چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

یورونیوز: مقامات شهری در میلان ایتالیا قانون جدیدی را برای ممنوعیت عرضه بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب ارائه کرده‌اند. امری که انتقادات زیادی را برانگیخته است.

پیش‌نویس این قانون جدید توسط شهرداری میلان تهیه شده است و در صورت تصویب، می‌تواند از ماه آینده اجرایی شود و تا ماه نوامبر ادامه یابد.

این تصمیم اما موجب نارضایتی فروشندگان محلی شده است، زیرا سال‌هاست مصرف بستنی سنتی ایتالیایی (ژلاتو) و پیتزا در ساعات آخر شب به عنوان بخشی از فرهنگ ایتالیایی درآمده است.

پیش‌نویس قانون تازه عرضه تمام غذاهای آماده، از جمله پیتزا و نوشیدنی‌ها را بعد از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد در روزهای هفته و ساعت ۱:۳۰ صبح در جریان تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی ممنوع می‌کند.

مقامات می‌گویند قانون جدید تلاشی است به منظور مقابله با گروه‌های پر سر و صدایی که در آخر شب‌ها و وقت آسایش اهالی در خیابان‌ها تجمع می‌کنند و ساکنان محلی را بیدار نگه می‌دارند.

این ممنوعیت قرار است در صورت تصویب در ۱۲ منطقه میلان، از جمله مناطق مرکزی بررا و تیسینز، دارسنا، لاتزارتو، کورسوکومو و مناطق محبوب تفریحات شبانه شامل آرکو دلا پیس و نویگلی اعمال شود.

ماه گذشته جوزپه سالا شهردار میلان گفته بود «بخش قابل توجهی از مردم از سر و صدای بیش از حد شکایت دارند.»

او اضافه کرده بود: «من در نقش خود به عنوان شهردار باید به همه شهروندان گوش دهم، از جمله آن‌هایی که باید کار کنند و کسانی که می‌خواهند کار و کاسبی خود را داشته باشند.»

در همین زمینه مارکو گرانلی، معاون امنیتی شهرداری میلان، در فیسبوک نوشت: «ما به دنبال ایجاد تعادل بین زندگی اجتماعی افراد و همینطور آرامش و سلامت ساکنان و فعالیت اقتصادی آزاد صاحبان کسب و کار و کارآفرینان هستیم.»
زندگی شبانه در محله نویگلیو میلاناین اولین باری نیست که این شهر ایتالیایی تلاش می‌کند تا ژلاتو در اواخر شب را ممنوع کند. شورای شهر میلان در سال ۲۰۱۳ در زمان گویلیانو پیزاپیا شهردار وقت در تلاش برای حذف بستنی‌های آخر شب از خیابان‌ها شکست خورد و اقدامات پیشنهادی او با واکنش منفی عمومی روبرو شد.

در آن مقطع زمانی عده‌ای از شهروندان میلان در اعتراض به این تصمیم اقدام به «تحصن ژلاتو» کردند.

شهروندان میلانی تا اوایل ماه مه فرصت دارند برای تجدید نظر و پیشنهاد تغییرات در قانون پیشنهادی جدید نظر دهند. لینو استوپانی، رئیس انجمن اماکن عمومی و توریستی ایتالیا درباره قانون جدید گفت: «مشکل زندگی شبانه وجود دارد، اما این قانون فقط کسب‌وکارها را متضرر خواهد کرد.»

همزمان لورنزا بوناکورسی، شهردار رم، در واکنش به چنین تصمیمی از سوی مقامات شهری میلان گفت: «اگر به من بود، فروش الکل را در سراسر مناطق مرکزی شهر ممنوع می‌کردم.»
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.