اکثر آمریکایی‌ها امکان دورکاری را به حقوق بیشتر ترجیح می‌دهند

العربیه: با وجود بازگشایی اماکن شهری و راه‌اندازی مجدد فضاهای اداری پس از دوران همه‌گیری کرونا، اکثر شهروندان آمریکایی کار کردن از منزل را به بازگشتن به اداره ترجیح می‌دهند، به‌طوری که 63 درصد آنها می‌گویند حاضرند از حقوق بیشتر صرف نظر کنند تا بتوانند از راه دور کار کنند.

این روزها مدل غالب کار در آمریکا کار ترکیبی است، به این معنی که کارکنان بخشی از هفته را در اداره و باقی اوقات خود را در خانه می‌گذرانند. با این حال، مدل دورکاری کامل در حال غالب شدن است.

در سالی که گذشت، 12.7 درصد از کارهای تمام‌وقت از راه دور انجام شد، و 28.2 درصد از کارها ترکیبی بود. اما ارزیابی‌های جدید می‌گویند که تا سال 2025 تعداد دورکاران در آمریکا به 32.6 میلیون نفر افزایش می‌یابد، که معادل 22 درصد کل جمعیت شاغل کشور است.

علاوه بر 63 درصد کارکنانی که دورکاری را به حقوق بیشتر ترجیح می‌دهند، 17 تا 20 درصد افراد از بخشی از حقوق خود چشم‌پوشی می‌کنند تا بتوانند در خانه بمانند، و 10 تا 20 درصد نیز حاضرند از حقوق فعلی‌شان بگذرند و به میزانی بسیار کمتر از آن رضایت دهند تا بتوانند دورکاری کنند.

کارشناسان می‌گویند در جایی که گذشتن از حقوق بیشتر برای تضمین دورکاری به نظر کاری خطیر می‌رسد، به ویژه با توجه به هزینه‌های فعلی بحران زندگی و گران شدن خانه که ظاهرا حالا حالا ها کاهش نمی‌یابد، دقیق‌تر که نگاه کنیم، این کار منطقی است.

سر کار رفتن هزینه دارد. این شامل هزینه‌های رفت و آمد، عوارض جاده، هزینه‌های حمل و نقل عمومی، و قیمت بنزین است. علاوه بر این‌ها، دور بودن از خانه ریزهزینه‌هایی مثل پول قهوه، غذا، و سایر خوراکی‌ها دارد که سرجمع زیاد می‌شوند. با نظر به تمام این‌‌ها، دورکاری یک گزینه ایده‌آل است.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.