مقام اسرائیلی: به ۹ هدف وابسته به سپاه حمله کردیم /مقام ایرانی: چند ریزپرنده را سرنگون کردیم

العربیه: روزنامه «جروزالم‌ پست» با استناد به منابعی در تل‌آویو نوشت اسرائیل در حمله به اصفهان یک پایگاه نظامی را با موشک‌های دور برد هدف قرار داده است. رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران مدعی‌‌اند که نیروهای مسلح این کشور در حمله روز جمعه 31 فروردین سه پهپاد را منهدم کرده‌‌اند.

گزارش جروزالم‌ پست تاکید کرد، اسرائیل به یکی از پایگاه‌های نظامی در نزدیکی یک مرکز هسته‌ای در اصفهان حمله کرد و پیامی «روشن» به تهران فرستاد که بر اساس آن تل‌آویو می‌تواند مراکز هسته‌ای ایران را هدف قرار دهد.

این منبع به جروزالم‌ پست گفت: «به 9 هدف در یک پایگاه هوایی وابسته به سپاه پاسداران حمله کردیم. حمله ما به اصفهان نشان می‌دهد که مراکز هسته‌ای ایران در خطر قرار دارند.»

سپاه پاسداران، شنبه 25 فروردین، صدها پرتابه به اسرائیل شلیک کرد. مقامات اسرائیلی اعلام کردند به این حمله پاسخ «قاطع و روشن» خواهند داد.

جروزالم‌پست به نقل از منبع خود نوشت، پایگاه نظامی که جمعه هدف اسرائیل قرار گرفت، در عملیات شامگاه شنبه علیه اسرائیل شرکت داشت. او در این زمینه گفت:‌ «از پایگاهی که در اصفهان هدف قرار گرفت پهپادهایی شلیک شده بود که خاک اسرائیل را مورد حمله قرار داد.»

رسانه‌های داخلی در ایران گزارش دادند، در واکنش به شنیده‌شدن صدای انفجار در اصفهان، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان فعال شده است. این رسانه‌ها انفجار در داخل پایگاه شکاری را تکذیب کرده و مدعی‌اند هیچ انفجاری در این شهر صورت نگرفته است.

اصفهان میزبان چندین مرکز نظامی مهم از جمله مرکز تحقیقات هوافضای شاهد سپاه است. این مرکز محل تولید پهپادهای شاهد 136 است و پیشتر نیز مورد حمله قرار گرفته بود.
فرمانده کل ارتش ایران: به سوی چند شی پرنده در اصفهان تیراندازی کردیمعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور بامداد جمعه 31 فروردین به سوی «چند شی پرنده» در اصفهان تیراندازی کردند.

به گزارش «نور نیوز»، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ایران، موسوی درباره پاسخ تهران به این حمله گفت، اسرائیل «پیش از این» واکنش ایران را دیده است.

گزارش‌ها حاکی از پرواز چند شی ناشناس در اطراف پایگاه شکاری اصفهان و فعال‌شدن پدافند هوایی جمهوری اسلامی در بامداد جمعه است.

اسرائیل تاکنون مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

منابع امنیتی و دولتی در اسرائیل به روزنامه «جروزالم پست» گفتند، تل‌آویو عامل حمله به ایران در بامداد جمعه 31 فروردین است اما «به ‌دلایل راهبری» مسئولیت این حمله را برعهده نخواهد گرفت.

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که وزارت خارجه اسرائیل از نمایندگان خود در خارج از کشور خواست در مورد آنچه در ایران رخ داده اظهار نظر نکنند.

از سویی یک مقام آمریکایی در گفت‌وگو با «آکسیوس» گفت: «اسرائیل به واشینگتن اطلاع داده بود که به حمله ایران پاسخ می‌دهد و ما از اتفاقی که در اصفهان افتاد شگفت‌زده نشدیم.»

این مقام آمریکایی همچنین نسبت به خطرات ناشی از حملات متقابل اسرائیل و ایران ابراز نگرانی کرد.
مقام ایرانی: چند ریزپرنده را سرنگون کردیم و مستنداتی درباره حمله موشکی وجود نداردپس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر شنیده‌شدن صداهای انفجار در نزدیکی شهر اصفهان، یک مقام ایرانی اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور چندین پهپاد را سرنگون کرده و افزود که «هنوز هیچ مستنداتی درباره حمله موشکی به اصفهان وجود ندارد».

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی «العالم» گفت: «هیچ حمله موشکی خارجی به ایران صورت نگرفته است.»

پیشتر اسرائیل متعهد به پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران که در اوایل هفته جاری خاک اسرائیل را هدف قرار داد، شده بود.

حسین دلیریان، سخنگوی سازمان فضایی ایران با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت: «چند ریزپرنده توسط پدافند هوایی کشور با موفقیت ساقط شده است.»

دلیریان افزود: «هنوز هیچ مستنداتی درباره حمله موشکی به اصفهان وجود ندارد.»

در میان این اخبار و اظهارات ضد و نقیض، یک مقام ایرانی به «رویترز» گفت که صدای انفجار در اصفهان ناشی از فعال شدن سامانه پدافند هوایی بود.

