وزیر دفاع اسرائیل: به اهداف خود در غزه دست نیافته‌ایم

العربیه: بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، گفت این کشور به اهداف خود در جنگ غزه تاکنون دست نیافته اما به اقدامات خود برای تحقق آن ادامه خواهد داد.

گانتس، یکشنبه دوم اردیبهشت، در پارلمان این کشور گفت، اسرائیل به تشکیل «دولتی جایگزین برای حماس» در غزه پایبند است. به گفته او، «این ماموریت مهم در تحقق دو هدف در جنگ غزه نقش دارد؛ بازگشت گروگان‌ها و کاهش توانایی‌های دولتی و نظامی حماس».

وزیر دفاع اسرائیل خاطرنشان کرد «مرزهای شمالی عرصه بزرگ‌ترین چالش است و به نقطه تعیین‌کننده در لبنان نزدیک می‌شویم.»

بر اساس آمار وزارت بهداشت غزه، شمار قربانیان حملات مستمر اسرائیل، از 7 اکتبر، به بیش از 34 هزار نفر رسیده و تعداد زخمی‌ها از 76 هزار تن فراتر رفته است.
دیلی میل: از 133 گروگان اسرائیلی تنها 40 نفر زنده هستند
روزنامه «دیلی میل»، یکشنبه دوم اردیبهشت گزارش داد، بر اساس ارزیابی سرویس امنیت عمومی اسرائیل «شاباک» مبتنی بر داده‌های اطلاعاتی جمع‌آوری شده از 7 اکتبر گذشته، از 133 گروگان نزد حماس در نوار غزه یا دیگر مناطق، تنها 40 نفر در قید حیات هستند.
 
این روزنامه به نقل از یک منبع امنیتی اسرائیلی نوشت: «دستیابی به داده‌های اطلاعاتی در مقایسه با قبل از 7 اکتبر گذشته، بسیار آسان‌تر شده و با توجه به حضور ما در این منطقه، اوضاع کاملا متفاوت است».
او افزود: «حماس می‌کوشد همه چیز را به کلی محرمانه و سری نگاه دارد و آنها هرگز همه گروگان‌ها و أجساد را آزاد نخواهند کرد».
 
یک منبع دیگر اسرائیلی نیز به این روزنامه گفت: «مذاکره بی‌سرانجام است و ما نمی‌توانیم در مورد آزادی صدها یا هزاران تروریست دیگر در ازای پس‌گرفتن اجساد گروگان‌ها مذاکره کنیم».
شروط السنوار
این در حالی است که «یدیعوت آحارونوت» جمعه گذشته نوشت که اسرائیل دو نوبت با دستیابی به معامله تبادل اسرا مخالفت ورزید و یحیی السنوار از چندین ماه قبل، پیش‌شرط‌های خود را تغییر نداده و آخرین پیشنهاد حماس به تل‌آویو، متضمن همان شروط بود.
 
به نوشته این روزنامه السنوار پیش‌شروط‌های خود را افزایش نداده بلکه به آنها پایبند مانده است.
 
«یدیعوت آحارونوت» نوشت: «السنوار به شدت نیازمند سوخت، دارو و غذاست بود و با آزادسازی گروگان‌ها موافقت کرده بود ولی زمانی که متوجه شد، شمار گروگان‌ها برای برآورده کردن پیش‌شرط معامله اسرا کافی نیست، خواستار تغییر این پیش‌شرط‌ها شد که با وتوی طرف اسرائیلی مواجه شد».
 
به نوشته این روزنامه طرف‌های اسرائیلی با این کار خود عملا به گروگان‌ها در طول 6 ماه گذشته گفتند که به جهنم رفته یا رهسپار مرگ شوند.
 
«یدیعوت آحارانوت» در ادامه نوشت: «دومین فرصت برای سرگرفتن این معامله در ماه گذشته و در اوج سیطره اسرائیل بر خان‌یونس دست داد که اسرائیل برگه مهمی برای دستیابی به توافق را دردست داشت و حماس به شرط عقب‌نشینی فوری اسرائیل، آماده دست برداشتن از شروط خود بود».
 
