رسانه اسرائیلی: شهردار فرایبورگ آلمان یا استعفا دهد یا به خواهرخواندگی این شهر با اصفهان خاتمه دهد

یورونیوز: یک سخنگوی سابق ارتش اسرائیل می‌گوید به دلیل حملاتی که جمهوری اسلامی به اسرائیل انجام داده، شهر فرایبورگ آلمان باید روابط خواهرخواندگی خود را با شهر اصفهان قطع کند.

روزنامه جروزالم پست اسرائیلی در گزارشی به نقل از جاناتان کانریکوس، سرهنگ دوم بازنشسته که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ یکی از سخنگویان بین‌المللی ارتش اسرائیل بود می‌گوید شهر اصفهان به شدت نظامی شده و فرایبورگ آلمان باید روابط خود را با این شهر قطع نماید.

 او در گفتگو با این روزنامه ضمن بیان این مطلب می‌افزاید: «برای من بسیار عجیب است که شهری در دنیا هنوز با یک نهاد رسمی از جمهوری اسلامی ارتباط داشته باشد. این مشارکت پیامی را به رژیم متخاصم ایران می‌فرستد.»

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در گزارش خود مارتین هورن، شهردار شهر فرایبورگ آلمان را، فردی «حامی جمهوری اسلامی» خطاب کرده و گفته اصفهان شهری به شدت نظامی شده است که در حملات ایران به اسرائیل نقش مهمی داشته است. این رسانه اسرائیلی همچنین حضور گروهی از بسیجیان و حامیان حکومت پس از حملات ایران به اسرائیل در اصفهان را نشانه‌ای از جشن‌گرفتن شهروندان اصفهان در حمله به اسرائیل دانسته است.

این رسانه در ادامه گزارش خود که به نظر هدفش تحت فشار قرار دادن شهردار فرایبورگ است، با افرایم زوروف، رئیس مرکز سیمون ویزنتال در اورشلیم گفتگو کرده و به نقل از او نوشته است: «مشارکت اصفهان و فرایبورگ واقعا احمقانه است  چنین قراردادهای خواهر خواندگی ایران را تشویق می‌کند تا هرکاری که دلش می‌خواهد انجام دهد و مرگ و ویرانی را گسترش دهد.»

این زن اسرائیلی در ادامه مدعی شده که اقداماتی که شهرداری فرایبورگ انجام می‌دهد با نگرش عمومی در آلمان همخوانی ندارد. او همچنین مدعی شده که اصفهان «مرکز تولید سلاح‌های هسته‌ای ایران» است؛ ادعای خانم زوروف در حالی مطرح می‌شود که با وجود انتقاداتی که از سوی کشورهای غربی در خصوص پیشرفت در برنامه هسته‌ای ایران مطرح می‌شود، اما تاکنون هیچ کشور و یا نهاد بین‌المللی مدعی نشده که ایران به تسلیحات اتمی دست یافته است.

این رسانه اسرائیلی در ادامه گزارش خود مدعی شده که فرایبورگ به یکی از مهمان‌نوازترین شهرهای اروپایی برای جمهوری اسلامی تبدیل شده است. جروازلم پست همچنین جو بایدن را به «مماشات در برابر جمهوری اسلامی» متهم کرده و شهردار فرایبورگ را هم عاملی در این مسیر توصیف نموده است.

فرایبورگ یک شهر دانشگاهی در جنوب غربی ایالت بادن وورتمبرگ آلمان واقع شده است. دو شهر فرایبورگ و اصفهان در سال ۲۰۰۰ و در دوران ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی با یکدیگر روابط خواهر خواندگی امضا کردند؛ رخدادی که البته بیشتر تشریفاتی است و در برخی موارد به همکاری‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشگاهی میان شهرهایی که چنین روابطی را با یکدیگر امضا می‌کنند، می‌انجامد.

این رسانه اسرائیلی در ادامه گزارش مفصل خود، با نقل قول‌هایی از امام جمعه اصفهان و فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران نتیجه‌گیری کرده که رابطه خواهر خواندگی میان فرایبورگ آلمان و اصفهان خطری برای اسرائیل است و یا شهردار فرایبورگ باید از سمت خود استعفا دهد و یا اصفهان و فرایبورگ از یکدیگر طلاق بگیرند.
+10
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  نه این کار بین دو خواهر اصلا درست نیست ، میتونند رفت و آمد هاشونو کم کنند
  5
  40
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  MahlaTG - ساری، ایران
  زدن 30 هزار نفرو به کشتن دادن. به خواهر خواندگی شهری مثل اصفهان آنهم با یک شهر آلمانی ایراد میگیرند. بدبخت هیتلر آنقدر هم نفهم نبود.
  15
  34
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اصفهان که دیگه جمهوری اسلامی نیست، اصفهان جز ایران هست ببین این اسرائیل ها چقدر عقده ایی هستن میخوان عقدشونو روی شهر ایرانی اصفهان خالی کنند
  2
  18
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  اینم یه تندرو بیشعور مثل سردارای خودمون،
  1
  17
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  این رسانه..زیادی خورده است ولی دارد آروغ ناشتا میزند! اصفهان گوهر تابان تاریخ مشرق زمین است چه ربطی به جمهوری اسلامی دارد؟
  1
  6
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.