در حالی که سه مقام ایرانی در گفت‌وگو با «نیویورک تایمز» تاکید کردند که یک پایگاه هوایی نظامی در نزدیکی شهر اصفهان مورد حمله قرار گرفته است.

از سوی دیگر خبرگزاری «تسنیم» درباره شنیده شدن صدای نسبتا شدیدی در شرق اصفهان، به نقل از سرتیپ دوم میهن‌دوست ارشد نظامی ارتش در استان اصفهان گفت :«این صدا مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به اشیاء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.»

خبرگزاری «فارس» به نوبه خود از شنیده شدن «سه انفجار» در نزدیکی پایگاه هوایی شکاری ارتش در حوالی اصفهان خبر داد.

رسانه‌های ایران امروز اعلام کردند که این کشور مورد حمله ریزپرنده‌هایی قرار گرفته است که شرکت فرودگاه‌های ایران را بر آن داشته تا پروازهای تهران، اصفهان و شیراز، فرودگاه‌‌های غرب، شمال غرب و جنوب غرب را به حالت تعلیق درآورد.

شبکه تلویزیونی «العالم» به نقل از سخنگوی سازمان فضایی ایران گزارش داد که «پدافند هوایی با موفقیت چندین پهپاد کوچک را سرنگون کرد.»

«العالم» در ادامه نوشت که «پاسخ فوری پدافند هوایی ایران به اشیاء مشکوک در حریم هوایی اصفهان در نزدیکی پایگاه نظامی شمال غرب شهر بود و هیچ انفجاری روی زمین در اصفهان رخ نداده است.»

این در حالی است که شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش را فاش نکرد از اصابت موشک‌های اسرائیلی به تاسیساتی در داخل ایران گزارش داد.

به گفته مقامات آمریکایی، تنها یک هدف در ایران مورد اصابت موشک‌های اسرائیلی قرار گرفته است.
صدای انفجار در تبریز نیز شنیده شد

خبرگزاری «تسنیم» در خصوص شنیده شدن صدای انفجار در جنوب غرب تبریز به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «حوالی ساعت 4 و پنجاه دقیقه بامداد جمعه 31 فروردین، در پی مشاهده شی مشکوک شلیک کرده است. این اتفاق در نزدیکی وادی رحمت تبریز رخ داده است و پدافند هوایی تبریز منشا صدای انفجار بوده است.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+65
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Flames - روتردام، هلند

  به قول وزیر امنیت ملى إسرائیل کاملا مسخره ست حمله نمیکردن سنگینتر بود ، اینجا حال سلطنتیا کاملا گرفته شد
  29
  9
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آنقدر ابله و سفیه و متعصب و عقب افتاده هستند که فکر میکنند وقتی نام بهپاد را ریز پرنده بنامند ابعاد حمله هم ریز میشود!
  10
  37
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  ظاهرا توافقی وجود دارد که هیچکدام ضربه اساسی به دیگری نمیزند، و عملیات بیشتر شبیه بازی نون داغ کباب داغ است!
  6
  30
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  شماها آنقدر حقه باز و پست فطرتیت و دروغ جزو و پایه ای اصلی دین ناب محمدیتونه که حتی اگر اسراییل هیچ حمله ً هم نمی کرد و می گفت حمله کردم مردم حرفش رو ۱۰۰ درصد باور می کردن ولی شما بی شرفا رو نه.
  6
  33
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  بی بی نتانیاهو دستت درد نکنه حالا که داری میزنی بیا و خوب بزن. یک بمب درست و حسابی بزن تو وسط سولاخ این چلاق مفعول جسم ناقصی دارم هم خودتو راحت کن هم مردم ایران رو دستت درد نکنه پیشاپیش ممنون از لطفت.
  7
  49
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  Flames - روتردام، هلند
  شیخ علی‌ به شما زنگ زد وگفت هیچی‌ نبود؟ از امروز صبح تا حالا ۶۵ بار خبر خود را عوض کرده. امروز صبح حمله شدید نیروی سیونسیت بود. یک ساعت بعد نه. چند عدد بالگرد بودند.به همین هم راضی‌ نشدند، اصلا حمله نبود. تمرین کردیم ، انگار این هم زیاد بود. نه آقا کدام حمله. اصلا خبری نیست.ترجمه از زبان سایبری به زبان فارسی‌. دوباره بی‌ بی‌ زد "ک.." شیخ علی‌ را پاره کرد و شیخ علی‌ مثل همیشه لاپوشانی
  5
  14
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  زارت چه حمله ایی هم کرد اسرائیل، فردا این اوسکول های سلطنت طلب شروع میکنن به فتو شاب بازی کردن و تصویر خالی بندی درست کردن. حمله اون بود که ایران انجام داد، کلی کشور جمع شدن از شما اسرائیلی ها دفاع کنن و موشک چب و راست می‌خورد تو پایگاهتون نه این ترقه بازی شما 🤣🤣🙉
  8
  5
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  dfgt6 - تهران، ایران
  Flames - روتردام، هلند
  واقعا 3 تا موشک سپاه که به بیابان اصابت کرد. انتقام فرماندهان کشته شده در عراق و لبان و سوریه گرفته شد !.
  2
  2
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ساتراپ11 - تهران، ایران
  کلی خندیدیم
  1
  2
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.