامانه پدافند هوایی حزب‌الله دانست و افزود او در برنامه‌ریزی و اجرای چندین «فعالیت تروریستی» نقش داشت.

در حمله شبانه اسرائیل به جنوب لبنان، محمد خلیل عطیه، از اعضای ارشد واحد پدافند هوایی حزب‌الله جان باخت.

به گفته ارتش اسرائیل، عطیه در واحد «فوج رضوان» حزب‌الله عضویت داشت.

حزب‌الله در بیانیه‌ای کشته شدن این دو نفر را تایید کرد.

وب‌سایت خبری تایمز اسرائیل نوشت بدین ترتیب، شمار شبه‌نظامیان کشته شده حزب‌الله از زمان آغاز درگیری‌های کنونی در روز ۱۵ مهر (هفتم اکتبر) سال گذشته، به ۲۸۷ تن افزایش یافت.
+49
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان
  حسین علی اوزگَل قاطی باقلی ها شد. دفعه بعد نوبت فاطیه از دانمارک.
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.