«ایکس» با دریافت پول به جنگ بات‌ها می‌رود

العربیه: ایلان ماسک اعلام کرد که شبکه اجتماعی «ایکس» متعلق به وی قصد دارد به منظور جلوگیری از «هجوم بی‌امان بات‌ها»، از کاربران جدید یک دلار پول برای پست کردن و لایک زدن و کامنت گذاشتن هزینه بگیرد.

ایکس در ماه اکتبر در جریان طرحی آزمایشی برای مقابله با بات‌ها، از کاربران جدید در نیوزیلند و فیلیپین یک دلار هزینه سالانه گرفت. کاربران جدید در آن دو کشور تنها پس از پرداخت پول توانستند در ایکس پست بگذارند.

در آن زمان ماسک ادعا کرد که دریافت هزینه سالانه یک دلاری باعث می‌شود عملیات نفوذ در ایکس «هزار برابر» دشوارتر شود. همچنین، سامانه کمک ایکس در پستی گفت که «این آزمایش برای تقویت تلاش‌های قابل توجه ما به منظور کاهش هرزنامه، نفوذ در پلتفورم ما، و مقابله با فعالیت بات‌ها طراحی شده است.»

ایکس در اوایل این ماه به کاربران هشدار داد که به طور گسترده‌ای حساب‌های جعلی که تبلیغات می‌کنند را پاک خواهد کرد. پشتیبانی ایکس در این باره گفت که در اثر این کار، تعداد فالوئرهای حساب‌های ایکس تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. شبکه اجتماعی تاکید کرد که «ما برای اطمینان از اینکه ایکس ایمن و عاری از بات‌ها است، یک شبکه گسترده را طرح‌ریزی کرده‌ایم.»

با این حال، ظاهرا اقدامات ایکس برای پاکسازی بات‌ها آنچنان که ماسک امیدوار بود موفق نبوده است. ماسک اخیرا اذعان کرد که ایکس هنوز با مشکل «مزرعه‌های ترولی تولیدشده توسط هوش مصنوعی» دست و پنجه نرم می‌کند، که به گفته وی به آسانی قادر به عبور از تست «آیا شما ربات هستید» هستند.

کارشناسان درباره اثر‌بخشی اقدامات ایکس برای مقابله با بات‌ها اظهار تردید کرده‌اند. آنها می‌گویند حل مشکل بات‌ها تقریباً غیرممکن است، چرا که تاکتیک‌های اسپمرها همیشه در حال تحول است، و بات‌ها برای جلوگیری از شناسایی خود به استفاده از هوش مصنوعی مولد روی آورده‌اند.
+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.