رافائل گروسی: جمهوری اسلامی به طور چشمگیری به ساخت بمب هسته‌ای نزدیک‌تر شده است

 رافائل گروسی. آرشیوصدای آمریکا: رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در گفتگو با شبکه دولتی آلمان، ای آر دی» در وین گفت: «ایران از زمان شکست مذاکرات هسته‌ای به طور چشمگیری به ساخت بمب هسته‌ای نزدیک‌تر شده است.»

او با اعلام این موضوع که «هیچ کشوری که هنوز بمب اتمی ندارد، اورانیوم را تا سطح ۶۰ درصد غنی‌سازی نمی‌کند»، افزود: «ایران بیش از آنچه برای ساخت بمب هسته‌ای نیاز دارد، اورانیوم غنی شده تولید کرده است.»

آقای گروسی در این گفتگو که روز جمعه ۳۱ فروردین انتشار یافت، اشاره کرد: «۹۰ درصد برای بمب اتمی لازم است اما ۶۰ درصد از نظر فنی، تقریباً با ۹۰ درصد یکسان است.»

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در عین حال تاکید کرد که جامعه جهانی باید هر کاری انجام دهد تا ایران را از این کار باز دارد.

رافائل گروسی پیش‌تر گفته بود جمهوری اسلامی در حال افزایش توان هسته‌ای خود است و با وجود این که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌طور فعال در حال بازرسی است، اما این بازرسی‌ها کافی نیست.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه به‌دلیل نگرانی از احتمال حمله تلافی‌جویانه اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران، از تعلیق موقت بازرسی‌های این نهاد از تأسیسات جمهوری اسلامی خبر داده و گفته بود این بازرسی‌ها روز سه‌شنبه ازسرگرفته خواهد شد.
 هوشنگ حسن‌یاری: جمهوری اسلامی همواره به دنبال بمب اتمی بود و از ساده‌لوحی غربی‌ها سوءاستفاده کرد
+22
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  sabbas - لندن، انگلستان
  پس باید منتظر نابودی نیمی از جهان توسط تروریست های اسلام گرا باشیم.
  8
  9
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  این مترسک هر روز یک چیزی بلغور میکند دو روز قبل اعلام کرد همه چیز تحت کنترل هست و مورد مشکوکی دیده نمیشود امروز اعلام میکند ایران به بمب اتم نزدیک شده است اگر بمب اتم خوب نیست چرا پاکستان هند اسراییل و سایر قدرت ها دارند برای حفاظت ایران بمب هسته ای از ملزومات هست
  1
  4
  جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  هیچه چشمگیر و نزدیک و از این داستانا نیست همون سال ۱۹۹۲ تو پیمان دنیپر و دونتسک. در قبال شش پرس سیب زمینی سرخ کرده از امراینی های گشنه سیب زمینی پرست ۶ تا دونه گرفتیم
  0
  1
  شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.