بابک تقوایی: رادار مستقر در نطنز در پی حمله هوایی اسراییل از بین رفت

 بابک تقوایی: رادار مستقر در نطنز در پی حمله هوایی اسراییل از بین رفت.

تصاویر ماهواره‌ای حاکی از «انهدام یا آسیب به بخش راداری» سامانه اس-۳۰۰ اصفهان است
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز جمعه در گزارشی نوشت که تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد در حمله اسرائیل به پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان، بخش مهمی از سیستم‌های پدافندی اس-۳۰۰ در این پایگاه هدف قرار گرفته است.
 
این گزارش اضافه کرده است، بخشی از سامانه‌ پدافند هوایی اس-۳۰۰ که برای ردیابی اهداف استفاده می‌شود، در این حمله «منهدم شده یا آسیب» دیده است.
 
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز همچنین می‌گوید در این حمله به نقاط دیگر این پایگاه هشتم شکاری اصفهان و فرودگاه مجاور آن آسیبی وارد نشده است.
 
در همین زمینه، شبکه ای‌بی‌سی نیوز شامگاه جمعه به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت اسرائیل در حمله خود یک سایت راداری پدافند هوایی در نزدیکی اصفهان را هدف قرار داد که بخشی از حفاظت از تأسیسات هسته‌ای نطنز است و احتمال می‌رود که آن را «از بین برده باشد اما این ارزیابی هنوز مقدماتی است».
 
با این حال یک حساب کاربری نورنیوز نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در شبکه ایکس به نقل از یک مقام مسئول که به نام او اشاره‌ای نشده، نوشته: «فضاسازی رسانه‌های غربی درخصوص آسیب‌دیدن بخشی از سامانه پدافند هوایی ایران در جریان مقابله روز جمعه با چند ریزپرنده در اصفهان کذب محض است.»
این مقام مسئول مدعی شده که «این رسانه‌ها به دنبال دستاوردسازی و خارج کردن رژیم اسرائیل از انفعال پس از عملیات موفق وعده صادق هستند.»
+36
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  جهت رو کم کنی بیشتر ، اگر اسرائیل می‌تواند رادار بیت رهبری را بزند .
  3
  29
  یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.