سپاه معاملات ارزی در امارات را هم امنیتی کرد/ فرزند فرمانده سپاه در نقش «عامل غیر رسمی»

 درهم اماراتصدای آمریکا: گزارش اختصاصی صدای آمریکا از فعالیت صرافی‌های ایرانی رسمی و غیر رسمی در امارات متحده عربی نشان می‌دهد که نهادهای امنیتی با تهدید فعالان بازار، معاملات بازار ارز در امارات را نیز تحت کنترل خود در آورده‌اند و بانک مرکزی در حال تزریق درهم به بازار ارز در امارات است.

یک فعال بازار ارز در امارات به صدای آمریکا گفته است که تا پیش از حمله موشکی جمهوری اسلامی به اسرائیل و افزایش قیمت دلار به بالای ۷۰ هزار تومان، روزانه گردش ۵۰۰ هزار دلاری با ایران به صورت دلار یا درهم داشتیم که با تماس ماموران امنیتی و تهدید به برخورد از سوی آنها، فعلا متوقف شده است.

این فعال بازار ارز گفته است که جلسه‌ای بین فعالان سرشناس و بزرگ بازار ارز در دبی با فرستاده دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی در یکی از رستوران‌های معروف دبی برگزار شد و همه حاضران برای همراهی با اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات توجیه شدند.

یک فعال دیگر از دخالت غیر مستقیم بانک مرکزی در بازار امارات خبر داد و به صدای آمریکا گفت که فرزند یکی از فرماندهان سپاه با تشکیلاتی که در ایران و امارات دارد، به عنوان «عامل غیر رسمی» بانک مرکزی ایران اقدام به تزریق درهم به بازار و کنترل قیمت کرده است.

براساس اطلاعاتی که این فعال بازار که نخواست نامش فاش شود به صدای آمریکا داده، بانک مرکزی ایران برخی روزها تا ۱۰۰ میلیون درهم از طریق این شخص به بازار ارز دبی تزریق کرده است.

اطلاعات کسب شده صدای آمریکا نشان می‌دهد که بانک مرکزی جمهوری اسلامی با همکاری اطلاعات سپاه به دنبال انتخاب افراد بیشتری برای کنترل بازار ارز در دبی هستند تا از طریق تزریق درهم به این بازار از نوسانات ارز در بازار تهران جلوگیری کنند.

بررسی صدای آمریکا از اسناد به دست آمده از هک دستگاه‌های امنیتی و دولتی جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که دخالت بانک مرکزی در بازار درهم در دبی سابقه داشته است.

در یکی از این اسناد که در اختیار صدای آمریکا هم قرار گرفته، بر اساس نامه‌ای که محمدرضا فرزین به عنوان رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی در تاریخ ۲۱ شهریور سال ۱۴۰۲ به ابراهیم رئیسی نوشته، بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز مجوز تزریق و دخالت ۲ میلیارد درهمی در بازار دبی تا پایان سال ۱۴۰۲ را تقاضا کرده بود.

در پی حمله موشکی وپهپادی جمهوری اسلامی به اسرائیل، نگرانی‌ها در بازار ایران به اوج رسید و هر دلار آمریکا در بازار ایران از ۷۰ هزار تومان عبور کرد که با ورود نهادهای امنیتی، معاملات بازار به صفر رسید.

گزارش اختصاصی صدای آمریکا از بازار تهران نشان می‌دهد که با افزایش قیمت ارز و ایجاد فضای امنیتی پیرامون این بازار، دلار کماکان در نزدیکی ۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که نشان دهنده تداوم نگرانی‌ها در بین سرمایه‌گذاران خرد است.
+3
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  کشور های جنوب خلیج فارس بعلت منافع سرشاری که از وجود جمهوری نکبت اسلامی میبرند ، در صورت امکان تغییر رژیم حکومت اسلامی بوسیله مردم ایران نهایت مخالفت خودشان را با کمک به ج.ا نشان خواهند داد و بصورت شاکی خصوصی مقابل تغییر رژیم خواهند ایستاد . وجود رژیم منحوس اسلامی بنفع تمام دولت های منفعت پرست دنیا میباشد و فقط بضرر ملت ایران میباشد .
  30
  37
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.