واکنش حسین شریعتمداری به حمله اسرائیل؛ مانند توپ میرزا آقاسی بود

حسین شریعتمداری سردبیر روزنامه کیهان، در یادداشتی به حمله روز گذشته اسرائیل به پایگاه هوایی اصفهان پرداخت و نوشت:
 
«تب تُند آن دسته از رسانه‌های آمریکایی و اروپایی که از واکنش اسرائیل به عملیات بزرگ و محیرالعقول «وعده صادق» خبر داده بودند! خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت فرو کش کرد و نوبت به عقب‌نشینی همراه با شرمندگی رسید و این پرسش که رژیم صهیونیستی به کدام نقطه حمله کرده است بی‌پاسخ ماند.»

۱- درباره میرزا آقاسی، صدر اعظم محمد شاه قاجار نقل کرده‌اند به شاه گفته بود درحال ساختن توپی است که با آن می‌توان از دارالخلافه تهران به سن‌پترزبورگ (واقع در شمال غرب سوریه) شلیک کرد! بعد از چند ماه، توپی که میرزا آقاسی وعده داده بود آماده شد و از محمد شاه برای بازدید و مشاهده اولین شلیک دعوت کرد. اما، هنگام آزمایش گلوله درون لوله توپ منفجر شد و تعدادی از خدمه توپ را لت و پار کرده و کشت. شاه با عصبانیت به او گفت؛ این بود آن توپی که قرار بود از تهران به سن‌پترزبورگ شلیک کند؟! و میرزا آقاسی گفت: قربانت گردم! وقتی این توپ خودی‌ها را این‌طور لت و پار کرده، تصور بفرمایید که با دشمنان چه کرده و چه بلائی بر سر آن‌ها آورده است؟! ...

یغمای جندقی در یک رباعی به این ماجرا اشاره کرده و سروده است.

نگذاشت به مُلک شاه حاجی درمی

شد صرف قنات و توپ هر بیش و کمی

نی مزرع دوست را از آن آب نمی‌نی که دل خصم را از آن توپ غمی

نیم بیت آخر دور از ادب بود، تغییرش داده‌ایم!

۲- سحرگاه دیروز شماری از مردم اصفهان صدای انفجاری شنیدند و همزمان برخی از رسانه‌های آمریکایی و اروپایی برنامه‌های عادی خود را قطع کرده (BREAKING NEWS) و از حمله اسرائیل به یکی از مراکز هسته‌ای یا نظامی ایران خبر دادند! بی‌آن که توضیح و یا خبر بیشتری به آن بیفزایند! مقامات رژیم صهیونیستی در این باره سکوت کرده و تاکنون نیز رسماً در این زمینه خبری منتشر نکرده‌اند! ساعاتی بعد معلوم شد که چهار فروند کواد‌کوپتر (ریز پرنده) از سوی عوامل داخلی رژیم صهیونیستی به پرواز درآمده بودند که سه عدد آن‌ها با پدافند ایران منهدم شده و چهارمین کواد‌کوپتر نیز در آسمان منفجر شده است. برخی رسانه‌ها نیز از شلیک یک موشک «اسپارو» خبر دادند که پوسته آن در عراق پیدا شده است! ولی توضیح نمی‌دهند که کلاهک انفجاری آن چه شده است؟! و به کدام نقطه اصابت کرده است؟!

۳- تب تُند آن دسته از رسانه‌های آمریکایی و اروپایی که از واکنش اسرائیل به عملیات بزرگ و محیرالعقول «وعده صادق» خبر داده بودند! خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت فرو کش کرد و نوبت به عقب‌نشینی همراه با شرمندگی رسید و این پرسش که رژیم صهیونیستی به کدام نقطه حمله کرده است بی‌پاسخ ماند. یکی از رسانه‌های آمریکایی که مدعی حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران شده بود، ساعاتی بعد مصاحبه رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را منتشر کرد که گفته بود به هیچیک از تاسیسات هسته‌ای ایران حمله نشده و هیچ آسیبی نرسیده است‌...

چند ساعت قبل CNN گزارش داد «تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که هیچ اتفاق خاصی برای پایگاه هوایی اصفهان رخ نداده است. این تصاویر نشان می‌دهد نه چاله عمیقی در پایگاه هوایی اصفهان وجود دارد و نه به ساختمانی آسیب رسیده است. این تصاویر ساعت ۱۰:۱۸ صبح امروز (۳۱ فروردین) را در این پایگاه نشان می‌دهند».

۴- حالا به اظهارات و نظرات اعلام شده از سوی رسانه‌ها و برخی از مقامات رسمی رژیم صهیونیستی توجه کنید! این اظهارات به وضوح نشان می‌دهند که ماجرای حمله اسرائیل به ایران، تکرار همان داستان مضحک توپ حاج میرزا آقاسی است. بخوانید!