با این حال اسرائیل با إصرار به تقسیم نوار غزه، این شرط حماس را وتو کرد و نتانیاهو هم ضمن إصرار بر این وتو، احتمال سر گرفتن این معامله را بر باد داد.
 
طبق این گزارش، ارتش اسرائیل اکنون آماده دست برداشتن از تقسیم نوار غزه و اجازه دادن به بازگشت فلسطینیان به شمال است اما السنوار بار دیگر به دستور کار اصلی خود بازگشته است.
+5
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  از همون اولش معلوم شکست خوردید تو غزه، هنر شما کشتن زن بچه های بیگناه هست. اگر آمریکا و اروپا یه روز کمک ممکنه شما رو یه هفته ایی همتون نفله میشید 🤣
  11
  19
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  چطور ژندونی!!! یه بار جمله بندی ات رو بخون قبل از اینکه ارسال رو بزنی! فقط تیتر رو خوندی؟ هه هه!! از کجای اولش رو دیدی که فهمیدی شکست خوردن؟ گاگول جون! وقتی میگه به اهداف نرسیدیم یعنی هنوز کار داریم. نه اینکه نمیتونیم برسیم فرق است بین نرسیدیم و نمیتونیم برسیم. میخوای فرقش رو بکنیم چشمت ات حالیت شه؟
  9
  1
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  petrick - اشدود، اسرائیل
  وزیر دفاع اسرائیل کنونی اسرائیل یوآو گالانت هست.
  5
  0
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  بیا ، این احمق با این حرفش ، آب پاکی رو ریخت رو دست هواداران بی جیره و مواجب خیال پرداز و رویایشون که از تخریب کامل غزه و کشته شدن بیش از سی و سه هزار نفر که بیش از نیمی از اونها زن و بچه بیگناه بودند ( نسل کشی ) بالا و پائین میپریدند و واسه هم عشوه خرکی میومدند و به هم تبریک میگفتند !! نتانیاببببو قصاب ( هیتلر اسرائیلی و صهیونیست ) که گفت با پیزوری در غزه الان میریم رفح رو هم شخم میزنیم و پیزور میشیم !!! عجبا روزگار !! پس چرا این طرفدارای صهیونیست اینجا پیداشون نیست که بیان بگن وزیر دفاع نفوذیه سپاه در کابینه اسرائیله ، یا حداقل یه ماستمالی نیم بند بکنند ، این واقعیت رو که این کشتار بی نتیجه بود !! خوب عیب نداره هر کس ممکنه از رو ساده انگاری ، اشتباه محاسباتی داشته باشه ، فعلاً منفیها رو عشقه ، بدین که شاید کمی از درد این واقعیت تلخ کم کُنه !! ما که بخیل نیستیم ، بدین آقا بدین ، خرج ورنمیداره !!
  2
  8
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  ما گفتیم اینها رو به ما در این سایت توهین شد ولی واقعا آرزوی قلبی من امنیت و آرامش برای هر دوطرف است. نکته‌ای که وجود داره حماس از کجا میاد؟ تاکنون در این جنگ حداقل ۹۲ هزار کودک یتیم شده و دست پدر و مادر را بر سر خود نخواهد دید سربازان حماس از همینها خواهند آمد حتی تعجب نکنید اگر یک هیتلر از میان آنان سر برآورد.
  0
  2
  دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  Momijii - توکیو، ژاپن
  گفتن حقیقت سخته و معمولا آدمی که حقیقت رو میگه بعلت ساده انگاری شخصی افراد مورد حمله کلامی حتی فیزیکی قرار میدهند. خیلی جالبه آنقدر فضا دو قطبی میشه که فکر میکنند مثلا افرادی مثل شما دشمنی شخصی مثلا با یهودیها یا یک گروع انسانی دارید. بیخود خود را آزار ندهید حرف‌های شما درست است. در زمان نازی‌ها هم افراد کمی میگفتند عینک ایدولوژی هیتلر همه را به فنا خواهد داد دیگران به علت تبلیغات گوش نمیدادند دیدیم چه شد. ما هم داریم افراط زمان خود را مرور میکنیم زنده و پیروز باشید.
  0
  2
  دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.