نتایج یک نظرسنجی: قشر جوان آمریکا ترامپ را حلال مشکلات اقتصادی خود می‌دانند

العربیه: یک نظرسنجی جدید نشان داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین و نامزد حزب جمهوری‌خواه، اعتماد رای دهندگان را در ارتباط با نحوه تعاملش با پرونده تورم جلب کرده است، در حالی که جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی در تبلیغات انتخاباتی خود بر تعرفه‌های گمرکی و مشاغل متمرکز است.

این در حالی است که با توجه به نظرسنجی که «روبترز» از آن مطلع شده، اقشار جوان، ترامپ را حلال مشکلات اقتصادی خود می‌دانند.

این نظرسنجی نشان داد، هواداران روتین ترامپ، که عموما میانسال یا مسن‌تر هستند، مشارکت فزاینده و قابل توجهی را در حمایت از این نامزد جمهوری‌خواه نشان می‌دهند.

از سوی دیگر میزان حمایت از جو بایدن، نامزد دموکرات که اکثریت قاطع آرای جوانان را در سال 2020 به دست آورد، در میان این قشر، کاهش یافته است که می‌تواند امیدهای او برای پیروزی در دور دوم ریاست جمهوری را تضعیف کند.
موفقیت ترامپ در جذب قشر جوان
چه بسا مسائلی از قبیل حفاری‌های نفتی و مخالفت ترامپ با کنترل اسلحه و اعلام تعهد او نسبت به ممانعت از مهاجرت غیرقانونی، نظر موافق این قشر از رای‌دهندگان را به خود جلب کرده باشد. در صورت نزدیک ماندن نرخ تائید ترامپ به بایدن در میان قشر جوان تا پنجم نوامبر آینده، این همگرایی نسبی در مقایسه با پیروزی 24 نقطه‌ای بایدن درمیان جوانان در سال 2020، دستاورد بزرگی برای ترامپ خواهد بود.

از سوی دیگر نگرانی‌ها در مورد سن و سال بایدن و حمایت او از اسرائیل در جنگ علیه حماس در غزه، باعث کاهش نرخ حمایت از او در میان رای دهندگان جوان شده است.

نظرسنجی انجام شده توسط رویترز/ایپسوس در ماه مارس گذشته نشان داد که آمریکایی‌های 18 تا 29 ساله، بایدن را تنها با 3 درصد تفاوت (29 تا 26 درصد) بر ترامپ ترجیح می‌دهند، در حالی که بقیه، نامزد دیگری را ترجیح داده یا در این مورد که چه کسی رای آنها را به دست خواهد آورد، مردد هستند.

همچنین نشانه‌هایی حاکی از گرایش آرام جوانان به طرف حزب جمهوری‌خواه، به رغم تلاش‌های بایدن برای حفظ آنها در کنار خود از طریق لغو بدهی دانشجویان، گسترش مسکن ارزان قیمت و حذف محدودیت‌ها در خصوص حق سقط جنین، قابل مشاهده است.

بر مبنای نظرسنجی «ان‌بی‌سی نیوز»، شمار بیشتری از رای دهندگان به رویکرد ترامپ در قبال تورم و هزینه‌های زندگی که مهمترین نگرانی آنهاست، اعتماد دارند.
+6
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.