- «بن گویر» وزیر امنیت رژیم صهیونیستی درباره ادعای حمله اسرائیل به ایران توئیت زده و نوشته است «مسخره و بی‌خاصیت بود»!

- «یائیر لاپید»، با این که رئیس جریان اپوزیسیون دولت نتانیاهوست از افشاگری بن‌گویر عصبانی شده و در واکنش به توئیت او نوشته است «هیچ وقت تا الان یک وزیر در کابینه امنیتی چنین لطمه سنگینی به امنیت کشور، و حیثیت و جایگاه آن نزده بود. بن‌گویر با توئیت خود توانست اسرائیل را از تهران تا واشنگتن، تمسخر و شرمنده کند»!

- «منوشه امیر» تحلیلگر ایرانی‌تبار رژیم صهیونیستی که سال‌ها مدیریت رادیو فارسی زبان اسرائیل را برعهده داشت می‌گوید: با توجه به شرایط و همه محدودیت‌ها، این همه آن چیزی بود که اسرائیل می‌توانست انجام دهد، ما نمی‌توانیم همزمان در چند جبهه بجنگیم! اسموتریچ و بن‌گویر از این حمله اسرائیل ابراز ناخرسندی کردند، من هم نظرم همین است، جواب اسرائیل هم‌سطح با حمله ایران نبود، اما اسرائیل اولویت‌های دیگری از جمله غزه و حزب‌الله لبنان دارد که می‌توانند اسرائیل را فلج کند.
+5
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  لطفا بگید تا حالا اینها که ۴۴ ساله شکست خوردن تا حالا یک بار گفتند که شکست خوردند؟ یک مثل ایرانی داریم:هر چی از اینها برسه الحمدلله و هر چی از بقیه برسه استغفرالله
  5
  77
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  حُشین ، وافورت حکم موشک شوپر شونیکو داره ، پرت کن تا تلاویو و جوابشون رو بده ! چون فقط تویی که اژ پش اینا برمیای ولی قبلش توپ کن و یه دو تا فین هم بالا بکش ، تیله ها اژ مماغت بیرو نیوفته !!
  66
  67
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  Momijii - توکیو، ژاپن
  فعلا دالم خودمو میسازم، توپ توپ که شدم (فین فین) میلم پدرشونو درل میارم. علض اشراییل رو تک چلخ میزنم. به من میگم حشین خاویار مال .
  5
  46
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  عزیزم جنس از موتوری نخر ، ناخالصی داره. از اقاتون بپرس از کجا میخره تو هم از اونجا بخر،
  3
  39
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  حسین شیره ای ، با دم شیر بازی میکنی مگر غزه را ندیدی که با خاک یکسان کرده است ، اگر در گیری جدی بشود دودش بجشم مردم می‌رود و شما انگل های جامعه بمکان امن وارد خواهید شد ، آخه مردک به رادار محافظ مرکز اتمی زده که بگوید می‌توانند بخود مراکز هم بزنم .
  65
  42
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ژ گهواره تا گور وافور بجوی
  4
  50
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  مملکتی که سردبیر روزنامه اش چنین ادم انگل و بیسوادی باشد باید به حالش گریست. گرچه از سردمدار بیسواد شون چون خامنه ای جانی و دشمن ایران و ایرانی که فقط اوامر اربابانش را مو به مو اجرا میکند توقع دیگری از زیر دستانش نمیتوان داشت. در انتظار طوفان بعدی ما مردم باشید که دورانتان که سیاهترین دوران تاریخ ایران است به پایان خواهیم رساند. فقط به اخر ین منظره اخر عمر بی مصرفتان که از بالای تیر چراغ برق هست تمرکز کنید
  6
  42
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  جالب است که این ادبیات »دشمن« در زمان »محمد قجر« هم وجود داشته است، درست از زمان »تیمور لنگ گجستک«، همیشه چغول ها برای ایران باید یک دشمن در آنسوی مرزها می داشتند تا »دشمن اصلی شان« که خود مردم این سرزمین بودند را به خاک و خون بکشند. جالب است که هرچه تاریخ جلوتر می رود بهتر چهره ی کریه این تئوری برملا می شود. »مردم ایران همان دشمن نامرئی« در تئوری های چغولیسم هستند. و باید آفرین گفت که این »دشمن نامرئی« چه نیروی شگرفی دارد.
  2
  19
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  تو خماری اینو نوشتی یا تو نشئگی؟ از کی تا حالا سن پترزبورگ از روسیه راه افتاده رفته شمال غربی سوریه؟
  1
  16
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.