نیویورک‌تایمز: در حمله اسرائیل به اصفهان بخش مهمی از پدافند هوایی ایران آسیب دیده است

بمباران پایگاه هشتم شکاری در اصفهانالعربیه: روزنامه «نیویورک‌تایمز» با استناد به تصاویر ماهواره‌ای گزارش داد بخش مهمی از سامانه پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری ارتش ایران در اصفهان در حمله منتسب به اسرائیل آسیب دیده است.

این روزنامه، شنبه اول اردیبهشت، در گزارشی نوشت تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد در این حمله از مهمات هدایت‌شونده دقیق برای هدف‌ قراردادن پایگاه هوایی شکاری استفاده شده است. حمله‌ای به گفته نیویورک‌تایمز، منجر به آسیب یا انهدام رادار مورد استفاده در سامانه پدافند هوایی «اس-300» شد.

به گزارش رسانه‌ها، اصفهان در ساعات اولیه جمعه 31 فروردین شاهد چندین انفجار بود. عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد این انفجارها ناشی از رویارویی پدافند هوایی با «چند شی پرنده» بود. رسانه‌های وابسته به سپاه نیز مدعی شدند که این حمله با سه پهپاد صورت گرفته است.

بر اساس گزارش تلویزیون دولتی ایران، سامانه پدافند هوایی به پهپادهای کوچکی در آسمان شهر اصفهان شلیک کرد. اما روزنامه اسرائیلی جروزالم‌پست در این زمینه نوشت: «این حمله با شلیک موشک‌های دوربرد و بدون استفاده از پهپاد یا موشک‌های زمین به هوا انجام شده است.»

منابع امنیتی و دولتی اسرائیل در گفت‌وگو با روزنامه جروزالم پست تایید کردند، این حمله را اسرائیل انجام داده اما «به دلایل استراتژیک» مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

در پاسخ به حمله منتسب به اسرائیل علیه کنسولگری ایران در دمشق، سپاه پاسداران صدها پهپاد و موشک را به سوی اسرائیل شلیک کرد اما هیچ‌گونه خسارت جانی یا مادی در پی نداشت.

مقامات اسرائیلی اعلام کردند که به حمله پرتابه‌های ایران پاسخ «قاطعانه و روشن» خواهند داد. رسانه‌های غربی به نقل از مقام‌های اسرائیلی گزارش دادند، تل‌آویو با هدف‌قراردادن اصفهان به حمله سپاه پاسداران پاسخ داده است که شاید آغازی برای سلسله حملات بعدی باشد.
 منشه امیر: واکنش اسراییل یک شاهکار نظامی بود؛ حالا توپ در زمین رژیم ایران است
+39
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  BlackJack - لندن، انگلستان

  تنها چیزی که آخوند وطن فروش آدمکش بلده هدف قرار دادن و کور کردن چشم زن و بچه مردم ایرانه. حالا ببینید کدوم بچه آخوند دزدی این وسط حق دلالی گرفته که همچین آهن پاره روسی رو به اسم دفاع هوایی به چند برابر قیمت از پوتین کلاهبردار بخره ور داره بیاره ایران.
  2
  25
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  مهم نیست برای زدن مردم ایران از نزدیک به اندازه کافی دوشکا و ضد هوایی دارن نگران نباشید 😡🤬
  3
  24
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.