فاکس‌نیوز به نقل از منابع نظامی: حمله اسرائیل ثابت کرد پدافند روسی جمهوری اسلامی ناکارآمد است

صدای آمریکا: «منابع ارشد نظامی آمریکایی» به شبکه خبری فاکس‌نیوز گفتند حمله شب گذشته اسرائیل به یک پایگاه نظامی در کنار تاسیسات هسته‌ای نطنز انجام شده و این تاسیسات هدف حمله اسرائیل نبوده است.

یکی از این منابع به فاکس‌نیوز گفت: «اسرائیلی‌ها اهداف مورد نظر خود را زدند.»

به گفته او، اینکه اسرائیل توانست یک هدف اصلی را چندین دفعه بزند، نشان‌دهنده ناکارآمدی سامانه پدافند هوایی ساخت روسیه است که مورد استفاده جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد.

طبق گزارش فاکس‌نیوز، سامانه‌های پدافند هوایی در این پایگاه نظامی که برای محافظت از تاسیسات هسته‌ای نطنز استفاده می‌شوند، یکی از اهداف این حمله بودند.

گزارش فاکس‌نیوز می‌افزاید که اسرائیل در این حمله از موشک و پهپاد استفاده کرده است.

منابع مزبور به فاکس‌نیوز گفته‌اند که اسرائیل با حمله شب گذشته این پیام را به جمهوری اسلامی داد که توانایی حمله به اهداف در داخل ایران را دارد.
یک مقام آمریکایی: سایت راداری پدافند هوایی تاسیسات نطنز هدف سه موشک اسرائیل قرار گرفت
شبکه خبری ای‌بی‌سی به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد حمله «بسیار محدود» بامداد جمعه با شلیک سه موشک توسط یک جنگنده اسرائیلی از «خارج ایران» انجام شده است.
 
به گفته این مقام آمریکایی، در این حمله یک سایت راداری پدافند هوایی در نزدیکی اصفهان هدف قرار گرفته شد که برای محافظت از تاسیسات هسته‌ای نطنز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
این مقام ارشد آمریکایی افزود ارزیابی‌های اولیه حاکی از آن است که این سایت بر اثر حمله اسرائیل از بین رفته است اما این ارزیابی هنوز در دست تکمیل است.
+36
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ادوات نظامی روسی اگر کارآمد بود که پوتین نمیرفت دست به بیضه کیم ایل جون در کره شمالی بشه یا بیاد واسه چنگ با اوکراین ، پهبادهای نفتسوز مفعول رو بگیره
  4
  57
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.