خامنه‌ای: تعداد موشک‌های به هدف‌‌خورده موضوعی فرعی است

خامنه‌ای در حالی حمله نظامی به خاک اسرائیل را موفق خواند که بنا به اعلام ارتش اسرائیل، ۹۹درصد از پرتابه‌های هوایی سپاه در حمله اخیر رهگیری و خنثی شد (عکس آرشیو)دویچه وله: علی خامنه‌ای ظهر یکشنبه در دیدار با فرماندهان نظامی با اشاره به حملات اخیر به خاک اسرائیل "تعداد موشک‌های شلیک‌شده" و یا "موشک‌های به هدف اصابت‌کرده" به اسرائیل را "موضوع دست دوم و فرعی" خواند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به حملات اخیر به خاک اسرائیل، "تعداد موشک‌های شلیک‌شده" و یا "موشک‌های به هدف اصابت‌کرده" به اسرائیل را "موضوع دست دوم و فرعی" خواند.

خامنه‌ای در دیدار خود با فرماندهان نیروهای مسلح که امروز یکشنبه دوم اردیبهشت به مناسبت روز ارتش و سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد حملات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به خاک اسرائیل را "موجب ایجاد احساس شکوه و عظمت" جمهوری اسلامی توصیف کرد.

او همچنین با بی‌اهمیت جلوه دادن این موضوع که تنها تعداد اندکی از پرتابه‌‌ها به خاک اسرائیل رسیده‌اند، مدعی شد که موضوع اصلی "ظهور و اثبات قدرت نیروهای مسلح در عرصه بین‌المللی" است و این موضوع باعث "ناراحتی طرف مقابل" شده است.

خامنه‌ای همچنین خواستار آن شد که نیروهای نظامی، "نوآوری در تسلیحات و شیوه‌ها و همچنین شناخت روش‌های دشمن" را در دستور کار خود قرار دهند.

او از حمله سپاه در پاسخ به حمله‌ هوایی منتسب به اسرائیل به ساختمان مجاور سفارت ایران در دمشق در ۱۳ فروردین تقدیر کرد و آن را "لحاظ شدن تدبیر در اقدامات نیروهای مسلح" خواند.

رهبر جمهوری اسلامی افزود: «حوادث گوناگون با هزینه و دستاورد همراه هستند و مهم آن است که با تدبیر، از هزینه‌ها کاسته و بر دستاوردها افزوده شود و این کاری است که نیروهای مسلح در حوادث اخیر به خوبی انجام دادند.»

در حمله هوایی اسرائیل محمدرضا زاهدی، از فرماندهان نیروی قدس سپاه در ساختمان مجاور سفارت ایران در دمشق کشته شد. این در حالی است که حمله تلافی‌جویانه سپاه پاسداران علیه اسرائیل هیچ کشته‌ و خسارت قابل توجهی در پی نداشت. بنا به اعلام ارتش اسرائیل، ۹۹درصد از پرتابه‌های هوایی سپاه پاسداران در حمله اخیر رهگیری و خنثی شد.

اظهارات خامنه‌ای در حالی بیان می‌شود که به گفته دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل "بیش از ۳۰۰ تهدید از انواع مختلف" از سوی جمهوری اسلامی ناموفق بود و "با برتری هوایی و فناوری اسرائیل روبرو شد که با یک ترکیب قدرتمند و رزمی توأم بود و به طور مشترک بخش بزرگی از تهدیدها را رهگیری کرده‌اند."

تاکید خامنه‌ای بر بی‌اهمیت بودن این موضوع که تنها تعداد اندکی از پرتابه‌‌ها به خاک اسرائیل رسیده‌اند در حالی است که به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، "از میان ۱۷۰ شی پرنده بدون سرنشینی که ایران شلیک کرد، صفر فروند از آن‌ها به خاک اسرائیل نفوذ کرد" و همچنین "ده‌ها شیء پرنده توسط جنگنده‌های اسرائیلی و پدافند هوایی اسرائیل و "نیروی هوایی و پدافند هوایی شرکای اسرائیل" سرنگون شد.

بر اساس اعلام مقام‌های نظامی اسرائیل، از بیش از ۳۰ موشک کروزی که جمهوری اسلامی به سوی اسرائیل شلیک کرد، هیچ کدام نتوانست به اسرائیل رخنه کند.

سخنان خامنه‌ای و تاکید او مبنی بر "ظهور و اثبات قدرت نیروهای مسلح در عرصه بین‌المللی" همچنین در حالی بیان می‌شود که به گفته دانیل هاگاری: «از بیش از ۱۲۰ موشک بالستیک، تنها چند فروند به اسرائیل رسید و بقیه رهگیری شد."

همچنین به گفته او، از بین چند فروند که در منطقه پایگاه هوایی نواتیم فرود آمد، "تنها خسارتی جزئی به زیرساخت‌ها وارد شد."
+13
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  موضوع اصلی ، درست به هدف و وارد به محفظه شدن موشک سعید طوسی هست که حضرت آغا رو مشعوف و خوشحال کرده !!
  6
  50
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  خوب معلومه که این آخوند منفور تعداد موشک های به هدف خورده را موضوعی فرعی بنامد چون نه سواد نظامی دارد که بتواند نظر تخصصی در مورد ابعاد موفقیت یا شکست این حملات‌ موشکی را بدهد و نه کسی نظر این آخوند روضه خوان را ارزشی قائل می شود. بهتر نیست که وقتش را با دوست پسرش سعید طوسی بگذراند و خودش را وارد مسائل نظامی نکند
  15
  52
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  ,نه ۳۰۰ عدد تعداد پرتابه ها مهم بود نه ۱۷ هزار میلیارد تومن هزینه شان نه ساقط شدن ۹۹/.شان.مهم این بود که تو بعد از ۴۵ سال رجز خونی تل آویو و حیفا رو با خاک یکسان میکنم دستت برا همه دنیا رو شد که فقط میتونی. با این اسباب بازیا باغ ریحانه شیرازو با خاک یکسان کنی با پهپاد تو سیم‌های برق عراق گیر کنی
  2
  21
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران
  من به این پیغمبر کاری ندارم ولی در عجب هستم که آنهاییکه این مشنگ خر حسابشون میکند مثل یک مشت گاوه نشخوار کن این همه توهین را از یک ملا قبول میکنند.که آنها را احمق حساب کرده. خاک بر سرتون، فردا جواب فرزندان خودتون چی خواهید داد؟
  15
  26
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  تو چهارشنبه سوری هم نارنجکهای عمل کرده رو حساب میکنن، اونوقت این بابا میگه فقط چون زدیم اقتدار بوده! 😀😀 ٣٠٠ تا زدین هیچ .. نخوردین سه تا زدن نه رادار کار کرد، نه اس ٣٠٠ نه هیچ پدافند دیگه ای زارت هم خورد به همونجا که باید میخورد.
  3
  24
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  َپارتیزان - سپیدار، ایران
  ملت گول نخورید، همش نمایش بود. تو نزن من هم نمیزنم.
  14
  17
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.