ناصر کنعانی: در موقعیتی نیستم که درباره عملیات اسرائیل در اصفهان اظهار نظر کنم

ناصر کنعانی از چند هفته قبل سخنگوی وزارت خارجه شده استرادیو فرانسه: سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت ایران برای اظهار نظر درباره انهدام رادار موشک‌های "اس ٣٠٠" پایگاه هوایی اصفهان از خود سلب صلاحیت کرد و گفت : "در جایگاهی نیستم که اظهار نظر کنم. مقامات ذی‌ربط اعلام کردند که این عملیات ایذایی هیچ خسارتی نداشته است." او با این حال، مدعی شد که هدف اسرائیل انجام اقدام ایذایی بوده که توسط پدافند هوایی ایران دفع شد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در نشست مطبوعاتی خود در تهران حمله شنبه گذشته به پایگاه هوایی اصفهان را از نظر نظامی "اقدامی بی‌ارزش" خواند و گفت : "آنچه انجام شد حتا اسمش را نمی‌توانیم عملیات بگذاریم ...و مشابه آن را پیش از این نیز مشاهده کرده بودیم."

با این توصیف ناصر کنعانی تصریح کرد که به دلیل "بی اهمیت بودن" موضوع نیازی به تبادل پیام میان ایران و آمریکا هم نبوده است. پیشتر در اظهاراتی مشابه حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه با شبکه آمریکایی "ان‌بی‌سی" منکر هرگونه حمله اسرائیل به پایگاه هوایی اصفهان شد و گفت که اسرائیل با "اسباب بازی" قصد "عملیات ایذایی" علیه این پایگاه را داشت که با واکنش پدافند هوایی ایران روبرو شد.

همین ادعا را ناصر کنعانی امروز تکرار کرد و سه موشک کروز اسرائیل را که به انهدام رادار موشک‌های "اس ٣٠٠" پایگاه هوایی اصفهان منجر شدند "اشیاء کوچیکی" [کذا فی الاصل] نامید که به گفته او "به دنبال عملیات ایذایی بودند و خوشبختانه ...مورد اصابت قرار گرفتند." سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در بی اهمیت جلوه دادن این حمله اضافه کرد که "اسرائیل مسئولیتش را قبول نکرد."

با این حال، سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت ایران برای اظهار نظر درباره انهدام رادار موشک‌های "اس ٣٠٠" پایگاه هوایی اصفهان از خود سلب صلاحیت کرد و گفت : "در جایگاهی نیستم که اظهار نظر کنم. مقامات ذی‌ربط اعلام کردند که این عملیات ایذایی هیچ خسارتی نداشته است."

از قرار ناکامی حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به اسرائیل در سیزده آوریل گذشته مقامات جمهوری اسلامی را واداشته که از ادامه درگیری‌های مستقیم با اسرائیل فعلاً پرهیز کنند. در پی این حمله نافرجام و پاسخ اسرائیل به آن، علی خامنه‌ای، رهبر حکومت اسلامی ایران، یکشنبه دوم اردیبهشت در ملاقات با فرماندهان عالی نظامی کشور درصدد دلجویی از آنان برآمد و ضمن ستایش از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت که اصلاً مهم نیست که بیش از سیصد موشک و پهپاد پرتاب شده به روی اسرائیل به این کشور اصابت کردند یا نه. او گفت که این مسئله، کاملاً فرعی است.

در این حال، سردار پاسدار رسول سنایی‌راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی-سیاسی بیت رهبر جمهوری اسلامی امروز دوشنبه سوم اردیبهشت در هشدار به اسرائیل گفت : "هنوز بخش اصلی توان موشکی جمهوری اسلامی ایران [رو] نشده است... و استفاده از این توان هزینه‌های سنگینی برای دشمنان خواهد داشت". وی سپس مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران در حمله سیزده آوریل به اسرائیل عمداً از موشک‌های "نسل گذشته" خود استفاده کرد تا به ادعای او  "تجربه میدانی و یافته‌های جدیدی را" درباره توان دفاعی اسرائیل به دست آورد.
+4
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  حالا گیریم تو موقعیت بودی ، چه اظهار فضله ای میکردی ، چنان زدند که از پس گوشتون زد بیرون دیگه ، همون اسباب بازی‌هایی که امیر خردولاهیان گفت یا ریزپرنده هایی که همه رو زدین انداختین ، ولی ترکشش گرفت به پدافند و رادار پایگاه و همه رو غیر قابل مصرفشون کرد !! احمق .
  0
  15
  ‌سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.