مادر دادخواه ابوالفضل امیرعطایی: گواهی فوت و جواز دفن ندادند و شناسنامه‌اش را باطل نمی‌کنند

 ابوالفضل امیرعطایی از فاصله نزدیک در شهر ری هدف گلوله ماموران قرار گرفت و بعد از مدت‌ها کما و بیماری، سرانجام جان باخت.صدای آمریکا: مادر دادخواه ابوالفضل امیرعطایی می‌گوید مقامات جمهوری اسلامی نه تنها برای فرزندش «گواهی فوت و جواز دفن» صادر نکردند، بلکه «شناسنامه او را نیز باطل» نکرده‌اند.

مریم، مادر ابوالفضل امیرعطایی، نوجوان معترض کشته شده بر اثر شلیک مستقیم مأموران جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، روز شنبه اول اردیبهشت در یک برنامه زنده در اینستاگرام با مخاطبان خود سخن گفت و خطاب به مقامات جمهوری اسلامی تصریح کرد «شما گواهی فوت و جواز دفن برای بچه من صادر نکردید. چون باید می‌نوشتید با اصابت گان شات به سر» کشته شد، همان طور که در گزارش بیمارستان این را نوشتند.

او اضافه کرد: «گفتم آقا این در ایران عرف است که گواهی فوت و جواز دفن صادر می‌شود. چرا به من نمی‌دهید؟ چرا شناسنامه بچه مرا باطل نمی‌کنید؟ گفت خانم برو بیرون. به ما گفته‌اند ندهید. به ما گفته‌اند باطل نکنید. چرا نباید شناسنامه بچه من باطل شده باشد؟»

مادر ابوالفضل امیرعطایی همچنین فاش کرد که مقامات جمهوری اسلامی تلاش کرده‌اند او را تطمیع کنند و گفته‌اند «دیه به تو می‌دهیم و پول خون بچه را می‌دهیم و گفتم من نمی‌خواهم. مرا به زور بردید و گفتید هزینه‌های بیمارستان را به تو می‌دهیم.»

این مادر دادخواه همچنین گفت با ویدئوها و مستنداتی که در اختیار وکیل خود گذاشته،‌ او توانسته ثابت کند که ابوالفضل امیرعطایی را «این‌ها (مأموران حکومتی) زده‌اند.» مادر ابوالفضل امیرعطایی پیش از نیز گفته بود که فرزندش «به دست نیروهای حکومتی» کشته شده اما قاضی پرونده دستور شناسایی قاتل فرزندش را نمی‌دهد.

ابوالفضل امیرعطایی ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراضات شهر‌ ری، از فاصله نزدیک هدف یک گلوله گاز اشک‌آور قرار گرفت و مدت‌ها در کما بود. او پس از این که به هوش آمد، تنها چشم‌ها و یا انگشتان دستش را تکان می‌داد و پس از ماه‌ها بستری، پنجم خرداد ۱۴۰۲ جان باخت.
|هشدار: تصویر آزاردهنده| ابوالفضل امیرعطایی، معترض کشته شده در بستر بیماریدر پی جان باختن این نوجوان ۱۶ ساله، دادستان شهر‌ ری ادعا کرد که او در حالی که با موتورسیکلت برای خرید به منطقه دیلمان رفته بود، از پشت «جسم سختی» به سرش برخورد کرد.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.