رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل در پی «شکست اطلاعاتی» منجر به حمله هفت اکتبر استعفا کرد

 آهارون حلیوه به محض تعیین جانشین برایش این مقام را ترک می‌کندرادیو فردا: آهارون حلیوه، رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل، که مسئولیت «شکست اطلاعاتیِ» منجر به حمله هفت اکتبر توسط گروه افراطی حماس را پذیرفته بود استعفای خود را تقدیم کرد.

حماس که توسط آمریکا و اروپا گروهی تروریستی قلمداد می‌شود روز هفتم اکتبر ۲۰۲۳ با هزاران نیروی خود به خاک اسرائیل هجوم برد، ۱۲۰۰ نفر را کشت و ۲۵۰ نفر را به گروگان گرفت.

این حمله بی‌سابقه به پاسخ متقابل اسرائیل به باریکه غزه منجر شد که تاکنون بیش از ۳۴ هزار کشته و ده‌ها هزار نفر دیگر مجروح برجا گذاشته و هنوز مشخص نیست که چه زمانی و چگونه پایان خواهد یافت.

در پی وقوع این حمله، رسانه‌ها فاش کردند که یک افسر اطلاعاتی ارشد در مقر فرماندهی جنوب اسرائیل هشدار دقیق در مورد وقوع این حمله را «سناریوی تخیلی» توصیف و به آن بی‌اعتنایی کرده است.

در همان هفته‌های آغازین جنگ غزه، سرلشگر آهارون حلیوه، رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل، مسئولیت این غفلت و شکست اطلاعاتی بی‌سابقه را پذیرفت و وعده داد که در زمان مناسب کناره‌گیری خواهد کرد.

حال ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای که روز دوشنبه، سوم اردیبهشت، منتشر شد خبر داده است که حلیوه استعفا کرده و به محض تعیین جانشینش این مقام را ترک خواهد کرد.

در حالی که آهارون حلیوه و چند مقام نظامی دیگر در پی حمله حماس قبول مسئولیت کرده‌اند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کشور، هنوز به طور مستقیم هیچ مسئولیتی را در این زمینه بر عهده نگرفته است.
+16
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  از شمال غزه تا اولین شهر کمتر از ۲۵ دقیقه راه است در عصر ارتباطات ۶ ساعت هیچ وسیله ارتباطاتی در دسترس نبود و حماس برای خودش راحت داشت تو کیبوزها میچرخید درتمام مرز غزه شمال و جنوب و شرق و غرب حتی یک رادیو نظامی نبود باشه من باور کردم.
  0
  3
  دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اسراییل کشور نسبتا کوچک و بسیار نظامی است ، در کمتر از چند دقیقه هلیکوپتر های شکاری پر سرعت به همه جا فرستاد می‌شود ، کل کشور اینترنت قوی دارد ، توانایی ماهواره ای بی نظیر ، با این‌وجود ساعت ها این متجاوزین اسلامی جنایت و تجاوز کردند . من بهیچوجه این داستان را درک نمیکنم ، به نظر من موساد و اطلاعات ارتش اسراییل واقف بوده که حمله در راه است ، اینها حتی در بیت رهبری جاسوس دارند ، موساد حتی مامورانی دارد که عربی را به لهجه غلیظ فلسطینی و حتی از نوع کوچه خیابانی صحبت می‌کنند ، حتی اطلاعات مصر هم از حمله واقف بود ، پس چرا این‌گونه شد ، حدس من اینه که راستگرایان مذهبی اسراییل خواهان ترسیم نقشه جدید اسراییل بزرگ و پاکسازی غزه و ایجاد بندر تجاری جدید هستند ، تو این وسط قربانی شدن چند جوان اسراییلی که مذهبی های تند رو آنها را اصیل نمیدانند را قابل قبول میدانستند ، اما جنایتکاران حماس که دستشان ساعت ها آزاد بود ، جنایت را در حد ۱۰ / ۱۵ نفر خاتمه ندادند و سلاخی غیر انسانی کردند ،
  0
  1
  دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  موساد هر چه قدر هم که قوی باشه انگشت کوچیکه کا. گ. ب و فرزندان خلف و مشروعش یعنی. fsb و svr نمیشه و همه طراحی حمله ۷ اکتبر (سالروز حمایت شوروی از جمال عبدالناصر و مصر. در مقابل کمک آمریکا به عزراییل) به کمک احزاب سوسیالیست فلسطینی و کمونیست های فلسطینی انجام شد فقط به دلیل اینکه عزراییل از اکراین حمایت کرد
  0
  2
  ‌سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  7اکتبر. تولد پوتین / svr کادوی تولد بهش دادن /۷ اکتبر. سالروز فضا پیمای. لونا۳ شوروی/سالروز. قانون اساسی شوروی/سالروز تاسیس آلمان شرقی/سالروز تولد هنریخ هیملر شکارچی اس اس جهودها/سالروز آفرینش جهان بر اساس تقویم یهود/سالروز حمله انتقامی ۱۱ سپتامبر آمریکا از افغانستان/
  0
  1
  ‌سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  در ضمن ۷ اکتبر. روزی است که تو این روز. یهودی ها جوایز نوبل رو بین خودشون تقسیم می کنند و به هیچ کس دیگه ای محل نمیزارن
  0
  1
  ‌سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.