اسرائیل شمال نوار غزه را مجددا «منطقه جنگی خطرناک» اعلام و دستور تخلیه آن را صادر کرد

العربیه: سخنگوی ارتش اسرائیل سه‌شنبه 4 اردیبهشت با بیان این که اسرائیل دستور تخلیه مجدد «بیت لاهیا» را داده است، این منطقه شمال نوار غزه را «منطقه جنگی خطرناک» توصیف کرد.

این در حالی است که ساکنان باریکه غزه سه‌شنبه گفتند که اسرائیل امروز با شدید‌ترین بمباران طی هفته‌ای گذشته، حملات خود را در سراسر نوار غزه تشدید کرده و مناطقی در شمال نوار غزه، جایی که ارتش اسرائیل پیشتر نیروهای خود را از آن خارج کرده بود را نیز بمباران کرده است.

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر حملات هوایی و گلوله‌باران تانک‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی نوار غزه گزارش شده است که به گفته ساکنان این باریکه، این گلوله‌باران تقریباً به طور مداوم بوده است.

ساکنان نوار غزه و رسانه‌های «حماس» در این‌باره گزارش دادند که تانک‌های ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه بار دیگر به شرق بیت حانون در امتداد مرزهای شمالی نوار غزه مستقر شده در عین حال اما چندان به داخل شهر نفوذ نکردند.

این در حالی است که تیراندازی ارتش اسرائیل به سوی برخی مدارس که آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند، رصد شده است.

از سوی دیگر، در اسرائیل، آژیرهای خطر همزمان با حملات موشکی به شهرها و شهرک‌های مرزی جنوبی آن به صدا درآمد، هر‌چند گزارشی مبنی بر خسارات وارده در نتیجه این حملات موشکی منتشر نشده است.

در همین راستا، شاخه نظامی جنبش جهاد، مسئولیت حملات موشکی به «سدروت» و «شهرک نیرعام» را بر عهده گرفت.

بنا بر گزارش‌ها دود سیاه غلیظی در شمال غزه از مرز جنوبی اسرائیل بلند شده است.

از سویی بمباران شدید اسرائیل بر شرق «بیت حانون» و «جبالیا» ادامه یافته و صبح سه‌شنبه این بمباران در مناطقی مانند کوی «الزیتون»، یکی از قدیمی‌ترین محلات شهر غزه، که ساکنان آن دست‌کم 10 حمله را در عرض چند ثانیه در امتداد جاده اصلی آن گزارش کردند، ادامه یافت.
+23
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  دمش گرم، هر چه بسر فلسطین و فلسطینیان بیاد، از حقشون هم حق تر هست. به امید پیروزی اسرائیل.🌹🌹🫡🫡
  2
  2
  ‌سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.