نخستین تصاویر ماهواره ای از پایگاه اصفهان بعد از حمله اسراییل

ایران بریفینگ: پس از وقوع حملات بامدادی در اصفهان بود که در رسانه‌ها اخبار ضدونقیضی بسیاری منتشر شد، اسرائیل نیز مطابق معمول درقبال این حمله سکوت کرده و‌جمهوری اسلامی نیز بطور کل منکر وقوع هر حمله‌ای شد. اکنون با توجه به تصاویر ماهواره‌ای می‌شود گفت حمله به سایت پدافندی S-300PMU-2 مستقر در نزدیکی پایگاه هشتم شکاری اصفهان بوده است.

براساس تصویر فوق از محل استقرار آتشبار سامانه پدافندی S-300PMU-2 در پایگاه هشتم شکاری، آسیب دیدن رادار درگیری این سامانه پدافندی و سپس انتقال آتشبار به محل دیگر (تاسیسات اتمی نطنز) مشهود است.

نکته اول : نسخه S-300PMU-2 خریداری شده توسط ایران، برخلاف سایر نسخه‌ها از رادار درگیری 30N6E2 (مشترک با رادار درگیری سامانه S-400) برای درگیری با اهداف هوایی استفاده می‌کند.

به این ترتیب نام رادار درگیری S-300 ایران در این تصویر رادار 92N6E (احتمالا باور) ذکر شده است، که مشخص می‌کند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی خود به S-300 اطمینان ندارد و‌ از سامانه دیگری هم برای پوشش استفاده می‌کنند.
نکته دوم : علاوه‌بر انهدام کامل رادار، علائمی از وقوع انفجار، آتش‌سوزی و اثرات اصابت پرتابه بالستیک در تصویر مشاهده می‌شود که باتوجه به این تصویر و با این کیفیت، اثر واضحی از اصابت دیده می‌شود.

نکته سوم : تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده، توسط گیدز توسط توسط رادارهای روزنه مصنوعی به ثبت رسیده که به دلیل نداشتن کیفیت قابل قبول، تصاویر مناسبی برای نتیجه‌گیری اصابت به رادار فوق نیست. به این ترتیب، باید تا زمان انتشار تصاویر با کیفیت بالا و با دید روزانه، صبر کرد.
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  این ارزیابی و تخریب سیستم دفاعی بود حمله بعدی رو هوا فرستادن.
  6
  31
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در جنگ های مدرن اول باید رادار طرف مقابل را کور کرد تا قادر به مقابله نباشد
  7
  39
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.