آریان یاوری، از بازداشت‌شدگان اعتراضات، بر اثر خودکشی درگذشت

ایران وایر: سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش کرده که «آریان یاوری»، از بازداشت‌شدگان اعتراضات «زن،زندگی،آزادی» با خودکشی به زندگی خود پایان داده است.

آریان یاوری، جوان ١٩ ساله کُرد و اهل شهر بوکان، که پیشتر در اعتراضات سراسری بازداشت شده بود، بامداد روز پنج‌شنبه ٣٠ فروردین ماه اقدام به خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد.

هه‌نگاو به نقل از منبعی مطلع نوشته که آریان یاوری اخیرا توسط نهادهای امنیتی و از جمله از سوی فردی به نام «احمد علی‌پور»، عضو بسیج در بوکان مورد تهدید قرار گرفته بود.

بنا بر این گزارش، آریان یاوری، دی ماه ١٤٠١ در جریان اعتراضات شهر بوکان بازداشت شد. او پس از ٧٠ روز با وثیقه از زندان مرکزی بوکان آزاد شده بود.
+20
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  هر جان جوانی که در این روزگار نحس فدایآزادی خاک ایران میشود، عزم ملت را در براندازی ضحاک جزم تر میکند.
  7
  90
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  و باز هم هستند فسیلان بی مغز و نادانی که این روزها در مصاحبه ها و حرفهایشان به حمایت از سپاه جنایتکار میپردازند با ادعای اینکه این شیاطین جنایتکار اشغالگر همه بد نیستند و سرباز ایرانند..
  19
  81
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  خودکشی چیه ؟ چند نفر ؟ این اصلا صحت نداره . مادر به خطا ها قرص میدهند و تا برسند به منزل می میرند. اینها خودکشی نکردن بلکه کشتند .بگویید شهید راه آزادیخواهی شدن.این سانسور را حذف کنید تا چند تا دری بری نثارشان کنیم . شیر و سوار و غیره که تو سایت هست بدون سانسور
  18
  74
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  جای نگرانی نیست، چون همه این جنایات دانسته آگاهانه و با نقشه قبلی صورت گرفته اند، پس از پیروزی قریب به اتفاق مردم ایران، تمامی جنایتکاران بدست خانواده نزدیکان دوستان و آشنایان با انتخاب ابزار حتما و حتما جهت بازپرسی تحت بازجویی قرار خواهند گرفت. ناگفته نماند، اگر اولیای دم و نزدیکان انها در جریان بازجویی ها باعث قطع عضو به هر طریقی اقدام نمایند به هیچ کس و هیچ نهاد و ارگانی جوابگو نخواهند بود فلذا در امر بازجویی دقت کامل مبذول دارند و عجله ای برای مرگ آنها نداشته باشند. تکنیک های بازجویی را خود آن عزیزان با توجه به محل تولد خود مثلاً تکنیک های کردی یا آذری و غیره تایین خواهند کرد، اگر آنها بسیار تمرد کرده و موقور نیامدند و حقایق را بروز ندادند، از تکنیک منقل چرخان بنا به ذوق و سلیقه هر منطقه استفاده گردد. شب دراز است و قلندر بیدار، ایرانیان میهن پرست در جای جای گیتی منتظرند که کفتاران به خواب بروند....به به.. کاری کنیم تا خون کثیفشان در رگهای بی ریشه اشان یخ ببندند....وای بر حالتان. بلایی به سرتان بیاوریم تا هر ثانیه از خدای دروغین تان طلب مرگ کنید😡🤬🤕
  17
  51
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  آخر بی شرفها شما چه از جان جوانان این مرز و بوم میخواهید؟ ننگ و نفرت بر یکایک شما بسیجیان، نیروی انتظامی، سپاه، لباس شخصی ها و و و باد. فراموش نکنید روز انتقام نزدیک است.
  38
  57
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.